Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa, sprężarka nie załącza się


mateusio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie podepnę się tutaj kupiłem a4 b6 z niedziałająca klima. Podjechałem do mobilnej stacji okazało się ze brak czynnika koleś sprawdził szczelność nabił i klima zadziałała ale mówił ze coś syczy z lewej strony przy filtrze powietrza i w 10 min ubyło 55g czy to nieszczelność na jakimś oringu ? Wężyki? Moje pierwsze auto z klima wiec nie znam się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zakład, który niby sprawdził szczelność, nabił klimę i stwierdził, że coś syczy?:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilna przy m1 ?ale odciągnął czynnik jak nabił wszystko działało tylko syczało przez chwile i wg niego ubyło 55g. Szczelność sprawdził i niby było szczelne a po nabiciu mu coś syczalo… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilna przy m1 ?ale odciągnął czynnik jak nabił wszystko działało tylko syczało przez chwile i wg niego ubyło 55g. Szczelność sprawdził i niby było szczelne a po nabiciu mu coś syczalo… sorki za może banalna sprawę ale dopiero się uczę auta i forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod istniejący temat żeby nie śmiecić. 

  Dziś nagle przestała działać klima, wczoraj jeszcze działała - sprzęgło sprawdzałem i jest ok, zmieniane miesiąc temy - było zerwane.

  Podłączyłem kompa, błędów brak - wrzuce parę zdjęć i proszę o rady co ugryźć?? Wybieram się za tydzień w trasę z rodziną ponad 600 km w jedną stronę i bez klimy słabo. 

IMG20230531204519.jpg

IMG20230531204514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zera w blokach to na econ, a gdzie wartości to włączone auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jano8504 napisał(a):

Witam, podłącze się pod istniejący temat żeby nie śmiecić. 

  Dziś nagle przestała działać klima, wczoraj jeszcze działała - sprzęgło sprawdzałem i jest ok, zmieniane miesiąc temy - było zerwane.

  Podłączyłem kompa, błędów brak - wrzuce parę zdjęć i proszę o rady co ugryźć?? Wybieram się za tydzień w trasę z rodziną ponad 600 km w jedną stronę i bez klimy słabo. 

IMG20230531204519.jpg

IMG20230531204514.jpg

 

zerwane sprzegło, kup nowy kompresor

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu zakładałem sprzęgło, czy według ciebie kończy się sprężarka tzn przyciera się?? Jakie są koszty wymiany , po najmniejszej linii oporu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej focie masz natężenie prądu 0.000A i cisnienie 6 bar

na drugiej masz 0.640A i nadal 6 bar

czyli zawór w kompresorze zadziałał ale kompresor nie wytwarza cisnienia bo nie kreci sie wirnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jano8504 napisał(a):

Jakie są koszty wymiany , po najmniejszej linii oporu??

3-4 k zł przy nowych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Langista napisał(a):

Po co zmieniałeś sprzęgło? Ono bez powodu się nie zrywa.

Tzn że jak jest zerwane to tylko wymiana kompresora?? Dlaczego wogole się mogło zerwać - jaka jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby zatarciem kompresora, miał na tyle oporu żeby się kręcić, że zerwało sprzęgło. W takim wypadku opiłki masz w całym układzie już, nie ma taniego obejścia, trzeba wymienić chłodnice klimy, osuszacz, kompresor (bo zatarty) dyszę rozprężną i najprawdopodobniej parownik, a przynajmniej trzeba go przepłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat później... Wracam z rozwiązaniem problemu (oczywiście problem rozwiązałem dobre 2 lata temu, ale notuje co było nie tak - zakład wrzucił sprężarkę od innego modelu :))))). Zregenerowałem swoją starą i wszystko ok )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...