Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

szyba z mocowaniem z nr 2 :hi: mozna poznac po dziubku na gorze tam gdzie idzie gelik pod czujnik
Tak lusterko pasuje mocowanie , sprawdz czy kolor ci pasuje po kodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2012 o 06:50, wrclaguna napisał:

Sprawdż w Module MCE 09 w podrzędnym sterowniku jak ma ustawioną czułość :wink:

mceczuj2deszczu.jpg

mceczuj3.jpg

mceczuj4.jpg

Panowie żeby czujnik deszczu szybciej włączał wycieraczki to co w końcu zmieniamy ?

A zmiana pozycji w MMI > światła zewnętrzne > na late, medium lub early co zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te trzy kabelki co wychodzą z czujnika gdzie je dokładnie wpiąć,  i czy cała zabawa polega na tych trzech kablach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stasiu1986 napisał:

A te trzy kabelki co wychodzą z czujnika gdzie je dokładnie wpiąć,  i czy cała zabawa polega na tych trzech kablach 


Prosze zapoznac sie z 1 postem i rozpiska PINOLOGII co i gdzie idzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to DIY działa z normalnymi reflektorami ? nie ksenon ? Czy przełącznik świateł automatyczny będzie spełniał taka sama fukncje jak na ksenonach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, feet napisał:

Czy to DIY działa z normalnymi reflektorami ? nie ksenon ?


Tak bedzie działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam u siebie mały problem z czujnikiem deszczu. Mianowicie problem jest taki, że czujnik działa zbyt późno. nie reaguje odpowiednio szybko na deszcz. Nawet już zmienialiśmy za pomocą VAG czułość czujnika i dalej lipa. Czy to jakaś przypadłość w Audi A4 B8? W passacie CC i Golf 6 nie było zastrzeżeń do czujników, ale już w A8 2007r. znajomy ma identyczny problem. Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem?  Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam takie same spostrzeżenia. W autach MQB też czujnik działa sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie C/L Home świeci mi przeciwmgielnymi i postojówkami (?). Chciałbym wyłączyć przeciwmgielne (widzę, że wystarczy odznaczyć tą opcję) ale chciałbym też aby zamiast postojówek świeciły się światła do jazdy dziennej - świecą dużo jaśniej. Da się tak zrobić ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem wszystko według opisu ale Mam problem z czujnikiem zmierzchu . Po przekręceniu przełącznika świateł w pozycję auto światła mijania zapalają się (świece latarka w czujnik ale brak reakcji ). Coś z kodowaniem może być nie tak czy bardziej padnięty czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem przed montażem czujnika zmierzchu i deszczu,mam zasilanie w lusterku(lusterko fotochrom z czujnikiem wilgotności).

Moje  pytanie jest takie : czy plus i minus z  czujnika mogę podpiąć pod zasilanie z lusterka i czy nie będzie to kolidowało jeśli będzie to na jednych kablach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje autko to A4 B8 lift 2013r nie posiadałem czujnika deszczu/zmierzchu był tylko czujnik wilgotności  8U0955559 zakupiłem włącznik świateł z pozycją AUTO oraz czujnik deszczu 8U0955559B po zamianie czujników i naklejenie nowego żelu oraz zainstalowaniu nowego włącznika bez kodowanie zadziałał czujnik deszczu (chodzi bardzo dobrze). 

Problem jest z oświetleniem po zakodowaniu włącznik ustawiony na auto zapala się na pomarańczowo zapalają się światła do jazdy dziennej, ale nie chcą się przestawić automatycznie w nocy na mijania nie działa też coming leaving home ( brak błędów. ) 

Auto bez bixa zwykłe h7   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzięki pomocy forum jestem już po pierwszych modyfikacjach mojej B8

Obecnie zabieram się za kompletowanie gratów pod ten mod.

Posiadam zwykłe lusterko wewnętrzne oraz szybę bez maskowania wiązki.

Domyślam się, że uchwyt mocujący zwykłe lustro nie będzie pasował pod lusterko z czujnikiem deszczu i u "szklarza majstra" będzie trzeba wymienić. Czy brak tego maskowania na szybie wyklucza montaż takiego lustra z czujnikiem (możliwość pęknięcia nagrzanej szyby - naprężenia punktowe w miejscu nałożenia kleju. Słyszałem takie opnie)

Czy można zamontować czujnik np z A3 8P z oznaczeniem 4E0955559 lub inny z ciągiem liczb 955559

W przypadku braku możliwości montażu lusterka dedykowanego pod czujnik zastanawiałem się czy jest sens/da się zamontować sam czujnik w jakimś miejscu na szybie żeby spełniał swoje zadanie i nie wypalił mi oczu doprowadzając do nerwicy natręctw.

