Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos ktory kabelek i jaki ma kolor odpowiada za spryskanie szyby kiedy manetke wciskamy do siebie? Bede niedlugo montowal i wolalbym sie wpiac w niego w takim miejscu abym nie musial odkrecac kierownicy. I mam ogolnie zalozona manetke z FISem od avanta, do czego w avancie sluzy wcisnienie manetki od siebie w strone silnika?

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problem. Wzielem sie za spryski lamp. Podlaczylem tak jak ori i jest maly problem. Czas jaki daje przekaznik na spryskanie lamp jest za krotki i ledwo wyjda, przekaznik odcina prad i sie chowaja. Kurfa dlaczego?! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema a próbował ktoś z tymi spryskiwaczami ? http://allegro.pl/octavia-ii-lifting-spryskiwacze-reflektorow-xenon-i5247827762.html

Pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslepki sa kijowe. I trzeba dokupic pompke wysokocisnieniowa oraz weze odpowiednie. Lepiej kupic taki zestaw http://allegro.pl/spryskiwacze-lamp-reflektorow-xenon-model-iii-i5260725682.html

ja mam taki i zajeb*scie spryskuje i wyglada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl zbiornik 4,5 litra z miejscem na druga pompke. kupilem w IC uszczelke do tej pompki, nawiercilem dziure, wlozylem uszczelke i od gory wsunalem pompke i trzyma jak ta lala :)


Jezeli tez masz takie pojemnosci zbiornik sprawdz od gory pod maska czy tez czasem nie masz miejsca na pompke, dobrze toi widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dobrze rozmierzyc spryski na zderzaku jakis sposob jest jak to dobrze rozmierzy pozdro (szablon )

Edytowane przez marcin120383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Posiadam avanta z tylnym silniczkiem wycieraczki do wymiany. Mam zamiar usunąć wycieraczkę i dać zaślepkę. Czy mogę zatem użyć wężyk płyny od tylnej wycieraczki, aby zasilić nim spryskiwacze reflektorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć spryskiwacze dekoracyjne to tak a tak serio to za słabe ciśnienie idzie z tej pompki żeby umyć reflektor ewentualnie pochlapie płynem ori pompka od spryskow jest o wiele mocniejsza

Wężyk tez ma inna średnicę te w zderzak są większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć spryskiwacze dekoracyjne to tak a tak serio to za słabe ciśnienie idzie z tej pompki żeby umyć reflektor ewentualnie pochlapie płynem ori pompka od spryskow jest o wiele mocniejsza

Wężyk tez ma inna średnicę te w zderzak są większe

Ok. Dzięki za info.

Czyli musiałbym jakoś zaślepić wężyk od płynu na tylną szybę, tak? A czy mogę jakoś podłączyć spryski reflektorów do manetki od tylnego spryskiwacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie problem ze spryskami, instalacja jest fabryczna a mimo to nie działają, po zaglądnięciu do przekaźników brakuje jednego:

t07IyzJ.jpg

czy zamontowanie w to miejsce przekaźnika 380, rozwiąże problem?

up

Problem rozwiązany, winna okazała się spalona pompka, po wymianie wsio działa

Edytowane przez waasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po montażu. Dodam od siebie, że nie obeszło się bezproblemowo. Pierwszy problem był ze spryskami - były krótsze od tych z tutorialu i mialy inne mocowania. Po ucięciu plastików dało radę je zamontować tak jak w tutorialu. Drugi problem jaki się pojawił to umiejscowienie pompki do sprysków. Miejsce montażu z tego tematu jest niestety w 1.9tdi niemożliwe z racji tego, że przed zbiorniczkiem jest intercooler. Ja mam pompkę wciśniętą na styk u góry pod lampą gdzie wystaje kawałek zbiorniczka. Poniżej filmik z działania sprysków.

Rezajcie panowie bo naprawdę warto ;)

Edytowane przez liquidl0gic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Afn poliftowym jest miejsce w zbiorniczku na pompke, wystarczy wywiercic otwor, kupic uszczelke i wsynac pompke i jak ori jest :) Ja tez nagram filmik jak u mnie sie sprawuje po paru miesiacach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozpiski kablologii do podłączenia sprysków.. ma ktoś mozę coś takiego? mam ori zderzak z spryskami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie zestawy spryskow kupic aby to ladnie pasowalo,podeslijcie jakiegoś linka.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie zestawy spryskow kupic aby to ladnie pasowalo,podeslijcie jakiegoś linka.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5955000992

Chyba lepszego zestawu niema na alle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie zestawy spryskow kupic aby to ladnie pasowalo,podeslijcie jakiegoś linka.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5955000992

Chyba lepszego zestawu niema na alle

:drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...