Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż neonów wewnątrz samochodu


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Miał już ktoś z was przygodę z neonami? Mam zamiar zamontować dwa listwy wewnątrz. Jedną po stronie kierowcy i pasażera. Jak się łatwo podpiąć do zasilania? Oczywiście nie chodzi mi tu o gniazdo zapalniczki... .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak chcesz zeby ci sie zapalaly jesli razem z pozycja to mysle ze wlasnie pod oswietlenie zapalniczki bedzie najlatwiej tylko zalezy jaki to neon i ile pradu pobiera ja tak podczepilem sie z podswietleniem galki zmiany biegow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem z ziomkiem (elektrykiem) neonki u niego w bagazniku wokol glosnikow bo mial dosc dobry sprzet i trzeba bylo oswietlic jakos ladnie i i przy pedalach i u pasazera i kupil taki maly akumulatorek jak do motorynki czy skuterka i pod ten akumulatorek tam podpinal jakos zrobil wtyczke do odcinania zasilania zeby sie nie swiecilo kiedy autko jest w garazu... z tym nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie to w ogole nie podoba takie to cudowanie i wiejski thuning przypomina (bez urazy) :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem z ziomkiem (elektrykiem) neonki u niego w bagazniku wokol glosnikow bo mial dosc dobry sprzet i trzeba bylo oswietlic jakos ladnie i i przy pedalach i u pasazera i kupil taki maly akumulatorek jak do motorynki czy skuterka i pod ten akumulatorek tam podpinal jakos zrobil wtyczke do odcinania zasilania zeby sie nie swiecilo kiedy autko jest w garazu... z tym nie ma problemu ;)

ale po co inwestowac jeszcze jakies akumulatorki koszt pewnie z 50 zeta jak w aucie tyle pradu jest a to duzo nie ciagnie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że jeśli są to neony o niewielkim poborze prądu to najłatwiej pod oświetlenie zapalniczki.....jeśli jesteś ambitniejszy to kup sobie taką małą kasetę z bezpiecznikami, zainstaluj ją np w schowku do niej przeciągnij prąd z akumulatora i wtedy możesz się pod nią podpinać jak tylko dusza zaprgnie..nie zapomnij tylko o prawidłowym doborze bezpieczników w stosunku do poboru prądu bo w razie czego spalisz podłączane urządzenie.......a jeśli już tyle rzeczy napodłączasz że będziesz się bał o akumulator to metodą jest włożenie akumulatora o większej pojemności i montaż alternatora o większej mocy..do a4 jest dużo modeli alternatorów w zależności od wyposażenie....no ale chyba spawarki nie będziesz podłączał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam sie ten akumulator przydal jeszcze przy wzmacniaczu :lol:

do wzmaka to najlepszy jest kondensator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chlopina ktory sie zajmuje sprzetem car audio.... i wpadlem kiedys do niego na piwko i akurat montowal neony i podpinal jakies wzmacniacze z neonkami pomoglem mu... mial audi 80 b4 2.8 ktore pozniej i tak rozbil :/ sprowadza co jakis czas autko i robi car audio i sprzedaje troche drozej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

zamontowałem narazie jakoś amatorsko. Zakochałem się w nocnej jeździe :mrgreen: ale tak się zastanawiam nad wymianą na czerwony neonki, niby niebieskie fajnie wyglądają ale całe wnętrze jest na czerwono podświetlane w A4. Z drugiej strony czy po 30 minutach siedzenia w czerwieni neonów nie dostanę świra :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm np. w Scaniach montują czerowne podswietlenie kabiny do jazdy w nocy i powiem Ci ze mi sie dobrze z tym jezdzi, w MANach jest niebieskie podswietlenie wnetrza kto co woli tylko zalezy jaka jest intensywność tego swiatła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czy po 30 minutach siedzenia w czerwieni neonów nie dostanę świra :D .

:lol: a przy niebieskich nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czy nie lepiej kupić odrazu podswietlona z allegro ja tak zrobilem, jeśli chcesz rezać to życze powodzenia a do podswietlenia to chyba najlepiej diody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie niby orginalne Audi (napis na niej jest :mrgreen: )skora aluminium no i podswietlenie cos koło 150zeta dałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...