Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Progów z S4 B5 do A4 B5


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

jak ich nie masz to niema też sensu zakładać listew drzwiowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chodziło mi własnie o te górne nakładki na progi czy zakładasz, ja ich nie mam, znalazłem a alegro ale koles ceni je sobie wiec zostaje przy A4 docinanym, w nastepnym tygodniu być powinny w kolorku wiec pewnie bedzie montaż:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałoby się zmienić progi ze zwykłych na te z eSy to wtedy dolne listwy drzwiowe (te z którymi jest ten problem że po czasie rdzewieją i odchodzą ) wypadałoby zdjąć bo nie będzie to pasić do progów z S4. Tylko co zrobić z tymi wystającymi bolcami na których trzymają się te spinki do dolnych listew ? Po ich ucięciu nie obędzie się raczej bez szlifowania i lakierowania - mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje

---------- Post dopisany 08-05-2012 at 10:20 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2012 at 10:38 ----------

tak wyglądają progi S4 z nie zdemontowanymi listwami A4

p1070179m.jpg

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze to że jakby je pomalował to farba i tak nie będzie się trzymać bo się ugina ta listwa na progu przy zamknięciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi listwami to wygla do d*py :sick3: zreszta w zwyklych progach tez nie wygladaja one rewelacyjnie, zwlaszcza jak juz zaczynaja odchodzic:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie najlepiej to wygląda , szczególnie w srebrnym aucie..:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra bez dolnych listew na dzwiach jest oki ale zobaczcie ta srebrna a4 na poprzedniej stronie..... jezt zayebiscie a teraz jak to wyglada w praktyce.... tylko ze scietymi mocowaniami na blotniki..... jest hooynia..... i bez klejenia plastiku sie nie obejdzie zeby to mialo rese i nogi.... ogolnie zyebalem sprawe bo myslalem ze wszystko bedzie oki, powiedzialem co ma byc obciete i jak i progi do malowania... bez przymierzenia na aucie.... i o to efekty....

DSCF1855.jpg

DSCF1856.jpg

i teraz kolejny problem z nakladka na prog, bez lister dolnych wystaje na zebnatrz :facepalm:

DSCF1858.jpg

ogolnie nie jestem do konca zadowolony bo jeszcze troche czasu minie zaczym doprowadze to do porzednego wygladu.... tyl bede zaklejal jakims kawalkie plastiku i malowal juz na aucie, przosu nie ruszam, ok 1cm nakladki bedzie pomalowane w kolor auta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za te info, ja sobie to zaszpachluje przed malowaniem, miało być dzisiaj robione, ale:facepalm: bedzie dopiero jutro

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnij przed malowaniem bo w zasadzie chwila roboty.... mala kosmetyka a po lakierowaniu to potem problem.... a wogole ty progi malujesz? bo miales pod kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie progów nie maluje, ale drzwi do środkowej listwy bede malował łącznie z błotnikami do tej listwy, wiec wszelkie poprawki naniose przed malowaniem:wink:

---------- Post dopisany 20-05-2012 at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2012 at 21:24 ----------

Poucinałem te wystajce mocowania, jutro dam do lekkiego pospawania

A co do listw ja zakłądam progi na te listwy bez cięcia:decayed: normalnie nachodzą i nie widac tej czarnej listwy po zamknieciu drzwi, ale niewiem czy czasem nie pomaluje jej i tak w kolor:whistling:

Musiałem ją tylko podcić pod mocowania progów

Fotka4-1.jpg

dremelek idzie jak po maśle po tych listwach:naughty:

---------- Post dopisany 21-05-2012 at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2012 at 14:27 ----------

i jest problem o którym nikt nic nie wspomniał, materiał z jakiego są progi to plastik PUR czyli to samo co zderzaki RS4, nie poklei sie tego bez specjalnego kleju:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nikt jeszcze nie spawał progów:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zakłada sie listw, to od przodu brakuje materiału na jakieś 8cm/1cm taki pasek, trzeba będzie tam blaszke wkleić i zaszpachlować, a od tylnej strony trzeba zrównać to małe mocowanie, czyms to wypełnic:whistling:

Zrobie dzisiaj fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zakłada sie listw, to od przodu brakuje materiału na jakieś 8cm/1cm taki pasek, trzeba będzie tam blaszke wkleić i zaszpachlować, a od tylnej strony trzeba zrównać to małe mocowanie, czyms to wypełnic:whistling:

Zrobie dzisiaj fotki

wiem o co chodzi bo przy montażu to widziałem, a nie można zastosować tego plastiku do spawania co się odcina z przodu i tyłu? musi być specjalny klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odciety plastik to w sumie łaciaty jest same otwory montażowe i do tego z wkładka metalową:wink: ale sprawa juz ogarnieta, jutro auto bedzie umalowane, progi zostaja na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem juz zaspawane dziury, temat do ogarniecia, zrobie fotki, dzisiaj co innego ogarnailismy, progi idą na koniec, ale wstępnie już spasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie trzeba dociąć listwe progową to odrysuje linie przy zamknietych drzwiach i odetne tyle ile bedzie widać, i wtedy dopiero załoze progi na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...