Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden zestaw = 4 piny czy jak to jest ? bo widzę że wpisując np 000 979 034 E cena 43zł drugie piny 53zł trzecie 13zł jakby to pomnożyć przez 4 wychodzi fajna suma

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zestaw = 4 piny czy jak to jest ? bo widzę że wpisując np 000 979 034 E cena 43zł drugie piny 53zł trzecie 13zł jakby to pomnożyć przez 4 wychodzi fajna suma

:facepalm:

Jeden zestaw = 2 piny, zawsze tak jest.

000 979 009 E są na Allegro po 1 zł. Kup sobie od razu większą ilość, bo to najczęściej używane piny w naszych A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem że mam kupić 4szt czyli 4 zestawy. Niezła suma wychodzi może da się jakoś je zastąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem że mam kupić 4szt czyli 4 zestawy. Niezła suma wychodzi może da się jakoś je zastąpić ?

Potrzebujesz 4 sztuki każdego z pinów, czyli po 2 kable (2 piny na kablu). Toż to proste jak 2 x 2 :grin: Ale sumka i tak robi się niezła jak za takie pierdoły :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super wszystko opisane ale nie do końca rozumiem, fajnie tu opisał "sowiq"

Czyli z polskiego na nasze...

Pin 4 z wtyczki lusterka - ciągniesz kabel do sterowników drzwi kierowcy i pasażera. Znajdujesz tam wtyczki 20-pinowe i podłączasz ten kabel do pinu 8.

Pin 5 z wtyczki lusterka - ciągniesz kabel do sterowników drzwi kierowcy i pasażera. Znajdujesz tam wtyczki 20-pinowe i podłączasz ten kabel do pinu 17.

A dalej jak? Czy to koniec, nie trzeba do lusterka wewnętrznego się gdzieś wpiąć, dodam że mam fotochrom w środku fabryczny bez asystenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież sam napisałeś :> Ciągniesz kable od pinów 4 i 5 wtyczki lusterka wewnętrznego do obu sterownikow drzwi... Cofnij się o jedną stronę - WRC wkleił schemat połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

000979034EA --> Zestaw 5 pinów bez kabli, trzeba samemu pozaciskać. Cena w getem 47zł, a za jeden kabel z dwoma pinami 37, to tak się bardziej opłaca, tylko trzeba samemu zarobić :wink:

Znalazłem jeszcze lepsze :naughty:000979034E e-connectors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylko trzeba by sprawdzić jak wygląda połączenie. Z czujnika wilgotności idą 3 kable do wewnętrznej płytki lusterka, ale tylko w tych nowszych lusterkach. W starszych też występował czujnik wilgotności, ale wtyczki na 3 piny w środku nie ma, więc jak się domyślam kable od czujnika łączą się bezpośrednio z wiązką wewnętrzną lusterka. Nie mam jak teraz tego sprawdzić, ale na 90% w kablach czujnika wilgotności jest + zasilania, masa i sygnał (fioletowy kabel)dla MK.

Moim zdaniem gra nie warta świeczki, lepiej sprzedać stare lusterko i kupić nowe z czujnikiem wilgotności. Taki zabieg wiąże się również ze zmianą okablowania lusterka. Prawdopodobnie to lusterko które masz ma wtyczkę 6 pin, a lusterko z czujnikiem wilgotności ma wtyczkę 8 pin. Będziesz musiał dokupić wtyczkę 8 pin do lusterka, i zmienić piny, ponieważ we wtyczce 8 pin są inne, do tego trzeba będzie dociągnąć jeden kabel z pinu 7 do MK, odpowiadający za sygnał z czujnika wilgotności :wink:

Podaj numer lusterka tego, które masz teraz to Ci powiem, czy będziesz musiał zmieniać piny we wiązce itd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko to będę zmieniać z asystentem tylko na razie brak gatewaya Tylko myślałem dorzucić ten czujnik bo i tak będę musiał pociągnąć kabel z MK poniżej dodam zdjęcie z zapytaniem czy to ten czujnik jest bo nie wiem jakaś za duża wtyczka do niego i w dodatku wtyka 6pin zajęte wszystkie

P1000969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to, ale nie jest to czujnik wilgotnosci. Jak masz 6 pin i chcesz asystenta to trzeba bedzie zmienic wtyczke i piny, plus te kable do gateway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko to będę zmieniać z asystentem tylko na razie brak gatewaya Tylko myślałem dorzucić ten czujnik bo i tak będę musiał pociągnąć kabel z MK poniżej dodam zdjęcie z zapytaniem czy to ten czujnik jest bo nie wiem jakaś za duża wtyczka do niego i w dodatku wtyka 6pin zajęte wszystkie

http://s12.postimg.org/5z5j16vk9/P1000969.jpg

Jak założysz lustro z asystentem, to nie będziesz musiał, za przeproszeniem, ciągnąć kabla do komfortu, bo lustro podpinasz pod gateway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tego nie studiowałem do końca ale dzięki za info poczekam trochę i założę to cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej dodam zdjęcie z zapytaniem czy to ten czujnik jest bo nie wiem jakaś za duża wtyczka do niego i w dodatku wtyka 6pin zajęte wszystkie

Jak coś to mam do sprzedania lusterko z czujnikiem wilgotności. Oddam za 50 zł. Info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż lusterek zewnętrznych fotochrom ukończone pomyślnie działa:banan: podziękował za szczegółową rozpiskę założycielowi wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak w temacie chcę założyc lusterko fotochromowe a mam okazje ponieważ szyba do wymiany, cały środek wypruty (wymiana dechy i poduszek) Czy warto ten model lusterka zakładać? Kompas posiada ten model? Lusterko jasne Audi A4 A5 A6 A7 A8 Q5Q7 8r0857511b (4092079948) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...