Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzisiaj trafiła sie mała niespodzianka :naughty:

i tym samym musze odszczekac swoje wczesniejsze zapewnienia :facepalm:

że nic sie nie da zrobic, poza montażem zacisków, jarzm i tarcz z B5 S4 p-lift tarcza 256/22mm

przypadkiem, udało mi sie "dopasowac" wieksze hamulce do B5 z Quattro

tarcza ma niewiele większy rozmiar ale zawsze cos :wink:

do rzeczy:

tarcza jest od A6 C5 und Allroad, wymiar 255/10/48mm, czyli idealne do Q

oznaczenia tarczy w/g:

OZ 100.3323.20

TRW DF4039

Ferodo DDF1177

Ate 24.0110-0260.1

Brembo 08.9084.10

jarzmo wrzucamy z A6 C5 lub z A4 B6/7 oznaczenie: TRW BDA559

zacisk (żeliwo) i tym samym klocki pozostają bez zmian czyli: FDB222 lub FDB596

a wiec miłego rezanka :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wymyśl coś do ośki :naughty:, może piastę da się zaadoptować z B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nic takiego nie wpadło mi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to pokombinuj, może uda się coś podpasować aby w tej :kwasny: ośce coś zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe info masz na górze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie przeróbek hamulcy tył w ośce b5,.

kiedys miałem taki pomysł żeby spróbowac dopasować piasty razem z trzpieniami tył od a6 c5, ośka, tam jest piasta i tarcza, nie tarczopiasta jak w b5,.

jeżeli piasta pasuje od a6, wtedy mamy mozliwosć zmiany rozmiaru tarczy, i jarzma???

mam starą belkę tylną od b5 od innej b5tki, kumpel ma a6 na cześci, piastę moge pożyczyć,

ktoś cos takiego próbował???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, szukajcie a znajdziecie :naughty: wydaje mi się że coś musi się dać z tym zrobić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele.... ale zawsze coś lepszego do spowalniania od serii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma sie hamulec z passata 4 motion i audi s6 c5 tam tez siedzi 256mm a zaciski wygladaja podobnie do tych z s4 b5,widzialem na pewnym forum ze koles sprzedawal zestaw 300mm z adapterami na zacisku z passata 4 motion i pisal ze do audi podchodza...?ten zestaw z a6 to zacisk podpasi czy tylko jazmo bo niektorzy chca tylko komplety sprzedawac.....i w jakich motorach siedzi 255 z tylu w a6 2.7bit i jeszcze cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się temat w praktyce ?? Zakładanie na tył do quattro wentylowanej tarczy 256mm z poliftowego S4 ma sens, różnica jest odczuwalna ?? czy jest to tak jak z przodem przy zmianie z 288 na 312mm że różnicy praktycznie nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się temat w praktyce ?? Zakładanie na tył do quattro wentylowanej tarczy 256mm z poliftowego S4 ma sens, różnica jest odczuwalna ?? czy jest to tak jak z przodem przy zmianie z 288 na 312mm że różnicy praktycznie nie ma ??

Różnica jest delikatnie odczuwalna.....jakby mnie nurkwał przód ,a trzymał tył lepiej przy spowalnianiu autka .

Podobne polepszenie spowalniaczy odczuwałem przy przechodzeniu z 288 na 312 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta :wink: Czy coś się zmieniło jeżeli chodzi o tylne hamulce pod quattro do B5 czy nadal najmniej roboty jest przy hamulcach z S4 poliftowego ? Dużo przeróbki lub czy jest realne żeby założyć 288mm na tył ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie adaptery pod obecne jarzma i zamontuj tarcze od 1z 95 rok przednie na tył rozmiar 280x13, podobno wszystko pasuje na starych klockach, zaciskach i jarzmach, adapter musi odsunac jarzmo o 17.5mm wzgledem srodka piasty

---------- Post dopisany at 00:39 ---------- Poprzedni post napisany at 00:37 ----------

dokładnie o to chodzi VW Passat B5 A4 S4 Zaciski hamulcowe TYŁ 280x13mm (3105653408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle....tani szpas to nie będzie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie adaptery pod obecne jarzma i zamontuj tarcze od 1z 95 rok przednie na tył rozmiar 280x13, podobno wszystko pasuje na starych klockach, zaciskach i jarzmach, adapter musi odsunac jarzmo o 17.5mm wzgledem srodka piasty

---------- Post dopisany at 00:39 ---------- Poprzedni post napisany at 00:37 ----------

dokładnie o to chodzi VW Passat B5 A4 S4 Zaciski hamulcowe TYŁ 280x13mm (3105653408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I to tyczy się quattro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak bo tak samo jak w pasku masz piaste oddzielnie z tarczą

tarcza tył Q

189192.jpg

przód ADR jeszcze troche większa 288x13

trw_df2650.jpg

pytanie tylko czy tarcza 5mm wiekszej grubosc wejdzie w tylny zacisk z ori klockami, jeśli nie to czy 3 mm grubsza wejdzie - czyli 280x13 z 1z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze 288/15 trzeba przetaczac na 11mm bo nie zmieści sie w jarzmo

ale zapominacie o jednym małym szczególe którym jest linka od ręcznego

do tego zabiegu na 280 czy 288 będzie niestety już za krótka bo do 256/22 czy 255/10 jest na styk

trzeba będzie robić na specjalne zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev a czy z Audi TT quattro z tarczą 256/22 mogę coś wykorzystać do swojego auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna jest wysokosc tarczy, wieć sie nie przydadzą

jarzma wykorzystasz, bo te same, co do zacisków to nie pamietam

ale chyba wystraczy przełożyc mocowanie od ręcznego i powinno zagdakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...