Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Subwoofer, tylne głośniki - opis instalacji


markmark

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o podlaczenie samego suba pod radio zeby mozna bylo sterowac jego moca,( tam sa wejscia czincz) http://allegro.pl/item655760672_radio_samochodowe_cd_jvc_kd_g541_mp3_glogow_ups24h.html w ktorym mam opcje sterowania subem podkreslam ze chodzi o sam subwoofer a nie o wszystkie glosniki z tylu

czy takie cos jest wogole mozliwe :?: I jak to zrobic :?:

Jeżeli to nokia to tak wygląda rozpiska pinów:

1. zacisk 30

2. prawy tylny głośnik (+)

3. prawy tylny głośnik (-)

4. masa

5. sterowanie wzmacniacza (+12V)

6. wejście liniowe lewe tył

7. wejście liniowe prawe tył

8. masa wejść liniowych

9. lewy tylny głośnik (+)

10. lewy tylny głośnik (-)

( A4 avant 1998r. )

Pogrzebałem trochę w sieci i nie znalazłem żadnego adapter poza tymi z pierwszego posta w tym wątku... Bo jak rozumiem masz ori kostkę wraz z mini iso :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam ori kostke mini iso i naglosnienie nokii ale wczesniej tez kupilem adapter zeby podlaczyc nie ori radio i wszystko gralo ok ale chce sam subufer podlaczyc pod te wyjscia czincz w radiu zeby dalo sie nim sterowac

dzieki za rozpiske pinow napewno sie przyda (nie wiem tylko czy sa jakies konkretne przewody od suba czy jest ogolnie tyl + i - )ale potrzebuje tez wiedziec co do czego podlaczyc i gdzie z tylu radia sa 4 wyjscia czincz z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

83011003.th.jpg

30898835.th.jpg

34593697.th.jpg

34512975.th.jpg

40409340.th.jpg

witam. zakupilem adapter na allegro, poszedlem podlaczyc radio bo od dawna mam nie ori i tyl mi nie grał i pupa. po podlaczeniu kostek radio dziala ale bez glosnikow z tyłu. podłączyłem to w sposob nastepujący: 2-C, 3-6 (choć to jakos bez sensu ale nigdzie indziej nie pasowalo), żółtą część 4-A, 5-B, 7-radio. pytanie co z niebieskim kabelkiem (D) wychodzącym z czerwonej kostki adaptera (A). pierwsze 3 fotki to instalacja w samochodzie, fotka 4 to adapter. 1 i zielona kostka z 4 w sumie do niczego nie podłaczone. poniżej rysunek z opakowania ktory niewiele mowi (przynajmniej mi)

48545036.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88bbe73ee870c3f0.jpg

tutaj masz pokazane gdzie jest tył.

4 pasuje do A - żółtym od prawej strony, tam gdzie piny wystają.

generalnie coś mi tu nie pasuje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. w tej zoltej kostce sa 4 piny ale uklad jest taki ze dwa sa w srodku i po jednym po bokach. tyle ze w czerwonej kostce z adaptera tez jest taki uklad. a ten kabelek niebieski z ostatniego foto to jest do jakiegos pilota czy cus? bo jesli tak to o niego nie musze sie juz martwic

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra schematy sa spoko ale ja dalej nie wiem kroty konkretnie przewod do czego mam podlaczyc mozecie myslec ze jestem jakis ulomny ale ja naprawde mam malo pojecia o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam bo dziś zmieniałem seryjne radio na mojego "starego" kenwood'a i grają mi 4 głośniki (2x drzwi przód + 2x drzwi tył) czy w bagażniku też coś powinno grać? Wszystkie audi miały jakieś seryjne tuby? Bo teraz nie mogę przypomnieć sobie czy seryjne radio grało głośniej i lepiej czy nie. Oraz jakie zaślepki zamontować do mojego samochodu, żeby zamaskować te szpary po bokach. Na allegro znalazłem jedyną ofertę taką:

http://moto.allegro.pl/item668404832_mocowanie_radia_audi_a2_a3_a4_a6_a8_tt_nowe.html

Ale nie ma wymienionej tam mojej opcji (patrz profil) czyli rok 1997. Inne pasują lub czy ktoś może polecić mi coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w ramach onanizmu intelktualnego i nadmiaru wolnego czsu postanowiłem wywali c oryginalne nagłosnienie z tylnej pólki made by nokia i podłaczyć głosniki tylnie pod radio sony uzywając oryginalnego okablowania.

