Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Subwoofer, tylne głośniki - opis instalacji


markmark

Rekomendowane odpowiedzi

a próbowałes wypiąc te wszystkie kable z zołtej kostki i tą kostke podpiąc do radia? stare radio nie mialo zasilania na wzmaka dlatego podpiete sa te dwa kable czarny i czerwony a te dwa niebieskie sa pewnie zmostkowane z przednimi glosnikami i dltego wszystko garalo na starym radiu wypnij kable z zoltej kostki i podepnij ja pod nowe radio[br]Dopisany: 13 Maj 2008, 20:07 _________________________________________________anie dopiero dojrzałem ze niebieskie kabelki z zoltej kostki podpiete sa pod brazowa kostke czyli nic nie jest mostkowane z przodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś niestety nie udało się pstryknąc zdjęć ale jutro już na pewno. Patrzyłem pod głośniki w tej półce, niestety żadnej puszki nie widzę która miała być wzmacniaczem jak było pisane

na jednym Głośniku z tyłu powinieneś mieć taką puszkę metalową to jest ori wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dropsone ja te kable sam wpinałem do tej żółtej pod nowego pionka bo nie chciałem obcinać kostki i nie kupowałem przejściówki ten czarny u mnie to jest masa na głośniki a czerwony to sygnał włączania wzmaka. Pod fabryczny radiem wystarczyło wpiąć tam gdzie trzeba i radio włączało wzmaka i grało jak trzeba. A i nic nie mostkowałem tył to tył a przód to przód każdy kanał jest oddzielnie zasilany. markmark jeśli nie masz ori wzmaka to nie bedziesz miał tej kostki a z ori radiem bedziesz miał problem bo ono na tył miało nisko poziomowe wyjścia (jak normalnie podłączysz pod to głośnik na krótko to bedą cicho grały musi być jakiś mały wzmak) ja mam wymontowany z suwoofera z audi a3 wzmak BOSSE sprawny na dwa głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Tomek A4 dobrze prawi, dlatego właśnie czekam na te fotki co by się sprecyzować co i jak ma podłączyć. Jeżeli nie ma wzmaka to faktycznie będzie mały kłopocik i na pewno trza będzie dokupić małe iso. Wrzucaj foty to będziemy działać :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no sorki cos mi sie porypało i myslałem ze to markmark wrzucił te fotki a w twoim przypadku to jest co innego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomoge a ten wmak BOSSE to jest mi zbędny. Jeśli chce ktoś założyć taki wzmak to musi napewno kupić kostke mini ISO męską i napewno będzie musiał podprowadzić jeden kabelek na tył do załączania wzmaka (chyba że będzie umieszczony zaraz za radiem) wtedy trzeba tylko ze standardowej ISO wypiąć kabelki od tylnich głośników i połączyć ze wzmakiem a kabelki sygnałowe (wejścia sygnału) wpiąć w kostke mini zaraz postaram się opisać to obrazkowo. A seryjnie jest montowany wzmacniacz NOKI tak jak na zdjęciu pod głośnikiem. (w sedanie) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam zrobione fotki i zamieszczam je poniżej.

Na początek kostki:

Brązowa

kostkabrzowapu2.jpg

Czarna

kostkaczarnaug8.jpg

Lewy tył

lewyty2jo1.jpg

lewyty4gj5.jpg

Prawy tył

prawyty1vw6.jpg

I na koniec przewody jakie widać. Zastanawiający jest ten żółty, który leci do czarnej kostki, ten najdłuższy. Od czego jest ten przewód?

przewodyne3.jpg

Z moich spostrzeżeń wynika, że przewody krańcowe w brązowej kostce są od tylnych głośników, tzn.:

lewy tył - czarno-brązowy

czerwono-zielony

prawy tył -niebiesko-zielony

czarno-brązowy

Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje te krańcowe przewody to jest tył a ten żółty to jest podtrzymanie radia (jak je wyłączysz to się nic nie kasuje typu kanały, ustawienia). I teraz te kabelki od tylnich dłośników musiałbyś wpiąć w tą mini i dołożyć wzmak na tył oczywiście. Wtedy ori radio zagra jak należy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak jak myślałem. A czasem tych głośników nie mam podłączyć pod wzmak a wzmak do radia poprzez mini ISO? Czy jakoś tak.

Poza tym kilka pytań:

- Jaki wzmacniacz polecicie z Allegro (linki)

- Czy to ma być jedno- czy dwukanałowy

- Co myślicie o tych wzmacniaczach Soling z Allegro

- Gdzie zamontować wzmacniacz

- Którędy biegną przewody z tych tylnych głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, te skrajne kabelki pod wzmaka i do mini ISO i wszystko powinno hulać aż miło :th: Jeżeli chodzi o lokalizację wzmaka to za bardzo nie wiem gdzie jest dobre miejsce, ale jak zrobisz gdzieś obok radia to przewody ori będą mogły zostać, a tak będziesz musiał dorabiać trochę instalacji jak go w bagażniku zamontujesz. Niestety więcej już nie pomogę bo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc czekam na propozycje i odpowiedzi na pytania zadane powyżej. Dodam jeszcze jedno bo nie gra mi głośnik w przednich drzwiach. Czy żeby do niego zaglądnąć trzeba zdemontować całą tapicerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza ściągać tapicerę, ale to tylko 4 śruby :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a co z tym wzmacniaczem i gdzie go najlepiej zamontować? czy pod tylną półką znajdzie się dla niego miejsce?

No i kwestia jaki wzmacniacz. Proszę o linki bądź przynajmniej firmy chodzi o dobre z tanich, tak żeby ten tył zagrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jak wyżej pisałem mam takie cudo ori od audi tylko że wyjęty z A3 na dwa kanały na allegro ori noki nie znalazłem. Powinien być na dwa kanały i być z tyłu tylko musisz wtedy jeden kabelek na tył pociągnąć żeby wzmaka włączał albo go za radiem (jest naprawde mały jak bede miał chwile to wrzuce foto). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o inne. Mogą być używki z allegro. tylko chodzi o to aby fachowym okiem przeglądnąć i pomóc w ewentualnym wyborze potrzebnych mi rzeczy, tzn wzmaka i kabli.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markmarkmogą być używki ale cały czas próbuje Ci powiedzieć że za browara :beer1: mogę Ci oddać dobry wzmak BOSE dwukanałowy od :audi: i byś musiał jedynie kabelki podłączyć (byś mi wysłał zdjęcia instalacji na mailia w dobrej rozdzielczości to bym zrobił Ci opis) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...