Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Czy może zostać część oleju w obudowie filtra po spuszczeniu z silnika


GILI

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniałem olej w moim audi i spuściłem cały z silnika ale w obudowie filtra jeszcze dosyć tyle zostało.kiedy odkręcałem pokrywę filtra to syknęło jakby zeszło ciśnienie. może to światczyć o przypchanej odmie lub coś innego?a może to normalne? ;( :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wytworzylo sie male podcisnienie jak olej splywal?? ja zawsze przy wymianie jak wysiagam stary filtr to wysysam reszte oleju ktory jeszcze tam jest,

a jezeli chodzi o odme to wystarczy na rozgrzanym silniku okrecic korek wlewu oleju i sluchac czy podczas odkrecania nie slychac wyraznego Pssssst, chociaz dla swietego spokoju Ciebie i silnika bym ja poprostu wymienil, ja sam wymienialem zajelo mi to okolo 5 godzin max.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rzeczową odpowiędź,widzę że masz podobne autko jak moje.jak znajdę trochę czasu to ją wymienię,przymierzam się do wymikany rozrządu i może zrobię to w warsztacie za jednym.wynieniałeś może u siebie rozrząd?nie wiem jaki jest rozsądny koszt"taki żebym miał święty spokój"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme mozesz spokojnie wymienic razem z rozrzadem.

Podstawa jest to zebys oddal auto w dobre rece, ktore znaja sie na rzeczy i wymienia Ci rozrzad fachowo (na blokadach etc.).

Kwota, ktora bedzie niezbedna do zrobienia wszystkiego na TIP-TOP to jakies ~3500-4000 w zaleznosci od ilosci elementow rozrzadu, ktore wymienisz (czesci+odma+robocizna) - i masz spokoj na najblizsze 100-120.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzilem. Oczywiscie nikt nikomu nie kaze wymieniac wszystkich elementow/czesci po kolei, ale przy wiekszym przebiegu warto zainwestowac te pareset/tysiac wiecej zeby pozniej miec spokoj przez 2-4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie za jakiś czas zmienię autko na nowsze ale zastanowię się nad tańszą i droższą wersją.rozrząd zmienię bo obecny ma już 100tyś.a nie lubię niespodzianek.oczywiście audi kupi ktoś z rodziny albo sąsiad jak każde moje auto i czy zrobię nim 20 a może 120tyś nie robi to dla mnie różnicy zrobić trzeba i koniec.2.5jedzie i kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...