Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Sygnalizacja otwartego bagażnika


kamil22215

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia mam Audi A4 1.9TDI i potrzebuje waszej pomocy. Z góry przepraszam za napisanie tematu w złym dziale, a także wybranie prefix'u "all" bo po prostu nie znam się jeszcze na tych furach. Wróćmy do mojego problemu: otóż gdy wszystko jest zamknięte i siedzę w Audi to pokazuje (miga) mi że mam otwarty bagażnik. Z początku myślałem że naprawdę mam otwarty lecz on był zamknięty. I oto właśnie mój błąd że pokazuje mi (tam gdzie są liczniki) otwarty bagażnik, a bagażnik mam zamknięty. Może to nie jest jakiś poważny błąd ale nie llubie jak mi miga przez całą drogę że bagażnik otwarty. Za wszelką pomoc bardzo dziękuje i czekam na opinie i rozpatrzenie sprawy. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz migającego bagażnika ( a napewno masz domknięty) to naciśnij jeden z dwóch guzików na manetce od wycieraczek sterujących FIS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno jest domknięty :?: Mnie czasami też pokazuje że jest otwrty, a wydaje mi się że go zamknąłem... Czasami muszę ze dwa trzy razy domykać klapę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz migającego bagażnika ( a napewno masz domknięty) to naciśnij jeden z dwóch guzików na manetce od wycieraczek sterujących FIS-em.

Byś mógł bardziej wytłumaczyć gdzie to się znajduje ? Jakiś screen lub dokładny opis ? Bardzo bym prosił jak możesz. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz migającego bagażnika ( a napewno masz domknięty) to naciśnij jeden z dwóch guzików na manetce od wycieraczek sterujących FIS-em.

Byś mógł bardziej wytłumaczyć gdzie to się znajduje ? Jakiś screen lub dokładny opis ? Bardzo bym prosił jak możesz. Dzięki.

Na manetce od właczania wycieraczek powinien być guzik którym przełacza sie funkcje na komputerze pokladowym zwanym FIS jeśli masz maly ekran komputer to nie masz tego przełącznika.

Wyświetlacz komputera masz na całym ekraniku między zegarami czy tylko na połówce tego miejsca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pełny FIS to powinny być dwa guziczki . Jak naciśniesz jeden z nich to powinien Ci ten komunikat zniknąć i wyświetlić się jakaś funkcja np. spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem musisz szukać przyczyny tego wyświetlania - tak jak kolega napisał sprawdz microswitch zamka klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam to czujnik znajduje sie w zamku na klapie. dlaczego nie dziala moze to wynik ze leje sie woda wewnatrz od spryskiwania szyby i to tez warto sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ok, dzięki wam za pomoc jutro się zobaczy i jak dojdę to się zrobi. Sprawdzę czujnik na klapie. Dzięki ;) :th:

#Edit

A tak od serca możecie powiedzieć czy te A4 B5 1.9TDI z 2000 roku to dobre maszyny ? Bo ja mam od tygodnia ?

Nic tam w nich nie pada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są super maszyny. Raczej nic w nich się nie psóje, jak dba się o samochód. Mi wczoraj się urwała sprężynka od klamki i luźno wisi.

Ale jestem bardzo zadowolony z mojego samochodu, silniczek chodzi pięknie i wszystko jest wporządku z całym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi klamkami to dramat... U mnie sie już obydwie tłuką :kwasny: Co do autka ta ja również zadowolony jestem. Jedyne usterki to drugi wahacz teraz muszę wymienić w przeciągu pół roku, ale inwestuję w lemfordera, więc pewnie i ten problem zniknie.

Dbać i cieszyć się autem :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik JAEGER ( jeśli taki masz) często pada w A4 z 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wam za odpowiedzi. A przepraszam że wychodzę po za temat ale do czego jest taki przycisk od strony kierowcy wewnątrz między drzwiami kierowcy a drzwiami pasażera. Jest to taki przycisk, tam jest narysowany samochód i 3 fale (wg. mnie coś od anteny) ale nie jestem pewien. Zapewne wiecie o jaki przycisk chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT ale ten włącznik to chyba od czujników alrmu jest o ile się nie mylę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten włącznik pozwala wyłączyć czujniki wewnątrz auta jak zostawiasz w nim psa - pozostałe funkcje alarmu się uzbroją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się na słupku B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...