Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sluzba zdrowia w Anglii


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

zalozylem ten watek po to,by opisac i przestrzec wszystkich mieszkajacych na Wyspie,

otoz dzis wieczorem moj 15-sto miesieczny synek popazyl sie dotkliwie wrzatkiem,skora zeszla mu od barku do nadgarstka,zawiozlem go najszybciej ,jak tylko sie dalo,do szpitala i co? w szpitalu pani doktor,razem z pielegniarka nie mogly dojsc do porozumienia ,co zrobic,przyszla jeszcze jedna pani doktor i ona miala jescze inne zdanie,

kiedy zorientowaly sie ,ze wiem,ze one nie wiedza co zrobic,jedna z nich wezwala ambulans(w miasteczku,gdzie mieszkamy nie ma takowego)

szczerze,to bylem lekko zaniepokojony zaistniala sytuacja,ale karetka przybyla z oddalonej jednostki o jakies 25 km,dosc szybko ,poczekali ,az moja zona przyjedzie z drugim synem i pojechala z maluchem do specjalistycznego szpitala w New Castle

a teraz dobra rada dla wszystkich mieszkajacych Tutaj-jesli sa jakiekolwiek problemy -na nic nie patrzyc,tylko jechac do specjalistycznych jednostek,doktor rodzinny przepisuje Paracetamol na wszystko,zeby zrobic przeswietlenie trzeba nachodzic lekarza kilka razy, w Polsce jest to niedopuszczalne

drugi przypadek ,kilka miesiecy temu mialem wypadek w pracy,nie opisze szczegolow,jak to sie stalo,ale efektem tago byl zmiazdzony dysk w karku,bol niepojety,bo kazda pozycja czy minimalny ruch glowa,powodowal nasilenie sie bolu,scisniety byl nerw i bol opanowal na drugi dzien kark,bark i reke do lokcia,najmniejszy wstrzas powodowal pojawienie sie lez w oczach,a ja juz myslalem,ze nie wytrzymam wiecej i skoncze na wozku,poszedlem do lekarza i co ten pedal mi powiedzial?bez przeswietlenia ,bez dotkniecia i sprawdzenia czegokolwiek,kazal mi rozruszac i powiedzial,ze to nic powaznego,nie uwierzylem,bo czlowiek wie ,kiedy jest cos powaznego,poszedlem do prywatnego gabinetu i tam lekarz za glowe sie zlapal,no coz kuracja kosztowala mnie troche,jedyna pozostalosc to brak czucia w kciuku,

gdybym sie posluchal tago lekarza w przychodni-pewnie nie jezdzilbym dzisiaj audi...

Nie ma co mowic o Polskiej Sluzbie Zdrowia,jest zle ,biednie,lakarze i pielegniarki nieoplacani odpowiednio,ale jednak ludzie wiedza co robia i po co wstapili w te szeregi

wspierajmy ich,jak tylko mozna,bo w koncu ci ludzie robia to dla nas :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem kiedys w UK,i tam moim zdaniem nie ma profesjonalnych lekarzy ani opieki medycznej.Znajomej przy porodzie malo dziecko nie umarlo bo nie umieli cesarki zrobic.Tam lekarze wypisuja recepty na leki typu pracetamol,ktore można dowolnie samemu kupować w Tesco.

Mimo ze zarabiają lepiej od nas i jeszcze para tam innych lepszych rzeczy maja to i tak cale wyspy sa 100 lat za murzynami,i nie mam zamiaru tam wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

publiczna sluzba zdrowia tzw.NHS ,to jest lipa do kwadratu,ale prywatnie masz zapewnione wszystko,czego chcesz ,jesli cie boli dostajesz srodki jakie tylko sa dostepne i jakie mozesz przyjmowac. Najgorzej jest w takich miejskich przychodniach i lekarze pierwszego kontaktu :thumbdown:,specjalistyczne szpitale maja opieke dobra,ale to wciaz nie jest to samo,jak prywatnie-wiadomo ,placisz i wymagasz,lekarz,ktory leczy sie prywatnie,zrobi wszystko,zeby miec o nim dobre zdanie,po wypadku jak mialem prywatne wizyty,lekarz mi powiedzial-jesli czujesz,ze moje praktyki nic ci nie pomagaja,w kazdej chwili mozesz isc do kogos innego,raz za wizyte nie wzial pieniedzy, ,wiec ja mam dobre zdanie o prywatnych gabinetach w Anglii :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...