Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG do TFSI


kijanek17

Rekomendowane odpowiedzi

Filtry wymieni każdy zakład poprawnie... Nie koniecznie 100km od Warszawy :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się namyślałam (tak to w moim stylu bardzo), ale juz jest! Jednak padło na Lovato directa, za 4500 zł w Energy Gaz. Byłam i rozmawiałam osobiście i niestety podobno STAG do bezpośredniego wtrysku to jest jakaś próba łączenia IV i VI generacji (tak mi powiedziano, nie do konca wiem o co chodzi) i ze to raczej dzialac nie bedzie. Co do ceny, to oni maja przystepne, bo jak porownywalam ceny innych produktow na ich stronie z innymi warsztatmi, to tak srednio o 100-200 zl bylo na ich korzysc, wiadomo ze ogolnie niektore instalacje sa po prostu tansze od drugich, ale mi chodzilo o zblizona polke cenową. Sumarycznie jestem zadowolona, bo poszlo sprawnie i zaluje tylko ze tak dlugo sie namyslalama, bo gaz znalazl sie u mnie dopiero 3 tygodnie temu;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karammba napisał:

Długo się namyślałam (tak to w moim stylu bardzo), ale juz jest! Jednak padło na Lovato directa, za 4500 zł w Energy Gaz. Byłam i rozmawiałam osobiście i niestety podobno STAG do bezpośredniego wtrysku to jest jakaś próba łączenia IV i VI generacji (tak mi powiedziano, nie do konca wiem o co chodzi) i ze to raczej dzialac nie bedzie. Co do ceny, to oni maja przystepne, bo jak porownywalam ceny innych produktow na ich stronie z innymi warsztatmi, to tak srednio o 100-200 zl bylo na ich korzysc, wiadomo ze ogolnie niektore instalacje sa po prostu tansze od drugich, ale mi chodzilo o zblizona polke cenową. Sumarycznie jestem zadowolona, bo poszlo sprawnie i zaluje tylko ze tak dlugo sie namyslalama, bo gaz znalazl sie u mnie dopiero 3 tygodnie temu;)

I jak się autko sprawuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po pierwszym przeglądzie na 1 tyś. kilometrów (taki regulacyjny czy jakoś tak) i wszystko ok. Ja osobiście nie czuję różnicy, wszystko mi też tłumaczyli (jak to kobiecie) jak działa ten dotrysk (?) benzyny i po co to. W sumie wytłumaczyli prosto i teraz wiem;) Ogólnie jest spoko, auto przyspiesza jak przyspieszało i nie czuję czy jadę na tym czy na tym więc chyba ok;) czasami mnie irytuje jak pika brak gazu ale to raczej moja wina. Benzyny spala chyba litr ale nie wiem bo zawsze miałam problemy żeby to policzyć, ale jak tak sobie liczyłam to wyszło że około 30 zł na 1oo kilometrów jest mniej na stacji więc nie tak źle;) I sama instalacja cena/jakość też uważam ze super wyszło i fajny warsztat, bardzo mili ludzie (mi montował taki miły Pan z czarnymi włosami, chyba Piotrek miał na imię;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 06/11/2017 o 23:23, karammba napisał:

Jest po pierwszym przeglądzie na 1 tyś. kilometrów (taki regulacyjny czy jakoś tak) i wszystko ok. Ja osobiście nie czuję różnicy, wszystko mi też tłumaczyli (jak to kobiecie) jak działa ten dotrysk (?) benzyny i po co to. W sumie wytłumaczyli prosto i teraz wiem;) Ogólnie jest spoko, auto przyspiesza jak przyspieszało i nie czuję czy jadę na tym czy na tym więc chyba ok;) czasami mnie irytuje jak pika brak gazu ale to raczej moja wina. Benzyny spala chyba litr ale nie wiem bo zawsze miałam problemy żeby to policzyć, ale jak tak sobie liczyłam to wyszło że około 30 zł na 1oo kilometrów jest mniej na stacji więc nie tak źle;) I sama instalacja cena/jakość też uważam ze super wyszło i fajny warsztat, bardzo mili ludzie (mi montował taki miły Pan z czarnymi włosami, chyba Piotrek miał na imię;)

Hej :)
Jak instalacja, dalej bezproblemowa? 

