Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

@Kodii mam dokładnie tak samo jak Ty moje auto Audi A5 z 2012 ta czujka to czujnik wilgotności i rzekomo ta wiązka pasuje do czujnika deszczu i światła. U mnie działa bez czujnika deszczu ale potwierdzę to dopiero jak otrzymam nowy żelek bo ten jest w okropnym stanie, poza tym też się zastanawiam jak wykodować ten czujnik żeby nie sypało błędami 

Edit:

Okazało się że czujka deszczu w polifcie nie działa od razu po zapłonie czy też po odpaleniu, tylko odpala się w trasie także dla właścicieli poliftów wystarczy zamienić czujki, zakodować i śmiga (jeśli pojawią się wam błędy night vision i head up czy coś takiego to niby wymiana przełącznika lub czujki pomaga, ale skoro wszystko działa to nie widzę sensu wydawania pieniędzy żeby skasować błędy które nie mają znaczenia ?

Pozdrawiam i życzę powodzenia z modem ?

Edytowane przez herbatnik32z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dzisiaj montowałem czujnik deszczu, przełącznik auto do a4 b8 2008r, we wtyczce C pin 2 znajdował się już przewód, więc dołączyłem do niego sygnałowy od czujnika, po zakodowaniu brak sygnału z czujnika deszczu. Zasilanie wziąłem z lampek w podsufitce. Gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta modyfikacja pozwala na korzystanie z funkcji automatycznego załączenia świateł mijania po zmroku? I czy poza innym czujnikiem zadziała ta modyfikacja w lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z pomorskiego kto podjąłby się przeróbki? Szukam też części, może ktoś z forumowiczów ma taki zestaw na zbyciu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2012 o 20:53, wrclaguna napisał:

Na kazdej kostce jest wybity numerek :wink:

Pin 3: Sygnał (mostkowany z pinem 2 w 16-pinowej wtyczce MCE)

Witam mam pytanie czy każda kostka jest opisana ,bo chce podłączyć czujnik deszczu i jak mam znaleźć wtyczkę 16 MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 21:25, Paweł case napisał:

Witam mam pytanie czy każda kostka jest opisana ,bo chce podłączyć czujnik deszczu i jak mam znaleźć wtyczkę 16 MCE

Proszę. 

Screenshot_20190520-001554_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 10:53, pawel72689 napisał:

Proszę. 

Screenshot_20190520-001554_Samsung Internet.jpg

Witam ,w vcds zrobiłem kodowanie jak w opisie i mam mały problem przełącznik jeat  na auto i w dzień nie przełącza na dzienne światła czyli ledy tylko cały czas świecą mijania  gdzie może być problem , był bym wdzięczny za podpowiedź, a może przez to że czujnik nie jest jeszcze przyklejony na żel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 15:49, osebolek napisał:

Witam  

jestem w trakcie tego moda i miałem tak jak ty zwykle lusterko.

Usunąłem stery uchwyt i wkleiłem nowy ( pod czujnik) na klej do szyb i wszystko trzyma jest ok. 

Zamontowałem wszystko i podłączyłem instalacje według schematu. Zakodowałem ale wywala mi błąd czujnika deszczu. Jak znajdę chwile to sprawdzę co jest nie tak ale da się to ogarnąć...

 

I jak, działa to na zwykłej szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie działa...

I właściwie nie miałem czasu na sprawdzenie tego. Wyskakuje błąd czujnika...Jak ogarniesz coś to daj znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 04:54, pawel72689 napisał:

Zamontuj wszystko jak należy i zakoduje.

Dzięki wszystkim za pomoc ,czujnik przyklejlem na płytkę żelową i wszystko działa jeszcze raz dziękuję wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł case napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc ,czujnik przyklejlem na płytkę żelową i wszystko działa jeszcze raz dziękuję wszystkim 

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wszystko na zwykłej szybie, czujnik bez literki na końcu, podkładka żelowa i działa dobrze. Jedynie szybiarz musiał wymalować kształt pod czujnik czarną farbą na szybie bo inaczej słabo to wyglądało.

Dodatkowo czujnik z literką A na końcu nie działa. Musi być bez literki albo C jak było na początku wiadomości.

 

Edytowane przez _zby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zamontowane czujnik deszczu na płytce żelowej żel czy ma się szyby Ale czujnik się odkleja od niej ponoć musi być jakaś osłonka przyklejona do szyby podkreśla że nie mam lusterka przystosowanego do niego ma ktoś Tak zamontowany czujnik jak tak to proszę o fotkę dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znajomy kupił właśnie B8 i nie ma czujnika deszczu/światła oraz przełącznika z AUTO. Światła ma xenon i pasek-led.  VCDSem ustawiliśmy/odhaczyliśmy wszystkie opcje CLH w sterowniku 09 ale CLH nie działa. Czy mając już czujnik wystarczy np. dołożyć przełącznik z AUTO, dobrze zakodować i ruszy CLH !?

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 08:08, tomasm64 napisał:

Czy konieczny jest czujnik 

 Naprawdę nie wiesz:facepalm:. Czy jaja sobie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle się wysłowiłem, sorry , już edytowałem !!!

Że czujnik potrzebny to wiem. Mam jeszcze pytanie:

 - wstawię czujnik deszczu/zmierzchu 

-  wstawię lusterko wsteczne fotochrom 

- wymienię przełącznik świateł na taki z AUTO

- odpowiednio wszystko podłączę

to, czy zadziała również automatyczne przełączanie świateł dziennych-pasek led na mijania , gdy się ściemni, czy trzeba coś jeszcze dodać, jakąś instalację do nowego wyłącznika?!

 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Czujnik ,przełącznik , i kabelki od czujnika . Tak jak w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...