Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego będzie ciężko, lepiej szukać z cabrio. Jeśli potrzebujesz silniczki w drzwi obsługujące składane lusterka i pamięć, to miałbym komplet :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lusterka składane jedno z b6 drugie z b7 i zauważyłem że odcienie trójkątów są inne. W b6 jest czarny błyszczący a w tym z b7 jest czarny mat. Powiedzcie mi czy te lusterka się od siebie różnią czy akurat tak trafiłem??? Bo zakładać dwa różne będzie trochę lipa....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lusterka składane jedno z b6 drugie z b7 i zauważyłem że odcienie trójkątów są inne. W b6 jest czarny błyszczący a w tym z b7 jest czarny mat. Powiedzcie mi czy te lusterka się od siebie różnią czy akurat tak trafiłem??? Bo zakładać dwa różne będzie trochę lipa....:facepalm:

nic sie nie pochwaliles :grin: ale co okazja to okazja :tonguemad:

w sumie zaloz takie jakie masz i tak sa po dwoch stronach

nikt jeszcze nie ma chyba takie moda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się nie pochwaliłem...przecie mówiłem, aaa już wiem tak w palnik dałeś że nie pamiętasz :grin::grin:

Spoko będziemy razem rezać te trójkąty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł 8E0 959 433 BA - obsłuży składane lusterka??

silniczki mam z końcówką B więc lipa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czy można na podstawie vin sprawdzić jaki moduł komfortu mam zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej każdy MK obsłuży składanie luster:wink:

Raczej każdy, ale gdy ma pakiet oświetlenie ma się rozumieć? (wg. rozpiski http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/)

Podobnie jak pajda mam silniczki B, ale MK w wersji gołej (AR) :sorry: Więc jak wymienie same silniczki to ten MK składanych luster raczej nie pociągnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej każdy MK obsłuży składanie luster:wink:

Raczej każdy, ale gdy ma pakiet oświetlenie ma się rozumieć? (wg. rozpiski http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/)

Podobnie jak pajda mam silniczki B, ale MK w wersji gołej (AR) :sorry: Więc jak wymienie same silniczki to ten MK składanych luster raczej nie pociągnie??

o MK sie niemartw napewno pociągnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kostkę samego lusterka (tak która wchodzi do sterownika szyb):

Pin 1: Zasilanie silnika lewo/prawo (czerwony)

Pin 2: Masa silników (biały)

Pin 3: Zasilanie silnika góra/dół (biało/brązowy)

Pin 4: (żółty)

Pin 5: Podgrzewanie szkła (czarny)

Pin 6: Podgrzewanie szkła (czarny)

Pin 7: X

Pin 8: X

Pin 9: Masa silnika składającego (różowy)

Pin 10: Zasilanie silnika składającego (niebieski)

Pin 11: Fotochrom (czarno/szary)

Pin 12: Fotochrom (czarno/zielony)

Pin 13: Pamięć - zasilanie silników (biało/żółty)

Pin 14: Pamięć - sygnał dla silnika lewo/prawo (niebiesko/czerwony)

Pin 15: Pamięć - sygnał dla silnika góra/dół (szaro/żółty)

Pin 16: Pamięć - masa silników (szaro/biały)

Bardzo ładna rozpiska :thumbup1:

U kumpla zakładaliśmy takie z pamiecią 14 PIN a swoje miał ORI 10 PIN tylko nie wiem czemu nie miał fotochromu :kwasny: .....tylko sama instalacja .

Jakby ktoś szukał mam na sprzedaż kompecik :wink:

http://s15.postimage.org/nhiywa9tj/IMG_7564.jpg

Pewnie już nie aktualne, ale warto spróbować :decayed: Lustra już opchnąłeś, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że silniczek z "B" nie podchodzi ja mam silniczek z "H". Na necie znalazłem info że to zamiennik do wersji "G" Czyli powinno grać ?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że silniczek z "B" nie podchodzi ja mam silniczek z "H". Na necie znalazłem info że to zamiennik do wersji "G" Czyli powinno grać ?? :facepalm:

Silniczki z indexem B i H sa z wersji LOW i nie obsluguja skladania

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki ze sterownikami przód a tył różnią się czymś, bo numery są takie same? U siebie mam

Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 8E1959801H

Komponent: Tőrsteuer.FS BRM 0606

Podsystem 2 - Oznaczenie elementu: 8E1959802H

Komponent: Tőrsteuer.BF BRM 0606

Podsystem 3 - Oznaczenie elementu: 8E0959801E

Komponent: Tőrsteuer.HL BRM 0606

Podsystem 4 - Oznaczenie elementu: 8E0959802E

Komponent: Tőrsteuer.HR BRM 0606

Czy wystarczy zamienić przód z tyłem i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki ze sterownikami przód a tył różnią się czymś, bo numery są takie same? U siebie mam

No tak ...H i ...E to jest to samo :facepalm:

Żeby tylko końcówka numeru:

przód 8E1959801H

tył 8E0959801E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki ze sterownikami przód a tył różnią się czymś, bo numery są takie same? U siebie mam

No tak ...H i ...E to jest to samo :facepalm:

Żeby tylko końcówka numeru:

przód 8E1959801H

tył 8E0959801E

Kolunio chyba napisałem post wyżej, że zauważyłem różnicę i nie chodziło mi o różnicę między H i E ( H4mm3Rowi też nie zapewne) tylko o początek numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą nazywam element który jest mocowany do drzwi, on jest inny w Cabrio, pytanie czy da radę go zamienić na zwykły. Czyli przełożyć lusterko z mechanizmem od Cabrio na zwykłą podstawę, dlatego też interesuje mnie czy silniczek składania jest w samym lusterku ( części która się składa), czy w podstawie. Może ktoś z forumowiczów ma zdjęcia jak to wygląda po rozłożeniu?

Silniczek do składania znajduje się w części która się skład a tu masz zdjęcia jak to wygląda po rozłożeniu w a4 b6 nie cabrio:

lusterka elektrycznie składane IMG_0543.jpg | hans85 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

lusterka elektrycznie składane IMG_0545.jpg | hans85 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

lusterka elektrycznie składane IMG_0546.jpg | hans85 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

lusterka elektrycznie składane IMG_0547.jpg | hans85 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

lusterka elektrycznie składane IMG_0548.jpg | hans85 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

lusterka elektrycznie składane IMG_0549.jpg | hans85 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje prawe lusterko przy Avancie B6 składa się, ale kiedy chce rozłożyć to słychać stuki .... ale nie otworzy się w pełni (tak jak by się ślizgało). Co to może być i czy da się to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...