Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6


RalphA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4 1.9 TDI 130KM Avant, z 2003r, na chwile obecna posiadam skrzynie 5 biegowa, natomiast chciałbym wymienic ja na 6 biegowa.

Potrzebowałbym wszelkich informacji na temat:

-potrzebnych części do przekładki

-informacji czy wogole jest mozliwa taka przekładka

-czy wszystkie mocowania sa takie same ?

-doczytałem gdzies na forum o skrzyniach z impulsatorem ktory wskazuje predkosc, tez nie do konca wiem jak to stwierdzic czy dana skrzynia posiada go czy nie

-w przypadku zakupu na akcjach jakiej konkretnie skrzyni szukac?

Prosze o pomoc

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

Znalazłem rozpiske na temat skrzyni i mam jeszcze pytanie czy skrzynia 6 biegowa manualna o oznaczeniu FYA i HCF posiada miejsce na czujnik G22 czyli czujnik predkosciomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne pytanie, 6 biegowa skrzynia ma inne przełazenia, na trasie zmniejesza spalanie, silnik mniej dostaje po tylku przy jeździe z wiekszymy predkosciami. nie mowiac o tym ze planuje chip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Twoja skrzynia jest ok to nie zmieniaj tym bardziej, że chcesz robić chipa. Skrzynia 5 biegowa jest mniej awaryjna. Na 6-tym biegu pojedziesz parę km/h więcej i tyle, to nie jest jakiś nadbieg jak to kiedyś było w starych autach. Sam mam AVFa więc skrzynię 6 biegów i kupując to auto też myślałem, że na 6-tym biegu będzie duża różnica w obrotach na ostatnim biegu a tu lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie macie rację, że aczkolwiek chciałbym dokładnie wiedzieć jaka jest różnica na v-maxie. Znajomy ma 6 biegowe ale w qatro i mam wrażenie że jest duża roznoca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby i to i to 6 biegow. a czy skrzynie hck moge do swojego samochodu zamontowac

?

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

czyli mam rozumiem ze HCK ma najwyzsza predkosć max? bo znalazlem taka ramke ale nie wiem jak ja odczytac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak HCK w a4 b6 1.9tdi u mnie jedzie na cały zegar 260km/h ma inne przełożenia niż HCF

---------- Post added at 06:28 ---------- Previous post was at 06:28 ----------

i na HCK mam niższe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super dzięki za pomoc :D, powiem mi tylko czy orientujesz sie moze jakie czesci sa mi potrzebne do przekładki skrzyni ? i czy moje polosie z 5 beda pasowac do 6 HCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba ci:

-sprzęgło i dwumas AVF lub BRD

-wybierak skrzyni 6 bieg HCF lub HCK wsio ryba

-rozrusznik

-podkładka skrzyni

-skrzynia oczywiście

-łapa skrzyni

wszystko pasuje P&P półosie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehe w taki razie bede szukal hck skoro jest lepsza, a ta podkladka pod skrzynie to rozumiem ze mowisz o tej flanszy ktora jest miedzy skrzynia a blokiem silnika, chyba o grubosci 1cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.5cm jest podkładka

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

HCK na pewno jest dłuższa ale jeśli ktoś ma serie 130Ps to będzie masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RalpA4 a jaki masz rok auta? zapytaj kolegi Jarol ,czemu tu nikt Ci nie napisal ze jeszcze musisz wymienic dwumasa i sprzeglo? moze nawet licznik i klimatronic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RalphA4

Pretor Jak masz skrzynie?

Daniels1980 czemu masakra?

Na razie oznaczenia nie znam, zobaczę jak przy okazji będę siedział pod autem. Jak ktoś wie jak odczytać jaki mam kod skrzyni z kodów wyposarzenia to proszę o wskzówkę jak to zrobić. Mam B6 AVF 2004 z lipca jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas i sprzęgło to rozumiem ale czemu klimatrobic i zegary? A jeszcze pytanie gdzie szukać oznaczeń silnika?

---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Ja mam z 2003r, a odnośnie obrotów to na 5 biegu przy prędkości 140 też mam 3tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RalphA4

Pretor Jak masz skrzynie?

Daniels1980 czemu masakra?

Na razie oznaczenia nie znam, zobaczę jak przy okazji będę siedział pod autem. Jak ktoś wie jak odczytać jaki mam kod skrzyni z kodów wyposarzenia to proszę o wskzówkę jak to zrobić. Mam B6 AVF 2004 z lipca jeśli dobrze pamiętam.

masz na 10000% HCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...