Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o kostkę samego lusterka (tak która wchodzi do sterownika szyb):

Pin 1: Zasilanie silnika lewo/prawo (czerwony)

Pin 2: Masa silników (biały)

Pin 3: Zasilanie silnika góra/dół (biało/brązowy)

Pin 4: (żółty)

Pin 5: Podgrzewanie szkła (czarny)

Pin 6: Podgrzewanie szkła (czarny)

Pin 7: X

Pin 8: X

Pin 9: Masa silnika składającego (różowy)

Pin 10: Zasilanie silnika składającego (niebieski)

Pin 11: Fotochrom (czarno/szary)

Pin 12: Fotochrom (czarno/zielony)

Pin 13: Pamięć - zasilanie silników (biało/żółty)

Pin 14: Pamięć - sygnał dla silnika lewo/prawo (niebiesko/czerwony)

Pin 15: Pamięć - sygnał dla silnika góra/dół (szaro/żółty)

Pin 16: Pamięć - masa silników (szaro/biały)

Bardzo ładna rozpiska :thumbup1:

U kumpla zakładaliśmy takie z pamiecią 14 PIN a swoje miał ORI 10 PIN tylko nie wiem czemu nie miał fotochromu :kwasny: .....tylko sama instalacja .

Jakby ktoś szukał mam na sprzedaż kompecik :wink:

IMG_7564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zasadnicza. Lustra połączone są równolegle, patrz na schemat. Nie ma podziału na lusterko lewe i prawe, do każdego z lusterek zewnętrznych idą dwa kable z lusterka wewnętrznego

Generalnie to: z pinu 4 i 5 lusterka wewnętrznego kable schodzą do kostki pomarańczowej piny odpowiednio 7 i 8 a dalej się rozdzielają (połączenie równoległe) i idą przez pin 7 i 8 kostki drzwi do pinu 7 i 8 kostki 10 pinowej w sterowniku szyb.

Kable koloru fioletowo-biały i fioletowy

http://s18.postimage.org/wlsd0axf9/fotochrom.jpg

Bardzo przydatna informacja :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie składa się tylko jedno lusterko, rozebrałem w takim razie drugie i okazało się że jest to zwykłe lusterko bez silniczka, w takim razie pozostaje mi tylko zakup jednego lusterka i to chyba wszystko, czy można dokupić sam silniczek do owego lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie składa się tylko jedno lusterko, rozebrałem w takim razie drugie i okazało się że jest to zwykłe lusterko bez silniczka, w takim razie pozostaje mi tylko zakup jednego lusterka i to chyba wszystko, czy można dokupić sam silniczek do owego lusterka?

Kupujesz całe lusterko, obudowe i szkło przekładasz. A które Ci się nie składa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu 8E0 959 433 BP obsłuży elektr. składane lusterka oraz ich fotochrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu 8E0 959 433 BP obsłuży elektr. składane lusterka oraz ich fotochrom?

Nie pytaj się o to samo w 10 działach...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze takie posty jak Twój nic nie wnoszą, po drugie w każdym z tematów gdzie jest namiastka potrzebnych mi informacji nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc jeżeli nie wiesz a chcesz sobie popisać to napisz sobie smsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze takie posty jak Twój nic nie wnoszą, po drugie w każdym z tematów gdzie jest namiastka potrzebnych mi informacji nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc jeżeli nie wiesz a chcesz sobie popisać to napisz sobie smsa

1. Chyba odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie w innym dziale,

2. Rozumiem, że to jest Twoje podziękowanie,

3. Slabo szukaleś,

4. Czytamy ze zrozumieniem,

5. Przez takich gości jak Ty, jest ciężko coś znaleźć, bo zaśmiecają wątki...

6. Ja nie mam ponad 5tys postow nie wiadomo o czym, takze nie wiem kto tu sobie nabija licznik...

Pzdr

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu 8E0 959 433 BP obsłuży elektr. składane lusterka oraz ich fotochrom?

