Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pisk podczas ruszania


Konradoss

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent:

Audi a4 1.9 TDI BKE.

No właśnie pojawił się problem z dziwnym dźwiękiem przy ruszaniu. Gdy puszczam sprzęgło - zaczyna "brać" pojawia się złowrogo brzmiący dzwięk - piszczenie. O tu można posłuchać.

http://w131.wrzuta.pl/audio/0O5l0yIfwoK/0011

Z zewnątrz słyszany o wiele mocniej niż wewnątrz samochodu. Podczas pojawiania się dźwięku czuć lekkie wibracje na drążku zmiany biegów. Na pedale sprzegła nie drży.

Co dziwne piszczy tylko przy ruszaniu do przodu (na kazdym biegu) - na wstecznym wszystko jest OK.

Sprzęgło nie ślizga się (sprawdziłem). Biegi wchodzą bez problemu, jak do tej pory, nie telepie samochodem, podczas jazdy cisza , jak i podczas postoju. Jedynie podczas ruszania szczególnie np. pod górkę, pod kraweznik.

Acha... W zimie szczególnie gdy auto nie było rozgrzane pojawiało sie lekkie chrobotanie w okolicach sprzęgła, które ustawało po wciśnięciu pedału sprzęgła w podłogę lub po przejechaniu kilku kilometrów.

Drugie acha .. nie sa to piszczące paski ani też dwumasa - przerabiałem ją w poprzednim aucie ( i to dwa razy sit) i objawy były inne.

Niefajnuie sie stało bo wybieramy się w traskę 400 km i nie wiem czy panikować czy jechać i może nie "odpadnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam ten sam problem. byłem u paru mechaników i każdy rozkłada ręce.

Konradoss może już wiesz co dolegało twojej furce, to będę wdzięczny za odpowiedż.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzeje kotleta :) bo u mnie podobnie, co prawda w silniku BFB, objaw taki, że czasem przy ruszaniu słychać pisk/wycie przez kilka sekund, częściej to się dzieje gdy wolno puszczam sprzęgło. Co to może oznaczać? Kończące się sprzęgło?

Pozdrawiam

Andrzej


Dzisiaj zauważyłem coś nowego, piszczenie/wycie pojawia się dopiero jak trochę pojeżdżę, na zimnym jest cicho. Druga sprawa, że jak ruszam bardzo delikatnie, na samym sprzęgle jest cicho, jak dodaje gazu przy ruszaniu to zawyje. Mają panowie jakieś pomysły co to?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

U mnie w sumie dźwięk podobny, https://www.youtube.com/watch?v=Q0UqJLIV-Cs

Winowajcą okazało się łożysko igiełkowe. Pierdoła za 48,80zł w ASO... Robocizna 5x droższa niestety.

06_B105313_D.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, będę musiał się tym zająć. U mnie piszczy częściej jak jest mocno ciepło, a ostatnio to trochę zgłupiałem, tzn. wymieniłem olej plus mały przegląd, m.in. usunięcie wycieku spod uszczelki pokrywy zaworów i napinacza, i nie wiem jaki to ma związek ale piszczy mniej.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od wymiany paska wielorowkowego i też piszczało mniej, ale tylko trochę mniej i tylko przez kilka dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2015 o 18:59, andrew01 napisał:

objaw taki, że czasem przy ruszaniu słychać pisk/wycie przez kilka sekund, częściej to się dzieje gdy wolno puszczam sprzęgło. Co to może oznaczać? Kończące się sprzęgło?

Co było przyczyną? :D

Przerabiam coś podobnego. Bardzo sporadyczny odgłos, podobny do pisku przy trzymającym zacisku, podczas ruszania pod górkę i przy zmianie biegów to będzie to łożysko igiełkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to nadal z tym jeżdżę :) pojawia się bardzo sporadycznie ale faktyczne to wygląda na łożysko igiełkowe, ktoś na forum to wymieniał i pomogło. Ja zamieram wymienić to łożysko przy okazji wymiany sprzęgła/dwumasy.

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...