Pytanie co do instalacji tego typu - wyczytałem że ona potrzebuje 0.5L benzyny na cylinder, czyli to stała wartość niezależna od stylu jazdy/pojemności silnika? Ta benzyna jest używana tylko dla utrzymania żywotności wtryskiwaczy - dobrze rozumiem? Czy te 0.5L to realna wartość czy tak naprawdę więcej spala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa sie ma z silnikami 1.8 i 2.0 tfsi. Gdzie polecacie gazowac i jakie marki podzespolow montowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal latam na 400DPI. był małe problemy regulacyjne, ale są już za mną. Instalacja ma już 41 tysięcy kilometrów za sobą i zwróciła się dawno. Żadnych mega awarii i złych skutków dla silnika. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23/01/2018 o 15:42, piter85 napisał:

Ja nadal latam na 400DPI. był małe problemy regulacyjne, ale są już za mną. Instalacja ma już 41 tysięcy kilometrów za sobą i zwróciła się dawno. Żadnych mega awarii i złych skutków dla silnika. 

Dobra wiadomość :) A jak wygląda to spalanie benzyny? Chciałem zweryfikować spalanie na poziomie 5%... Kolega w drugim wątku pisał o 2.5 litrach co jest z goła licząc 5 razy więcej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spalanie wyniesie 5% to jakie bedzie smarowanie wtrysków.

Można wtedy w ogóle w oprogramowaniu usunąć dotrysk benzyny i jeździć aż się zapieką i wymieniać.

Stag 400 ma zaprogramowane około 0,5L na cylinder. Jakiś czas temu montowałem w Passacie FSI 160KM. Spalanie około 2,5L PB oraz 7-8L LPG.Właścicielka zadowolona.

Podobnie jest w Mazdzie CX-7 2.3 DISI   spalanie 3L pb, 12L LPG   ale moc 260KM.

Jeżeli ktoś jeździ dużo to koszt instalacji zwróci się dość szybko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,jakie macie zamontowane butle w sedanie?  walec, koło?

jakie wymiary butli :)

przymierzam się do montażu stag 400dp b1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z oczekiwaniami, u mnie spadło spalanie Pb. Teraz w okresie zimowym, na dystansie 1400km wyszło 2,22 litra Pb na 100km. Brak jakichkolwiek błędów w sterownikach. 

 

W dniu 23.02.2018 o 18:48, 15lolo napisał:

Koledzy ,jakie macie zamontowane butle w sedanie?  walec, koło?

jakie wymiary butli :)

przymierzam się do montażu stag 400dp b1

w sedanie gdzie jest akumulator ?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 15:42, piter85 napisał:

Ja nadal latam na 400DPI. był małe problemy regulacyjne, ale są już za mną. Instalacja ma już 41 tysięcy kilometrów za sobą i zwróciła się dawno. Żadnych mega awarii i złych skutków dla silnika. 

A z ciekawości monitorujesz nagar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Buba napisał:

A z ciekawości monitorujesz nagar?

mam tam zamiar zajrzeć na wiosnę, jak się ciepło zrobi. W listopadzie 2016 miałem remont silnika robiony - było czyszczone przy okazji remontu głowicy.
Nie do końca jestem pewien czy ten nagar tam powstaje, jeśli silnik nie pali oleju.

Edytowane przez piter85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piter85 napisał:

mam tam zamiar zajrzeć na wiosnę, jak się ciepło zrobi. W listopadzie 2016 miałem remont robiony - było czyszczone przy okazji remontu głowicy.

Daj znać jak jak sprawdzisz. Ciekawi mnie czy to prawda co mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też założyłem. Serie ogarnia jak na razie bez problemu. Zobaczymy czy na soft wystarczy czy trzeba będzie dwie mapy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2018 o 09:31, Buba napisał:

Też założyłem. Serie ogarnia jak na razie bez problemu. Zobaczymy czy na soft wystarczy czy trzeba będzie dwie mapy robić.

Odswieżę temat. 

Ktoś jakies sugestie? Planuje przerzucić się z diesla na tfsi+lpg. ktos cos z doswiadczenia moze juz powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TFSI (BWE 200KM) i jak auto zostanie ze mna napewno bedzie program. Teraz sie zastanawiam czy mozna potem zalozyc LPG. Jak to bedzie sie zachowywyac. Jakie masz srednie spalanie LPG wraz dotryskiem PB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 13:30, Buba napisał:

A co konkretnie? Lpg jest i soft tez:)

Jaki przebieg auta, jaki na lpg. Jaka moc po sofcie?

Statystyki odnosnie spalania?

Mam poważny dylemat odnosnie przesiadki z diesla na lpg, ale chciałbym spróbować.

roczny przebieg 60kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak robisz taki przebieg to na co Ci LPG ? Jeszcze zwykłe LPG bez dotrysku to luz ale tfsi to raczej drogi wydatek ?

Po dwóch latach na LPG wtryski i reduktor do wymiany to sobie policz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...