Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pukanie przy ruchach kierownicą na postoju.


_siwy_

Rekomendowane odpowiedzi

moze to byc koncowka drazka,najlepiej jechac na trzepak to wszystko ci wyjdzie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam tak jak wyjeżdżam z garażu na prostych kołach i przy pierwszym skręceniu mam lecitki stuk potem jest już ok.... to chyba coś od hydrauliki olej jeszcze nie jest rozprowadzony czy nie dogrzany bo jest to tylko po nocy jak samochód stoi parę godzin i silnik ma zimny.....sprawdź olej we wspomaganiu no i oczywiście końcówki....maglownica raczej wytrzymuje kilka końcówek wymienionych...sprawdż też czy jest dobrze przykręcona..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regóły jest tak że przy kręceniu kierownicą w miescu stuki są wynikiem padnientych końcówek drążka kierowniczego. Stuki (trzepanie) na nierównościach to wahacze. Górne można łatwo sprawdzić. położyć doń na jarzmie mocującym sworznie a druga osoba mocno szarpie za koło. W dolnym najszybciej pada łacznik hahacza (takie ucho), w starszych konstrukcjach były one "jabkłkowe" poźniej tulejowe - obecne zamienniki są tylko tulejowe. No i wahacze też na polskich drogach nie są wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak mi sie wydaje, przy manewrowaniu strzela kierowniac a drobnych nierownosciach i malej predkosci bardzo cos stuka.

Bylem juz 3 razy szarpakach, wymienione 2 wahacze dolne z pierwszym razem, za drugim tuleja mocujaca amortyzator, za trzecim nic nie znalezli a stuka nadal, w zasadzie nic sie nie zmienilo a wydalem juz okolo 1kPLN ;o((

Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem w warsztacie poweidzieli mi ze drążki kierownicze maja luzy. Wymienię i zobaczymy.

Stary powiedzieli Ci, ze masz luzy, a Ty dalej smigasz na starych?? Nie ladnie tak zaniedbywac niunie, nie ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem końcówki drążków i łączniki stabilizatora (tak to nazwali w sklepie znajomego) i mimo to delikatnie czuć stukanie :/ Gdzie tym razem ? Mój kumpel w 1.8T AEB ma dokładnie to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary powiedzieli Ci, ze masz luzy, a Ty dalej smigasz na starych?? Nie ladnie tak zaniedbywac niunie, nie ladnie.

To było w poniedziałek. Jestem chwilowo spłukany - czekam na zastrzyk finansowy i od razu zabieram sie do roboty. Dodatkowo do wymiany górne wachacze i dolne te duże (po obu stronach). Także wydatek bedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawymieniałem whaczy koncówek i dalej mi cos puka,stracilem nerwy do tego zawieszenie a pozatym w krakowie są takie dziurska ze za rok moze dwa powtorka z rozrywki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to koncowka drazka. Wymienialem 2000 km temu kpl wahaczy i koncowek bo po zakupie auta ciezko bylo stwierdzic ktory element w zawieszeniu jest caly i nie stuka??? Niestety po tych 2 tys km po olsztynskich drogach mialem stuki takie jak opisujesz - na postoju, z prawej strony, czasem odzywala sie przy skrecaniu podczas jazdy.

Siedzac w srodku wydaje sie ze jest to na wysokosci prawego spryskiwacza na masce. Dlugo szukalilsmy z mechanikiem ktory to element i padlo na koncowke.

U mnie byla to firma HART, wiec jej nie polecam chociaz zobaczymy czy cos dalej wyjdzie. Koszt zakupu + wymiana i zbierznosc (u mnie Quattro) zamknala siw w Olsztynie w kwocie 190 pln brutto chociaz teraz juz znalazlem z 30% taniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym silniku jeśli ruszasz kierownicą to musi sobie pukać -dopiero przy odpalonym nie powinno. Tak ma być- też kiedyś sie dowiadywałem na ten temat-to jakiś zaworek w maglu do którego po odpaleniu silnika dopływa płyn od wspomagania i stukanie ustaje. Natomiast jeżeli chodzi o końcówki drążków to słychać je podczas jazdy najczęściej na zakrętach, no i przy odpalonym silniku jak ruszasz kierownicą i stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...