Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Yhy, w sumie racja, dołożysz elektryczne szyby i wtedy rączka do wymiany. Ja Chciałem kupić moduły ale kkam zawiesił działalność i lipa.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Działalności nigdy nie było. To było tylko hobbystyczne zajęcie w wolnych chwilach. Pod koniec lipca będę mieć kilka zestawów, więc jakbyś był chętny to coś sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Posiadam 8E0 959 433 AT - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

Czy obsłuży składanie lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam moduł komfortu 8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). Czy obsłuży składane lusterka?

Silniczki szyb mam z końcówką B czyli wymiana na E,F,G lub bez literki, ale ktoś pisał, że F nie obsługuje to jak to w końcu jest ?

Lusterka składane z 14 pinami mają pamięć , jak to się ma do opuszczania prawego lusterka przy cofaniu, co jest jeszcze potrzebne ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam moduł komfortu 8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). Czy obsłuży składane lusterka?

Silniczki szyb mam z końcówką B czyli wymiana na E,F,G lub bez literki, ale ktoś pisał, że F nie obsługuje to jak to w końcu jest ?

Lusterka składane z 14 pinami mają pamięć , jak to się ma do opuszczania prawego lusterka przy cofaniu, co jest jeszcze potrzebne ?

Pozdrawiam

moduł komfortu obsłuży

silniczki do wymiany tak jak napisałeś (zwracaj uwagę przy zakupie czy wersja europejska), F w wersji angielskiej nie obsłuży

14 pinowe lusterka zadziałają poprawnie z modułem pamięci (potrzebny moduł, przyciski w drzwi i instalacja do tego) lub z moduł od kkam'a

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie tom4275, po czym rozpoznac czy to wersja europejska ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie tom4275, po czym rozpoznac czy to wersja europejska ?

Pozdrawiam

numer europejskich zaczyna się od 8E1 a anglik od 8E2 i dodatkowo jest na czarnym tle pisany białymi literami więc jak zdjęcie niewyraźne a będziesz widział na naklejce czarny pasek to anglik, nie pomyl też z tylnymi modułami, numer zaczyna sie od 8E0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też numer, 8E1 europa i 8E2 anglik, a wzrokowo to trzeba by było przyłożyć do swoich i wtedy widać że mają inny kąt ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko już mam, jeszcze pytanie odnośnie fotochromów zewnętrznych, jak od pomarańczowej kostki w słupku A (pin 7,8) przeciągam dwa kable to w które piny się wpinam od sterownika dzwi ? Niektórzy pomijają to i po prostu wpinają się za kostką od lusterka, chce żeby to miało ręce i nogi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a ta kostka pomaranczowa powinna znajdować się na wysokości lusterka w tym słupku ? Bo tam nie ma tej kostki, wyjmowałem też cała lampke srodkokowa zeby dostać się do kostki lusterka srodkowego, ale też nie widać, trzeba odkręcić lusterko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostkę pomarańczowa masz w słupku A na dole i z tamtąd ciągniesz po dwa kable do sterownika do fotochromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest możliwe że mam tylko jedno składane lusterko ? Składa mi się tylko lewe . Jak sprawdzić czy prawe się zepsuło czy po prostu nie ma składania ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest możliwe że mam tylko jedno składane lusterko ? Składa mi się tylko lewe . Jak sprawdzić czy prawe się zepsuło czy po prostu nie ma składania ?

Pozdrawiam

jak wyjmiesz wkład i zajrzysz w miejsce gdzie wychodzą wszystkie przewody to 2 powinny iść z tyłu za trzpień wokół którego następuje obrót lusterka, a reszta idzie od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest możliwe że mam tylko jedno składane lusterko ? Składa mi się tylko lewe . Jak sprawdzić czy prawe się zepsuło czy po prostu nie ma składania ?

Pozdrawiam

jak wyjmiesz wkład i zajrzysz w miejsce gdzie wychodzą wszystkie przewody to 2 powinny iść z tyłu za trzpień wokół którego następuje obrót lusterka, a reszta idzie od przodu

zaglądałem tam własnie i tam na tył idzie coś ala różowy z niebieskim idzie za . Mam też wolna wtyczkę ale w obu lusterkach tak jest . Gdzie w vagu sprawdzę numery sterownika ? Mam kabel ale trochę zielony w diagnostyce .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest możliwe że mam tylko jedno składane lusterko ? Składa mi się tylko lewe . Jak sprawdzić czy prawe się zepsuło czy po prostu nie ma składania ?

Pozdrawiam

jak wyjmiesz wkład i zajrzysz w miejsce gdzie wychodzą wszystkie przewody to 2 powinny iść z tyłu za trzpień wokół którego następuje obrót lusterka, a reszta idzie od przodu

zaglądałem tam własnie i tam na tył idzie coś ala różowy z niebieskim idzie za . Mam też wolna wtyczkę ale w obu lusterkach tak jest . Gdzie w vagu sprawdzę numery sterownika ? Mam kabel ale trochę zielony w diagnostyce .

Pozdrawiam

zgadza się te dwa kabelki są od składania, numery sterowników sprawdzisz w module 46

pojedyncza wtyka taka szeroka czarna to od fotochromu

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A4 B6 Anglik. Lusterka mam składane. Moduły 8E2959801/802 bez literek na końcu. Przez przypadek uwaliłem sterownik w drzwiach kierowcy (zwarcie na lampce w drzwiach). Czy mogę wymienić sterownik drzwi kierowcy na 8E2959802F, a w drzwiach pasażera zostawić stary ster bez literki na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...