mam kilka fotek i jak jest zapotrzebowanie to moge przygotowac jakis opis tej czynnosci.

chodzi o wywalenie wzmaka nokii i wykorzystanie oryginalnego okablowania tak aby było najmniej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w ramach onanizmu intelktualnego i nadmiaru wolnego czsu postanowiłem wywali c oryginalne nagłosnienie z tylnej pólki made by nokia i podłaczyć głosniki tylnie pod radio sony uzywając oryginalnego okablowania.

mam kilka fotek i jak jest zapotrzebowanie to moge przygotowac jakis opis tej czynnosci.

chodzi o wywalenie wzmaka nokii i wykorzystanie oryginalnego okablowania tak aby było najmniej roboty

Uważam że taka lektura może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pod który PIN najlepiej podłączyć remonte do wzmacniacza w radiu symhony?

Bo już się trochę pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mi napisać ewentualnie podać przykład oryginalnego radia(foto) jakie było montowane w audi a4 1999( po lifcie ) kupiłem audi ale niestety nie ma radia a tak owe chciałem sobie założy :wink4: :wink4: może ktoś ma do sprzedania?? pozdrawiam :cool1: :cool1: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mi napisać ewentualnie podać przykład oryginalnego radia(foto) jakie było montowane w audi a4 1999( po lifcie ) kupiłem audi ale niestety nie ma radia a tak owe chciałem sobie założy :wink4: :wink4: może ktoś ma do sprzedania?? pozdrawiam :cool1: :cool1: :hi: :hi:

zależy czy 1din czy 2 din

Ja u siebie mam takie(audi po lifcie rok 99)Audi Symphony I http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6b7f5e62201167ed

_________________________________________________

Panowie pod który PIN najlepiej podłączyć remonte do wzmacniacza w radiu symhony?

Bo już się trochę pogubiłem

ja u siebie kupiłem nowe kostki z wyjsciem na wzmaka i tam wystawal kabelek do tzw. pobudzenia i wpialem ta koste w miejsce gdzie były wpięte tylne głośniki.(jesli dobrze pamietam mała żółta kosteczka spięta razem z niebieska i zielona) moeg porobić jakieś foto ale nie wiem czy o takie podłączenie Ci chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie jest zupełnie inny problem. Mam ori radio - concert i mam oryginalnie zamontowany zestaw NOKIA. NIestety ktoś podzczas wyciągania radia, odciął końcówkę kostki MINI ISO i nie wiem który kabelek pod co mam podłączyć. Poniżej fotki:

zdjęcie wzmacniacza

k3qa12.jpg

odcięte kabelki za radiem - czarny punkt

14vjpmo.jpg

kabelki podłączone do wzmacniacza, czyli to miejsce w nadklou, gdzie wszystko można podłączyć.

2czzny8.jpg

Prośbę mam, jeżeli ma ktoś może schemat, albo wie co gdzie jak podłączyć proszę o informację. Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, tylko że z samymi głośnikami w tylnej półce. Nie miałem suba.

U mnie pomocny okazał się miernik i troche wolnego czasu.

Znalazłem gdzieś na forum (chyba elektroda.pl) opis kostki przy glłosniku i przy radiu, a potem już tylko pomiary, notatki i lutowanie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś z Was opis pinów we wzmacniaczu 8E5 035 223?

Jak dostałem się do wtyczek mini iso z tyłu radia to zaważyłem, że chyba kilku przewodów mi brakuje (a może się mylę). W każdym razie problem polega na tym, że nie gra mi żaden głośnik z tyłu. W sekcji oznaczonej jako C na poprzedniej stronie na rysunku mam 7 przewodów: dwa białe, dwa brązowe połączone razem, zielony, pomarańczowo brązowy i pomarańczowo niebieski. Wiem, że pomarańczowo brązowy powinien być podłączony do pinu 12 - daje sygnał na wyświetlacz między zegarami i sterowanie z kierownicy. Domyślam się, że dwa połączone brązowe powinny być podpięte do pinu 3 - masa wyjść liniowych. Ale co do pozostałych to nie mam pojęcia.

Który przewód to sterowanie wzmacniacza +12V?

Co to jest pin 7 CAN-H?

Co to jest pin 10 CD-GND?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...