Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby odbiór stacji radiowych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że słabo mi działa radio czyli gdzie nie gdzie nie odbiera a wogule to chodzi nieczysto. Mam RNS-E i nie mam nigdzie anteny na zewnatrz samochodu. Nie wiem gdzie ona sie może znajdowac i co z tym zrobić czy kupić coś takiego http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-a6-c6-q7-a3-antena-rekin-i2210331273.html typu rekin i ją założyć tylko pytanie jak?? Czy przewiercić dach na kabelek i ją przykleić tylko czym i czy jest jakiś inny na to sposób, podkreślam że posiadam sedana a4 b6

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ten temat:

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?66782-ALL-B6-Know-How-odno%B6nie-poprawy-odbioru-radia

Może problem nie leży po stronie anteny tylko wzmacniacza, wszystko zależy co auto miało włożone fabrycznie :eusathink:, jak wzmacniacz padnięty lub jego brak to sama antena nic nie pomoże.

RNS-e dokładane czy ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzmacniacz antenowy?

Sprawdz w bagazniku pod lewym boczkiem

Starosc nie radosc - musialem niedowidziec ze to sedan a nie avant facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzmacniacz antenowy?

Sprawdz w bagazniku pod lewym boczkiem

W sedanie wzmacniacz jest nad tylną szybą. Po pierwsze sprawdź połączenia przy wzmacniaczu a jak to będzie ok do wzmacniacz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tam gdzie jest wzmacniacz do suba??

Sprawdz połaczenie przewodu we wzmacniaczu antenowym ( tak jak pisał kolega klaczek 84 ) a nie w subwooferze :wink: dodatkowo do sprawdzenia wtyka z tyłu od RNS E od tego bym zaczął pierwsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam juz to ale po poprzednim wlascicielu nie wiem moze to nawala bo adapter rnse glosnikowy juz zmienialem bo byl uszkodzony

---------- Post dopisany at 19:23 ---------- Poprzedni post napisany at 19:23 ----------

no i sprawa wyglada tak!! odkrecilem polke tylna a tam nie ma nic poza glosnikiem mam ori naglosnienie audi (nie bose) a wiem ze powinien byc tam wzmak a nie ma nic tylko glosnik i kabel he co o tym powiecie?

---------- Post dopisany 02-05-2012 at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany 30-04-2012 at 19:23 ----------

dostalem sie do tego wzmacniacza radia i sprawa wyglada tak ze on jest dziala jest co prawda plastikowa obudowa troche polamana ale sie trzyma i po odlaczeniu go gorzej dziala radio a po podpieciu lepiej co nie zmienia postaci rzeczy ze i tak slabo odiberaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie tak, ze wzmacniacz antenowy się tak jakby rozklejal w jednym miejscu. Znalazłem to miejsce w następujący sposób: wlaczylem radyjko na jakieś stacji i dociskalem wzmacniacz cm po cm palcem aż radyjko zaczęło lepiej odbierać. W tym miejscy trzeba je jakoś docisnac, ja użyłem kawałka gabki i jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie tak, ze wzmacniacz antenowy się tak jakby rozklejal w jednym miejscu. Znalazłem to miejsce w następujący sposób: wlaczylem radyjko na jakieś stacji i dociskalem wzmacniacz cm po cm palcem aż radyjko zaczęło lepiej odbierać. W tym miejscy trzeba je jakoś docisnac, ja użyłem kawałka gabki i jest ok:)

Metoda ta pomaga tylko w sedanach. Avant ma inny wzmacniacz.

Tu jest opis tej naprawy

http://a4-klub.pl/showthread.php?t=66782

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie z kolei mialem tak ze jak odlaczylem wzmacniacz antenowy to radio lepiej odbieralo. Sprawdzalem tez wzmacniacz dociskajac obudowe i zadnych zmian nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam juz to ale po poprzednim wlascicielu nie wiem moze to nawala bo adapter rnse glosnikowy juz zmienialem bo byl uszkodzony

---------- Post dopisany at 19:23 ---------- Poprzedni post napisany at 19:23 ----------

no i sprawa wyglada tak!! odkrecilem polke tylna a tam nie ma nic poza glosnikiem mam ori naglosnienie audi (nie bose) a wiem ze powinien byc tam wzmak a nie ma nic tylko glosnik i kabel he co o tym powiecie?

---------- Post dopisany 02-05-2012 at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany 30-04-2012 at 19:23 ----------

dostalem sie do tego wzmacniacza radia i sprawa wyglada tak ze on jest dziala jest co prawda plastikowa obudowa troche polamana ale sie trzyma i po odlaczeniu go gorzej dziala radio a po podpieciu lepiej co nie zmienia postaci rzeczy ze i tak slabo odiberaja

Bo wzmacniacz antenowy nie znajduje się pod tylną półką ale pod listwą z tyłu przy podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytales odpowiedzi napisalem ze sie do niego dostalem i wiem ze jest w podsufitce to bylo chwilowe przycmienie hehe a pozatym to jest delikatnie polamany odlaczylem i podczlaczylem i tak klika razy i zacza dzialac jakby lepiej ale i tak cudow nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...