Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Linki hamulca ręcznego-jaka firma+pytanie odnośnie mozliwości jeżdżenia bez


xlukk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że w sobotę po przyjeździe miałem całe rozgrzane tylne prawe koło + smrodek, pojechałem dziś do zakładu mechanicznego i gość orzekł, że to linka hamulca trzymała mi go. Na ten moment wypiał całkowicie ręczny z OBU kół, żebym mógł sie przemieszczać.

I tu pierwsze pytanie, czy madrym jest aby zrobić tak ok 300 km w okolicach piatku do Sopotu i spowrotem?? Bo moja kobieta mnie męczy :P No wiadomo nie powinno sie tak jeździć, ale jesli to wypiecie pomoglo (a na 99% pomogło bo wracając od mechanika koło było już w normalnej temp.) to czy zagraża to w jakikolwiek sposób bezpieczeństwu hamowania normalnie, nogą? Bo na wymiane przez te swięta jadę w nastepny poniedziałek.

A druga w sumie wazniejsza kwesia - czy linki to bardzo skomplikowany mechanizm czyt. czy musze pchać sie w markowe linki (choć markowa dostępna to tylko ATE :/ ) czy moge kupić firmy Adriauto (włoska firma). Bo róznica w cenie kolosalna (ATE moge miec za 270, a Adriauto za 130 :/ - za 2 sztuki). Na rzeczach typu klocki, rozrządy itd. to nie oszczędzam, zawsze firmowe Bosha, LUK itd biorę, ale zastanawiam sie czy to sens dla "głupiej" linki dawać tyle kasy, która jak wiemy z nieba nie spada ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio nabyłem komplet linek ate za 170zł (u TOM77), czytałem tutaj że linki tańsze pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina linki tylko zapiekajacego sie mechanizmu od recznego w zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina linki tylko zapiekajacego sie mechanizmu od recznego w zacisku

Czyli zacisk do wymiany? Czy da sie go jakos naprawić/wyczyścić/nasmarować?

Ale dlaczego wypięcie linki spowodowało, że zacisk nie trzyma już koła i sie nie grzeje? Sorry jestem noobem troche jesli chodzi o te sprawy.

Teraz mi dales do myslenia, kurcze naprawde, nie wiem czy jest na tym swiecie porzadny mechanik? Najlepiej chyba samemu byc mechanikiem i miec do samego siebie zaufanie. Nie wiem co teraz robic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik odpiął linkę i cofnął dzwignię, dlatego nic nie trze

zdejmij zacisk (potrzebujesz klucz 13 i 15)

2 - 3 razy poruszaj dzwignią od ręcznego, jezeli chodzi płynnie i wraca na swoje miejsce to jest ok

tłoczek wkrec kluczem do szlifierki

jezeli dzwignia chodzi ciężko trzeba rozebrac zacisk, ale z tym sobie sam nie poradzisz

trzpień od ręcznego jest skorodowany i blokuje sie na tulejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marian2321 napisał:

Witam ja z takim pytaniem jakiej firmy były linki ręcznego na pierwszy montaż. 

ate

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...