Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JAKIE ŚWIECE DO A4 2,8 V6 Z 1996R


Gość Rafejkes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie..

Musze wymienic świece w swoim autku zastanawiam sie też nad wymianą kabli..czy jest to konieczne??świece nie były wymieniane od 60-70 tys..autko jeżdzi na gaze od 2 lat..czy to może mieć jakieś znaczenie w wyborze?? jeśli ktos orientuje się w ty temacie prosze o pomoc. czytałem że dla samochodów o większej mocy najlepsze są świece zimne...czy to prawda?? zdaża się że pokonuje dużo małych odległości i silnik ni zdąży mi sie nagrzać..a mówią że wtedy zimne świece nie dają rady sie o czyścić...

Dziękuję z góry za podpowiedzi...pozdrawiam Rafejkes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 15 tys km na jednych świecach to przegiąłeś ostro Kolego, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ja na jednych NGK zrobiłem prawie 80 tys. ale to dlatego, że po prostu zapomniałem o ich istnieniu :gwizdanie: 40- 60 tys na dobrych świecach silnika nie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj ja tez wymieniam co 30 - 40 tysiecy ale zaufany i dobry gazownik powiedzial mi ze niewazne jakie auto co 15 tysiecy wymiana swiec to dobra rzecz lecz nie konieczna. ja po prostu wymieniam swiece jak sa oznaki delikatnego brazu na szkliwie a dzieje sie tak po okolo 30 tys. moze nie dokonca mam racje . poprawcie mnie jesli tak. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre swiece firmy beru 3-4 rzedowe beda najlepiej pasowały powaga sam mialem takie w audi spisywaly sie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba tak często wymieniać świec jak auto ma junkersa

ale dobrze jest jak przy jeżdzie na LPG zmniejszymy przerwy na świecach o 0.2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie..

Musze wymienic świece w swoim autku zastanawiam sie też nad wymianą kabli..czy jest to konieczne??świece nie były wymieniane od 60-70 tys..autko jeżdzi na gaze od 2 lat..czy to może mieć jakieś znaczenie w wyborze?? jeśli ktos orientuje się w ty temacie prosze o pomoc. czytałem że dla samochodów o większej mocy najlepsze są świece zimne...czy to prawda?? zdaża się że pokonuje dużo małych odległości i silnik ni zdąży mi sie nagrzać..a mówią że wtedy zimne świece nie dają rady sie o czyścić...

Tylko i wyłacznie świece:

NGK

i teraz zależy jakie masz oznaczenie silnika...

Jeśli AFC to świeczki: BKUR6ET-10 (seria V-line 24)

Jesli ACK to świeczki: BKR6EKUB

Pozdrawiam :cool1:

(ps. uzupełnij profil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym NGK to bym sie tak nie srał

jest jeszcze Beru, Denso i kilka innych firm które nie odstają od NGK

a na pewno bywają tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym NGK to bym sie tak nie srał

jest jeszcze Beru, Denso i kilka innych firm które nie odstają od NGK

a na pewno bywają tańsze

no ale beru raczej nie sa tansze. a ngk sa tanie i dobre a V-line sa chyba bardzo dobre bo nie slyszalem zeby ktos na nie narzekał :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym NGK to bym sie tak nie srał

jest jeszcze Beru, Denso i kilka innych firm które nie odstają od NGK

a na pewno bywają tańsze

no ale beru raczej nie sa tansze. a ngk sa tanie i dobre a V-line sa chyba bardzo dobre bo nie slyszalem zeby ktos na nie narzekał :cool1:

Dokładnie... na NGK nikt jeszcze nie narzekał wśród znajomych... a kumplowi ze świecy Beru elektroda odpadła i zrobiła sajgon w cylindrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...