Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria - ciężko wchodzą biegi.


WolfElk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Awaria nastąpiła po ostrym hamowaniu i przy puszczeniu sprzęgła na trzecim biegu silnik zgasł gwałtownie szarpiąc . Po ponownym uruchomieniu biegi (wszystkie) zaczęły ciężko wchodzić, czyli biegi wchodzą z dużą siłą czasami nawet z zgrzytem. Wcześniej nie było żadnych problemów. Przy zgaszonym silniku biegi wchodzą bardzo dobrze. Co mogło się zepsuć?

Pozdrawiam.

A4 avant 2003 1,9 TDI AWX skrzynia 5 biegowa.

P.S.

Może jakieś porady co do sposobu zdiagnozowania usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę Cię martwić, ale jak u mnie ciężko biegi zaczęły wchodzić to był koniec skrzyni i też stało się to nagle, bez wcześniejszych objaw :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie urwałeś poduszek pod silnikiem. Był wątek o ciężko wchodzących biegach i przyczyną były poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na zgaszonym biegi wchodzą dobrze to skrzynia jest OK,pewnie coś za słabo rozłącza sprzęgło,napisz jak zakończyła się usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe, tak jak pisał kolega tommy-cichy, że coś z poduszkami może wystarczy tam poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poduszki masz ok to sprawdź koniecznie pozom płynu w skrzyni od spodu masz korek którym to sprawdzasz. Czasami jak nie masz płynu biegi mogą Ci słabo wchodzić albo wybierak w ostateczności skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dołączę się do tematu. Mam a4 b5 avant 1.9 tdi 97 rok. Biegi mi ciężko zaczęły ostatnio wchodzić i mechanik zalecił wymianę oleju w skrzyni.. Także można obalić mit nie zmieniania oleju w skrzyni. I kolego WolfElk jestes z Ełku? To wejdź w temat o zlotach i spotkaniach;]

PS. Ełk krótko się pisze długo się pamięta, nie jednego tu wypalisz skręta;] Tak tylko dokończyłem, nutka jest z chyba 98 roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dołączę się do tematu. Mam a4 b5 avant 1.9 tdi 97 rok. Biegi mi ciężko zaczęły ostatnio wchodzić i mechanik zalecił wymianę oleju w skrzyni.. Także można obalić mit nie zmieniania oleju w skrzyni. I kolego WolfElk jestes z Ełku? To wejdź w temat o zlotach i spotkaniach;]

PS. Ełk krótko się pisze długo się pamięta, nie jednego tu wypalisz skręta;] Tak tylko dokończyłem, nutka jest z chyba 98 roku..

jeśli chodzi o skrzynię to jak się nie rozbierze to tak na prawdę nie wiadomo co jest może być pierdoła typu przestawienie na poduszkach lub wymiana poduszek (u mnie w berlingo to pomogło jak zostało wszystko wyregulowane na poduszkach, skrzynia chodzi lżej), a równie dobrze może się skrzynia kończyć u siebie miałem tak..

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?189003-B5-AHU-Brak-bieg%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dołączę się do tematu. Mam a4 b5 avant 1.9 tdi 97 rok. Biegi mi ciężko zaczęły ostatnio wchodzić i mechanik zalecił wymianę oleju w skrzyni.. Także można obalić mit nie zmieniania oleju w skrzyni. I kolego WolfElk jestes z Ełku? To wejdź w temat o zlotach i spotkaniach;]

PS. Ełk krótko się pisze długo się pamięta, nie jednego tu wypalisz skręta;] Tak tylko dokończyłem, nutka jest z chyba 98 roku..

jeśli chodzi o skrzynię to jak się nie rozbierze to tak na prawdę nie wiadomo co jest może być pierdoła typu przestawienie na poduszkach lub wymiana poduszek (u mnie w berlingo to pomogło jak zostało wszystko wyregulowane na poduszkach, skrzynia chodzi lżej), a równie dobrze może się skrzynia kończyć u siebie miałem tak..

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?189003-B5-AHU-Brak-bieg%F3w

Ale jak dobrze myślę, to żeby odkręcić skrzynię, trzeba specjalistyczny klucz, sam tego nie zobacze? I ile kolego kosztowała Cię zabawa ze skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używkę podeszła od Passata B5 115KM zapłaciłem za nią 400zł :decayed: plus koszty robocizny u mechanika jakieś 150zł, ale cała operacja wyszła na plus ze względu na przełożenia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...