 

Dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

jestem w trakcie tego moda i miałem tak jak ty zwykle lusterko.

Usunąłem stery uchwyt i wkleiłem nowy ( pod czujnik) na klej do szyb i wszystko trzyma jest ok. 

Zamontowałem wszystko i podłączyłem instalacje według schematu. Zakodowałem ale wywala mi błąd czujnika deszczu. Jak znajdę chwile to sprawdzę co jest nie tak ale da się to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, osebolek napisał:

Witam  

jestem w trakcie tego moda i miałem tak jak ty zwykle lusterko.

Usunąłem stery uchwyt i wkleiłem nowy ( pod czujnik) na klej do szyb i wszystko trzyma jest ok. 

Zamontowałem wszystko i podłączyłem instalacje według schematu. Zakodowałem ale wywala mi błąd czujnika deszczu. Jak znajdę chwile to sprawdzę co jest nie tak ale da się to ogarnąć...

Dzięki za odpowiedź. Orientujesz się może jaki numer części ma to mocowanie bo z reguły lusterka sprzedawane są bez niego?

Czy można założyć czujnik deszczu np z B7 lub A3 8P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam numeru części i na tym mocowaniu tez nie widziałem żadnego numeru. Ja kupiłem lusterko z mocowaniem od A6 C6. Jeśli chodzi o czujnik to nie mam pojęcia czy podejdzie od tych modeli. Ale nie ma co kombinować kup ten który jest w spisie gratów i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/mocowanie-lusterka-wstecznego-audi-a6-c6-CID5-IDyNvKZ.html

tu masz mocowanie ja kupiłem właśnie od tego gościa.

Edytowane przez osebolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem, zamontowałem czujnik zmierzchu/deszczu 8U0 955 559 B z alli ,  zrobiłem wszystko tak jak w pierwszym poście.

Problemem okazał się pin 2 w złączu "C" który był już zajęty. Usunąłem obecny tam przewód zamieniając go na ten od czujnika z/d. 

Po zakodowaniu wywaliło błąd w 09 MCE " brak sterownika silniczka wycieraczek".

Oczywiście czujnik deszczu nie działa, brak ruchu wycieraczek na każdej pozycji manetki podczas spryskiwania wodą  . 

Czujnik zmierzchu nie wiem czy działa bo już było ciemno podczas testów.

Włącznik w pozycji AUTO , światła mijania są włączone, brak reakcji na światło latarki. 

Nie rozumiem jak włączyć   09 MCE ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ----> Byte 06 HEX AF

Funkcja Coming Home - działa.

 Funkcja Leaving Home - nie działa.  

Może ktoś miał taką przypadłość. 

Audi a4 b8 Avant 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie 1 post


- czujnika deszczu/światła 8K0 955 559 ---> 8K0 955 559C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam czujnik wilgotności ale nie posiadam czujnika zmierzchu/deszczu przynajmniej tak mi się wydaje, poniżej zdjęcie tego czujnika który jest zainstalowany. 

Spoiler
IBB.CO

Image 121219830-3723746097656905-4358715605935505039-n hosted in ImgBB

 

Pierwsze pytanie to jakie oznaczenie ma czujnik z wbudowanym sensorem wilgotności/zmierzchu/deszczu jeśli 8K0 955 559C to nie ma go wcale na allegro może ktoś posiada prosił bym o PW.

Wtyczka 3 pinowa która aktualnie jest wpięta do czujnika wilgotności nie posiada więcej styków więc jeśli kupie czujnik wilgotności/zmierzchu/deszczu to będzie miał więcej pinów? Bo aktualnie w "Pin 3" tak mi się wydaje, sygnał czujnika wilgotności? To gdzie będę miał wpiąć sygnał czujnika zmierzchu/deszczu?

Aktualnie podłączyłem czujnik (8K0955559) bez sensora wilgotności pod to samą kostkę co stary czujnik i dołożyłem przełącznik z funkcją auto. Wszystko tak jak by działa bo światła się zapalają i gasną po wyjeździe z garażu jak i świecą się przez chwile po zamknięciu auta. Tylko chyba nie działa mi czujnik deszczu bo polewałem delikatnie szybę wodą i nic. Zastosowałem ten silikonik nowy tylko jest delikatny pęcherzyk powietrza i nie wiem czy to nie problem tylko nie mogę go się pozbyć.  

 

Jak wyłączyć ten czujnik wilgotności w lusterku wstecznym by błędem nie sypało?

Czy ta jasna biała dioda u samej góry czujnika nie powinna być na wierzchu bo teraz jest zasłonięta czarną obwódką 

Spoiler
IBB.CO

Image 121275360-825494608222856-2010944114771570657-n hosted in ImgBB

 

 

Edytowane przez Kodii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...