Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Ukryte kontrolki w liczniku przedlift


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Chodzi o martwe kontrolki w liczniku przedliftowym TDI. Wiadomo że jak uruchamiamy auto to pokazuje się:

- immobiliser

- hamulec ręczny jeżeli jest zaciągnięty

- ładowanie

- ABS

- świece żarowe

Jak podświetlimy tarczę obrotomierza, choćby latarką od tyłu, to pokazują nam się symbole:

- silnik z błyskawicą na żółtym tle

- ASR na żółtym tle

- znaczek takich jakby 2 kierunkowskazów na zielono

- kontrolka świateł mijania na zielonym tle

Natomiast na tarczy prędkościomierza znajdują się ukryte:

- ikonka CAT na czerwonym tle

- ikonka sygnalizująca pasy

W tych dwóch ostatnich przypadkach pod zaślepką jest możliwość wkręcenia żarówki z połączeniem. Zostaje pytanie czy gdyby do ikonki pasów dać żarówkę będzie ona gasła po chwili czy będzie świecić cały czas ?? Pytam bo to może być fajny przypominacz zapięcia pasów :-)

Nie rozumiem dlaczego część z tych ukrytych ikonek jest nie podłączona, chociażby od świateł mijania (czasami w lecie można się zapomnieć ponieważ nie widać podświetlenia licznika). Tak samo ikonka silnika z błyskawicą, przecież to czemuś ma służyć a nie stać puste.

A z tym CAT to już wogóle nie wiem o co chodzi.

Jakieś sugestie :-) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Chodzi o martwe kontrolki w liczniku przedliftowym TDI. Wiadomo że jak uruchamiamy auto to pokazuje się:

- immobiliser

- hamulec ręczny jeżeli jest zaciągnięty

- ładowanie

- ABS

- świece żarowe

Jak podświetlimy tarczę obrotomierza, choćby latarką od tyłu, to pokazują nam się symbole:

- silnik z błyskawicą na żółtym tle

- ASR na żółtym tle

- znaczek takich jakby 2 kierunkowskazów na zielono

- kontrolka świateł mijania na zielonym tle

Natomiast na tarczy prędkościomierza znajdują się ukryte:

- ikonka CAT na czerwonym tle

- ikonka sygnalizująca pasy

W tych dwóch ostatnich przypadkach pod zaślepką jest możliwość wkręcenia żarówki z połączeniem. Zostaje pytanie czy gdyby do ikonki pasów dać żarówkę będzie ona gasła po chwili czy będzie świecić cały czas ?? Pytam bo to może być fajny przypominacz zapięcia pasów :-)

Nie rozumiem dlaczego część z tych ukrytych ikonek jest nie podłączona, chociażby od świateł mijania (czasami w lecie można się zapomnieć ponieważ nie widać podświetlenia licznika). Tak samo ikonka silnika z błyskawicą, przecież to czemuś ma służyć a nie stać puste.

A z tym CAT to już wogóle nie wiem o co chodzi.

Jakieś sugestie :-) ??

Kolego możesz włożyć żaróweczkę do kontrolki pasów.Ja tak zrobiłem w swoim ADR i świeci parę sekund od chwili włączenia zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem żarówkę-diodę, świateł mijania do obrysówki obrotomierza i było git. do dziś bo, chyba rano zdechła... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem tą kontrolkę pasów, wtyczki lekko osadziłem i przed przekręceniem kluczyka niebieska się wypięła. Po tym zaczął wyskakiwać błąd air-bagu który gaśnie po minucie... Nie będzie on raczej związany z tą kontrolką pasów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem żarówkę-diodę, świateł mijania do obrysówki obrotomierza i było git. do dziś bo, chyba rano zdechła... :facepalm:

Jednak żyje... Zrobiła sobie jeden dzień wolnego :grin:

IMG_2575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są diody i tak dziwnie wyszło. W realu nawet jest w miarę równomiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę,czy mając poliftanz stakim typem zagarow ,takim jak poniżej powinny mi się wyświetlać nazwy stacji radiowych ?nad na jednym z tych podłużnych wyświetlaczy?Widziałem kiedyś zdjęcie takiego licznika z działającym tym właśnie wyświetlaczem.

U mnie to jakoś nie dziala,chyba że gdzieś się to uruchamia.

Edytowane przez bober6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.tutaj ,w miejscu biegów w automacie pokazywało stacje radiowe.

Umnie to pole jest nie działające.Czemu?

 

5831912600_1421743434.jpg

Edytowane przez bober6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...