Jeśli chodzi o składane lusterka to potrzebujesz:

- lusterka składane

- silniczki w drzwiach w wersji HIGH

- pokrętło do składanych lusterek

- wkład lusterka fotochrom (jak chcesz fotochrom)

- panel z otworem pod składane luterka (opcjonalnie)

- lusterko wew. fotochromatyczne

- wiązka

Ja miałem BP i wszystko działało.

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

A tak w ogóle co ma MC do składanych lusterek?! skoro lusterka montujesz i działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, Tomasz też mam BP i gdzieś tam przyuważyłem zapis o MC ale jak nie ma znaczenia to OK

pokrętło od ustawień lusterek mam bez trybu składania, bo jest założony boczek s-line a te pokrętło nie zostało przełożone :( więc jutro zamówię

lusterka mam składane z fotochromem

wewn lustro fotochrom

wiązkę muszę dokompletować bo prawdopodobnie brakuje mi w obecnej wiązce (ktoś zamienił wiązkę kiedyś) tych pinów pociągniętych od wtyki wewn lustra:

od roku 2004

pin4 lusterka wewn. do pinu 19

pin5 lusterka wewn. do pinu 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, Tomasz też mam BP i gdzieś tam przyuważyłem zapis o MC ale jak nie ma znaczenia to OK

pokrętło od ustawień lusterek mam bez trybu składania, bo jest założony boczek s-line a te pokrętło nie zostało przełożone :( więc jutro zamówię

lusterka mam składane z fotochromem

wewn lustro fotochrom

wiązkę muszę dokompletować bo prawdopodobnie brakuje mi w obecnej wiązce (ktoś zamienił wiązkę kiedyś) tych pinów pociągniętych od wtyki wewn lustra:

od roku 2004

pin4 lusterka wewn. do pinu 19

pin5 lusterka wewn. do pinu 9

To kupujesz pokrętło Audi A3 A4 A6 przełącznik lusterek 8E0 959 565 A (2812541014) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zmieniasz i się składają, chyba że silniczki nie te...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki mam: 8E1959801G i 8E1959802G więc miodzio :wink:

---------- Post dopisany at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

tomek a te piny o których wspomniałem wyżej to musze pociągnąć do przednich słupków gdzie jest ta kostka łącząca słupek przedni z przednimi drzwiami tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ori wew. fotochrom? Jak tak to pewnie w słupku A kierowcy (pomarańczowa kostka) masz już wiązkę z lusterka, wtedy ciągniesz do drzwi i z drzwi do silniczka. I tak samo do prawych drzwi, najlepiej pod deską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ori wewn, i zewn też był ale problem leży w wiązce - tutaj mój temat http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/pomocy-galimatiasie-mce-problemy-252533/

jutro chyba nie dam rady zerknąć na to ale na dniach dam znać co wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w której części lusterka znajduje się silniczek od składania. Czy da radę w lusterkach od cabrio wymienić podstawę na zwykłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w której części lusterka znajduje się silniczek od składania. Czy da radę w lusterkach od cabrio wymienić podstawę na zwykłą?

Podstawę? ten czarny plastik z dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą nazywam element który jest mocowany do drzwi, on jest inny w Cabrio, pytanie czy da radę go zamienić na zwykły. Czyli przełożyć lusterko z mechanizmem od Cabrio na zwykłą podstawę, dlatego też interesuje mnie czy silniczek składania jest w samym lusterku ( części która się składa), czy w podstawie. Może ktoś z forumowiczów ma zdjęcia jak to wygląda po rozłożeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą nazywam element który jest mocowany do drzwi, on jest inny w Cabrio, pytanie czy da radę go zamienić na zwykły. Czyli przełożyć lusterko z mechanizmem od Cabrio na zwykłą podstawę, dlatego też interesuje mnie czy silniczek składania jest w samym lusterku ( części która się składa), czy w podstawie. Może ktoś z forumowiczów ma zdjęcia jak to wygląda po rozłożeniu?

mam z A6 i kombinowałem ale szybko dałem se siana:facepalm:podstawa jest zdaje sie inna przy elektrycznych a inna przy zwykłych nieskładanych:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...