Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG do TFSI


kijanek17

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2018 o 18:36, k232 napisał:

To jak robisz taki przebieg to na co Ci LPG ? Jeszcze zwykłe LPG bez dotrysku to luz ale tfsi to raczej drogi wydatek ?

Po dwóch latach na LPG wtryski i reduktor do wymiany to sobie policz wszystko.

Wtryski i reduktor do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Buba napisał:

Wtryski i reduktor do wymiany?

A jak się zakłada LPG do TFSI to nie ma wtryskiwaczy gazowych i reduktora? Już nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k232 napisał:

A jak się zakłada LPG do TFSI to nie ma wtryskiwaczy gazowych i reduktora? Już nie wiem :D

Są tylko nie rozumiem dlaczego po dwóch latach ma być wymiana?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność wtryskiwaczy i reduktora jak Ci się uda to wytrzyma to 120k km a jak Ty robisz rocznie 60k km to wychodzi 2 lata chyba? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, k232 napisał:

Żywotność wtryskiwaczy i reduktora jak Ci się uda to wytrzyma to 120k km a jak Ty robisz rocznie 60k km to wychodzi 2 lata chyba? :D

Nawet jeśli, to wymieniasz w ramach gwarancji jeśli faktycznie coś się z nimi będzie działo i latasz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Buba napisał:

Nawet jeśli, to wymieniasz w ramach gwarancji jeśli faktycznie coś się z nimi będzie działo i latasz dalej ;)

Na wtryskiwacze jest chyba 100k km gwarancji, na sterownik jest 5 lat.

To wszystko loteria, jak Ci się zepsuje przed gwarancją to super a jak nie to koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, k232 napisał:

Na wtryskiwacze jest chyba 100k km gwarancji, na sterownik jest 5 lat.

To wszystko loteria, jak Ci się zepsuje przed gwarancją to super a jak nie to koszty :)

Kupując nowe auto z salonu lub telefon lub każdą inną nową rzecz można mieć ten sam dylemat dlatego nie ma co zakładać najgorszego ;)

 

Edytowane przez Buba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Buba napisał:

Kupując nowe auto z salonu lub telefon lub każdą inną nową rzecz można mieć ten sam dylemat dlatego nie ma co zakładać najgorszego ;)

 

Twoja decyzja, za daleko ten temat już poszedł.

Ode mnie: Gdybym robił tyle KM rocznie co Ty to nie brałbym gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Twoja decyzja, za daleko ten temat już poszedł.

Ode mnie: Gdybym robił tyle KM rocznie co Ty to nie brałbym gazu.

Właśnie powinien zakładać bo zwróci się w kilka miesięcy (ok 3-4) ;) wszystko jest policzalne wiec to żadna tajemna wiedza

Edytowane przez Buba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja się zwróci ale jak Ty robisz 60k km to co drugi miesiąc na przegląd + wymiana filtrów. Teraz ile będzie kosztowała taka wizyta razem z filtrami, też 100 zł jak do zwykłego 15 letniego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od 65000km w LPG w TFSI. Filtry wymieniałem wczoraj. 8zł + 40zł za filtry. 30 minut roboty na spokojnie wieczorkiem. 
Instalka 400DPI z autoadaptacją z OBD, po mojej stronie wymaga tylko sprawdzania korekt raz na jakiś czas czy się nie rozjeżdża. Moim zdaniem, nie ma znaczenia kto ile robi km dopóki robi tyle, żeby instalacja mu się zwróciła. Mi zwróciła się po ok 22000km. Rachunek jest prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piter85 napisał:

Filtry wymieniałem wczoraj. 8zł + 40zł za filtry.

Wymieniając samemu filtry tracisz gwarancję, chyba, że masz dogadane z gazownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracę gwarancje tylko na montaż. Ja jej akurat nie potrzebuje. Tak czy inaczej wymiana u gazowników max 100zl więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Exeo w 2.0T BWE taki sam jak w B7. Chcę założyć LPG. Proszę kolegów o radę jaka instalka, na jakich podzespolach aby ogarnął te 250KM. Realny dotrysku pb a spalanie lpg na 100km?pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...