Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

kup se lepiej lusterko z asystentem świateł założyć można a potem dorezać resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki to model? Może ma ktoś takie do sprzedania? Wiązke sobie położe póki mam porozbierany środek a jak znajdzie się odpowiednie lusterko to dopiero założę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest tego pełno nawet tu na forum ktoś miał do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim, a więc kupiłem lustereczko wewn. z fotochromem czujnikiem deszczu i świateł z siedmioma pinami. Wiem że jest w postach opisane ale temat jest tak bardzo porościągany dlatego prosił bym o porady (instrukcje) jak się do tego zabrać czy tylko podłączyć fotochrom a zrezygnować z czujnika deszczu i świateł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim, a więc kupiłem lustereczko wewn. z fotochromem czujnikiem deszczu i świateł z siedmioma pinami. Wiem że jest w postach opisane ale temat jest tak bardzo porościągany dlatego prosił bym o porady (instrukcje) jak się do tego zabrać czy tylko podłączyć fotochrom a zrezygnować z czujnika deszczu i świateł:)

Pierwszy Post sie kłania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko już mam, ukryta była zawartość :) Może ma ktoś na sprzedaż wtyczke na 8 pinów??? Na zwykłe wąskie wsuwki wolę nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Połącznie zewnętrznych fotochromów w sterowniku drzwi.

Zgodnie ze schematami ELSA'y:

- wiązka lusterek zewnetrznych wpinana jest do sterownika drzwi złącze 16-stykowe (fotochrom to: Pin 2 i Pin 6)

- sygnał sterujący +1.3V z wewnętrznego lusterka fotochromatycznego (T8c Pin 4 i Pin 5) wystłany jest do sterownika drzwi zlacze 20-stykowe, (fotochrom to: Pin 8 i Pin 17)

A więc sterownik drzwi "przepuszcza" sygnał pomiedzy szkłem fotochromowym złącze 16-stykowe <==> złacze 20-stykowe.

Niestety wyglada na to że streownik 8T0959793N (kierowcy) i analogicznie 8T0959792B (pasażer) nie jest zaprojektowany do obsługi zewnętrznych fotochromów.

Oba sterowniki to najprostsze/podstawowe sterowniki drzwi obsługujece podstawowe funkcje (widoczne trójkąty a nie pełne kwadraty :disgust:)

Wiem - rozwiazaniem jest ominięcie sterownika drzwi i bezpośrednie spięcie sygnałów razem omijając sterownik drzwi.

Napiecie DC 1.3V które mierze to właściwe napieci dla szkła fotochromowego (nie większe) uruchamiające fotochrom.

Czy macie podobne spostrzeżenia?

Rozumiem, że w przypadku bardziej wypasionych sterowników drzwi sygnał dla fotochromu przelatuje pasywnie przez sterownki.

A dla ubogich omijamy sterowniki drzwi i wpinamy sygnał bezpośrednio na szkła fotochromu.

Podłączyłem zgodnie ze schematami ELSAy, robiłem test i u mnie tak to wygląda.

Przy wzbudzeniu wewnetrznego fotochromu napięcie DC 1,3V mierzę na sterowniku drzwi 20-stykowe, (Pin 8 i Pin 17) ale niestety napięcie to nie jest przekazywane na złącze 16-stykowe (Pin 2 i Pin 6).

J386_Sterownik_drzwi_kierowcy.jpg

Fotochrom_Kierowca.jpg

Fotochrom_Pasazer.jpg

Schemat_podlaczenia_zewnetrznych_lusterek_FOTOCH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pociągnij kabel od wewnętrznego lusterka do złącza t27 przy progu i od razu do wkładu jak ci nie obsługuje sterownik i powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasione sterowniki kupisz za 50 zł szt jak dobrze poszukasz i będziesz miał co chcesz:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterko 4F0857511E (chyba z A6 C6) różni się czymś od dedykowanego do b8? Uchwyt chyba ten sam...., ale wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterko 4F0857511E (chyba z A6 C6) różni się czymś od dedykowanego do b8? Uchwyt chyba ten sam...., ale wymiary?

Raczej o numer czesci popytaj w innym DZIALE ( szybciej uzyskasz odpowiedz ) :wink:

Co do tego numeru 4F0857511E to tez pasuje do A4 B8 wg. ETKI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterko 4F0857511E (chyba z A6 C6) różni się czymś od dedykowanego do b8? Uchwyt chyba ten sam...., ale wymiary?

Raczej o numer czesci popytaj w innym DZIALE ( szybciej uzyskasz odpowiedz ) :wink:

Co do tego numeru 4F0857511E to tez pasuje do A4 B8 wg. ETKI .

Też mi się wydaje, że powinno pasować. Dylemat dotyczył wymiarów samego lusterka. Na pewno różnica jest w odległości miejsca montażu lusterka od góry szyby, czyli długości tej przykrywki kabelków. Od A6 jest jakieś 5mm za krótka do b8. Ale ja mam tą przykrywkę od b8, więc interesuje mnie sam uchwyt do szyby :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterko 4F0857511E (chyba z A6 C6) różni się czymś od dedykowanego do b8? Uchwyt chyba ten sam...., ale wymiary?

Raczej o numer czesci popytaj w innym DZIALE ( szybciej uzyskasz odpowiedz ) :wink:

Co do tego numeru 4F0857511E to tez pasuje do A4 B8 wg. ETKI .

Też mi się wydaje, że powinno pasować. Dylemat dotyczył wymiarów samego lusterka. Na pewno różnica jest w odległości miejsca montażu lusterka od góry szyby, czyli długości tej przykrywki kabelków. Od A6 jest jakieś 5mm za krótka do b8. Ale ja mam tą przykrywkę od b8, więc interesuje mnie sam uchwyt do szyby :wink:.

Jak masz od B8 ta osłonke to pasuje , w ostatecznosci dajesz swoja starą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osłonką temat jasny. Robiłem już co prawda ten mod, ale zastanawia mnie teraz (inne auto) wariant taki:

mam zwykłe lustro tylko z czujnikiem wilgotności podpiętym przez wtykę 6-Pin. Czy da radę podpiąć lustro fotochrom + sensor deszczu + czujnik wilgotności z wykorzystaniem tej 6-Pinowej wtyki czy trzeba ją zamienić na 8-Pinową. Teraz w tej 6-Pinowej, 3 cele są puste, więc może na zasilanie lustra je wykorzystać? Na sensor deszczu i tak dam przecież oddzielną wtykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać wtykę 6 pin. W 8-pinowej 1 pin jest pusty, 2 idą do fotochromów zewnętrznych, 1 do biegu wstecznego, 1 do lampki w podsufitce + jeszcze 1 do czujnika wilgotności. Do poprawnego działania lusterka fotochrom wystarczy tak na prawdę tylko dwa przewody - +12V i masa. Reszta to dodatkowe "bajery" (np. rozjaśnianie po wrzuceniu wstecznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wrc napisał do sensora deszczu/światła jest oddzielna wtyka, zasilanie plus sygnał 3 piny :wink:

jak masz modelowo 2010 to wystarczy podłączyć lustro fotochrom pod tą wtykę, którą masz (bez przeróbek) i będzie już działać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...