Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanko bo szukam i nie ma mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi mimo że stron 17, mam lusterko z czujnikiem światła i deszczu

cos sobie pomyliłes :wink: czujnik deszczu/swiatła nie jest w lusterku

Czy ktoś może podpowiedzieć który numer lusterka będzie odpowiadał moim wymaganiom. Wydaje mi się że będzie to ten numer 8K0 857 511 D?? Jednak chciałbym potwierdzić na 100%. Jeśli mam klimę jednostrefową to nie ma czujnika wilgotności i nie jest mi potrzebne??

Były tez klimy 1 ZONE z tym czujnikiem w lusterku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej że jest przy lusterku :) Natomiast dzięki za info z tą klimą 1 zone. Ten numer lusterka Grzesiek 8K0 857 511 D prawidłowy czy coś innego polecasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zwykle lusterko wew. z czujnikiem wilgotnści i chce przejść na lustro z 8 pinową kostką. Czy dobrze rozumiem, że kable do bezpieczników, masy i interfejsu diagnostycznego magistrali danych już mam w starej kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Uppsala napisał:

Panowie, mam zwykle lusterko wew. z czujnikiem wilgotnści i chce przejść na lustro z 8 pinową kostką. Czy dobrze rozumiem, że kable do bezpieczników, masy i interfejsu diagnostycznego magistrali danych już mam w starej kostce?


a sprawdzałes jaka masz kostke   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Uppsala napisał:

Tak, 6 pinow z 3 kabelami.

to kupujesz wtyke 8 PIN  oraz piny i przekladasz wg schematu z 1 posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrclaguna napisał:

to kupujesz wtyke 8 PIN  oraz piny i przekladasz wg schematu z 1 posta

To jasne. Schematy widzialem i dlatego chcę się upewnic czy dobrze rozumiem, ze 12+, masa i interfejs to sa te 3 kable ktore juz w kostce czujnika wilgotnosci mam.

Moze cos niejasno pytam... moze z innej strony: podpowiedzcie prosze, do czego podpiety jest czujnik wilgotnosci?

Aktualizacja

W kostce mam kabel brazowy, czyli masa, czarno-czerwony, czyli do bezpiecznikow i pomarańczowo-różowy, ktory nie wiem do czego idzie. Ktos podpowie?

 

Edytowane przez Uppsala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Chciałbym u siebie zamontować lusterko wewnetrzne fotochrom oraz za jednym razem lusterka zewnetrzne składane z fotochromem (10pin??)

Obecnie posiadam zwykłe lusterko (mam też czujnik deszczu oraz świateł)

Czy móglby ktoś z Panów podać mi jaki nr lusterka wew. mam szukac i przypasuje oraz czy lusterka zew 10 pin fotochrom beda odpowiednie.

Czy aby to wszystko podłaczyc musze ciagnac kabelki do bagaznika??? czy wystarczy tylko zasilanie i masa do lusterka wew oraz polaczenie wew lusterka z tymi zewnetrznymi??

Sprawdzic cos Vcds jaka mam wersje sterownika drzwi badz cos innego????

 

Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Schemat podłączenia zewnętrznych lusterek FOTOCHROM

bo ma już oryginalnie wewnętrzne lusterko fotochrom i teraz chce założyć zewnętrzne:

 

z lusterka ciągniemy dwa kable do wtyczki w drzwiach zakończone pinem  000 979 034 E 

z wtyczki słupka ciągniemy dwa kable zakończone pinem  000 979 034 E  do ??

sterownika pod kierownicą ??

jakie piny ??

albo czy można się podłączyć pod oryginalną wiązkę lusterka zewnętrznego ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodami łączysz ze sobą lusterko wewnętrzne z zewnętrznymi - nie ma oryginalnej wiązki, jeśli nie miałeś fotochromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mając w drzwiach sterowniki 8K0959793N i chcą podłaczyc lusterka fotochrom oraz elektryczne składanie muszę wymienić sterowniki w drzwiach??

Moje nie obsłuża tego?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie a przed wszystkim Grzegorz,

Zamontowałem dziś fotochromy wewnątrz i na zewnątrz w moim A5 2015 - niby wszystko działa ale ... lusterko działało cały czas - musiałem przepiąć się do innego bezpiecznika żeby gasło po stacyjce . Do tego po wrzuceniu biegu wstecznego lusterka nie rozjaśniają się. Rozjaśnia sie tylko po włączeniu lampki.

Podpinałem wszystko wg schematu z pierwszego postu, PIN 3 z kostki do pinu 17 z kostki 20 pinowej koło schowka. Niestety w A5 to raczej nie ten pin w kostce odpowiada za sygnał świateł cofania. Ktoś dysponuje jakimś schematem do A5 lub wie gdzie podpiąc PIN 3 z kostki lusterka?

Ktoś moze pomóc?

pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez AndrewKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Posiadam zwykle lusterko wsteczne, bez czujnika wilgotności.

Chcialbym podlaczyc fotochrom z czujnikiem wilgotnosci. Czy wystarczy tylko podłączyć według pierwsze go postu pin7 który za ten czujnik odpowiada i juz auto bedzie dopoazone o ten czujnik?

Jesli tak, to prosze o podpowiedź,  gdzie znajdę interfejs diagnostyczny, zeby wpiac sie we wtyczke 20-pinowa.

 

Dziekuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda chodzi o A3 8P lift z 2009 ale tu chyba podobnie jak w B8.

Grzebiąc ostatnio przy lusterkach zewnętrznych zauważyłem że mam doprowadzoną wtyczkę i przyczepioną do lustra, jak na foto. Wnioskuję że to wtyczka odpowiedzialna za fotochrom.

Lusterka są elektryczne, grzane, składane.

Lusterko wewnętrzne mam zwykle. 

Czy możliwym jest że fabrycznie puścili instalacje pod zewnętrzny fotochrom?

IMG20200406182657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie wtyczki t27 

W moim audi a6 allroad 2016 rok i mam wtyczkę 23 pin 

Moje pytanie do jakich pinów podłączyć te 2 kable od lusterka wewnetrznego.

Pin 7 mam zajęty a pinu 25 nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje A4 2009 Avant posiada fotochromatyczne lusterka zewnętrzne (nie mają one ani podgrzewania ani nie są elektrycznie składane). Auto posiada czujnik deszczu i zmierzchu. Wewnętrzne lusterko jest niestety manualnie przyciemniane. Pytanie brzmi, jakiego modelu lusterka mam szukać aby mieć fotochrom w środku (jeśli jest opcja to z kompasem). Słyszałem że działa to wszystko na krótko na 12V?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...