Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Denerwujące buczenie.....


gerlinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!!! Wiem że jest dużo na forum o silnikach tdi i ich niedomaganiach ale może ktoś miał podobne objawy u siebie....1.9tdi 90km.AHU Denerwująco buczy...Dodam że z mocą jest ok,wszystkie przewody od turbo i intercoolera sprawdzone i szczelne,komputer nie pokazuje żadnych błędów,auto nie dymi,odpala na dotyk,plecionka wymieniona tłumiki sprawne. Z góry dziękuję za sugestie! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!!! Wiem że jest dużo na forum o silnikach tdi i ich niedomaganiach ale może ktoś miał podobne objawy u siebie....1.9tdi 90km.AHU Denerwująco buczy...Dodam że z mocą jest ok,wszystkie przewody od turbo i intercoolera sprawdzone i szczelne,komputer nie pokazuje żadnych błędów,auto nie dymi,odpala na dotyk,plecionka wymieniona tłumiki sprawne. Z góry dziękuję za sugestie! Pozdrawiam!

Nie wiem jakie te buczenie jest u Ciebie. Mam ten sam silnik. I tez mialem takie buczenie. Obstawialem tlumik. Mysle sobie ze niedlugo jade do Polski (to byl styczen) wiec w Polsce sobie obejrze bo w Anglii nie mialem warunkow. Dojechac dojechalem. Ale niestety nie wiedziec czemu w czasie jazdy wyrzucilo mi bagnet od oleju i tracilem olej (bo uciekal poprzez bagnet). Zobaczylem to dopiero jak dojechal. Nawet nie wiem czemu kontrolka nie wskazala mi niskiego poziomu oleju. Bylem troche zdziwiony tym faktem ale jednoczesnie zaskoczony ze wogole dojechalem i nie zatarlem silnika.

Otoz mialem przestawiony rozrzad i co za tym idzie pompe wtryskowa. Mechanik ktory wczesniej zmienial pasek rozrzadu zrobil to na odwal. Nawet nie sprawdzajac czy wszystko jest poskladane prawidlowo. W tej chwili rozrzad zrobiony na cacy, zalany nowy olej motul i te dziwne buczenie zniknelo po tym.

I teraz mam pytanie do wszystkich. Czy cos takiego moglo miec wplyw na nieprawidlowe cisnienie w silniku. I dlatego bylo takie dziwne buczenie i dodatkowo w czasie jazdy wyrzucilo bagnet.

A teraz jeszcze co do tego buczenia. Bo powodem moze byc rowniez katalizator. Cos w srodku mu sie wypalilo i przez to taki dziwny dziwek podczas jazdy. I ewnetualnie w tlumiku jakby cos drgalo na wolnych obrotach. W kazdym badz razie ja sie przekonalem ze zadnego dziwnego dzwieku nie wolno ignorowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczy najgłośniej przy dawaniu gazu i w przedziale od 2000obr. dzwięk jakby z filtra powietrza ale to może być mylne....Co do rozrządu był robiony i jest ok....przy wymianie plecionki zajrzeli do katalizatora i niby też jest w porządku....olejów i filtrów pilnuję bo to podstawa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie od 2000 obr. Dzwiek tak jakby z filtra. Identycznie jak u mnie. Z tym tylko ze ustawienie rozrzadu i pompy pomoglo. Jak dojdziesz co i jak z tym bylo to daj znac. Moze innym sie przyda. Bo po moim AHU Twoj jest kolejny ktory ma ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie od 2000 obr. Dzwiek tak jakby z filtra. Identycznie jak u mnie. Z tym tylko ze ustawienie rozrzadu i pompy pomoglo. Jak dojdziesz co i jak z tym bylo to daj znac. Moze innym sie przyda. Bo po moim AHU Twoj jest kolejny ktory ma ten problem.

Witam Kolegów! Przed dalszym poszukiwaniem przyczyny buczenia postanowiłem sam zajrzeć.....I jak mi się wydaje przyczyną była żle założona opaska na rurze od filtra powietrza do turbiny.Mianowicie dociskała na 1\3 swojej powierzchni....Poprawiłem i problem zniknął.....Audi śmiga jak burza....no...jak na swoje.....90...koników....ha ha.....Więc sprawdzajcie gumy...opaski....wężyki.....Pozdrawiam!!!!!!!!!!

---------- Post dopisany at 18:13 ---------- Poprzedni post napisany at 18:13 ----------

Buczenie od 2000 obr. Dzwiek tak jakby z filtra. Identycznie jak u mnie. Z tym tylko ze ustawienie rozrzadu i pompy pomoglo. Jak dojdziesz co i jak z tym bylo to daj znac. Moze innym sie przyda. Bo po moim AHU Twoj jest kolejny ktory ma ten problem.

Witam Kolegów! Przed dalszym poszukiwaniem przyczyny buczenia postanowiłem sam zajrzeć.....I jak mi się wydaje przyczyną była żle założona opaska na rurze od filtra powietrza do turbiny.Mianowicie dociskała na 1\3 swojej powierzchni....Poprawiłem i problem zniknął.....Audi śmiga jak burza....no...jak na swoje.....90...koników....ha ha.....Więc sprawdzajcie gumy...opaski....wężyki.....Pozdrawiam!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...