Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niestety to się nie sprawdza. Obstawiam na uwalony czujnik. A tylko może być ta ze sensor działa, coming home działa, a living juz nie? Od B7 czujnik podejdzie? Bo na takim mógłbym sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zapalają się wam automatycznie światła w pochmurny dzień? Troche irytujace to jest bo w zimie prawie w ogóle nie włączają się DRL tylko stale na mijania jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, nieraz śnieg pada czy deszcz i ledy się u mnie palą a nieraz jak szaro to już mijania się zapalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli loteria troche:/ ale generalnie w pochmurne dni świecą mijania czy ledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jest ustawiony czujnik ale ogólnie to zapalają się dość wcześnie, ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ustawiony treshold czujnika na normal i szyba 8K a w MMI na late, więc chyba najbardziej "oszczędny" tryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale early/medium/late to nie jest chyba ustawienie przy jakim natężeniu światła mają się zapalać światła mijania, tylko po jakim czasie po przekroczeniu ustalonego progu (do zmiany przez VCDS). Np. jak masz ustawione na "early", to po wjechaniu do tunelu od razu zapalą Ci się światła, a na "late" przejedziesz przez ten tunel bez świateł.

Dobrze kombinuję?

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale early/medium/late to nie jest chyba ustawienie przy jakim natężeniu światła mają się zapalać światła mijania, tylko po jakim czasie po przekroczeniu ustalonego progu (do zmiany przez VCDS). Np. jak masz ustawione na "early", to po wjechaniu do tunelu od razu zapalą Ci się światła, a na "late" przejedziesz przez ten tunel bez świateł.

Dobrze kombinuję?

Hmmm.....w tym szaleństwie może być metoda :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej własnie założyłem czujnik deszczu włącznik auto i wszystko śmiga jak należy, pod zwykłym concertem, pytanie mam bo zeby dokończyć projket musze szybe czołową wymienić na taką pod czujnik i dokupić lusterko fotochrom na czujnik. pytanie jaki nr powinno posiadac lusterko pod czujnik fotochrom do b8 i czy z b7 podejdzie ? bo nikt nic nie pisze w tym wątku o lusterku i szybie a to podstawa, poniewaz dziś kupiłem ori żelik w ASO koszt 86 zł ( złodziejstwo) i...... bez lusterka pod czujnik niestety sam zelik nie utrzyma sie przy szybie bo sie odkleja od szyby, a jak włożyłem czujnik na wcisk miedzy szybe a podsufitke to na większych nierównościach drogi włączają sie wycieraczki wiec szyba pod czujnik jest konieczna. w tym tygodniu wymiana szyby, aha jeszcze jedno wymienając szybe potrzebuje szybe plus lusterko i wszystko zamontuje czy cos jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie mocowania były w modelu 2009 i zamiast czujnika jest wkładana zaslepka.

Skoro ty nie masz tego to znak ze masz uboga wersje auta .

Co do szyby to logicznie ze jest do wymiany :wink:

Chyba ze zastosujesz taki smieszny patent .


===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228888-zamontowanie-lusterka-fotochrom-poliftowego-na-zwykly-uchwyt/?p=3257712#entry3257712






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w tym tygodniu wymiana szyby, aha jeszcze jedno wymienając szybe potrzebuje szybe plus lusterko i wszystko zamontuje czy cos jeszcze ?

Musisz kupic lustro z mocowaniem do szyby od razu czyli tym elementem który zostaje przyklejony do szyby od odczepieniu go od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, przymierzam sie do wymiany szyby z ubezpieczenia Autoszyba bo mam uszkodzoną swoją od kamienia, pytanie czy Oni juz bedą mieli takabę z mocowaniem pod lusterko jezeli nie to jaki nr ma takie mocowanie w ASO , i czy lusterko z B7 spasuje do b8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz dziś na spocie? ja może się zjawie to Ci pokaże o co chodzi i może sprawdzimy czyjeś lustro z B7 czy da się je podpiac do B8 u mnie. A najlepiej w Etce sprawdz jak się ten element nazywa i pewnie na aledrogo go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, przymierzam sie do wymiany szyby z ubezpieczenia Autoszyba bo mam uszkodzoną swoją od kamienia, pytanie czy Oni juz bedą mieli takabę z mocowaniem pod lusterko jezeli nie to jaki nr ma takie mocowanie w ASO , i czy lusterko z B7 spasuje do b8 ?

Lusterko z B7 przypasuje do B8 tak samo mocowanie .

Tylko kolor moze sie roznic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę się przymierzał do montażu czujnika i mam pytanie czy przy wymianie samego przełącznika trzeba przełącznik programować ? Czujnik przyjdzie mi później a chce sprawdzić sam przełącznik czy działa by jak coś to go zwrócić. I czy moglibyście wrzucić jeszcze raz opis jak wymontować ten przełącznik bo chyba stronka z opisem nie działa przy najmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przęłącznik tylko montujesz i będzie wszystko działac. Dostajesz sie do niego od dołu odkręcając osłonę pod kierownicą i wypychasz go do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos oświeci. Mam odznaczone coming oraz living home w MCE a działa tylko przy zamykaniu samochodu, przy otwieraniu niestety lampy sie nie zapalają.Co jest nie teges?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu/światła to nie te same czujniki, mamy je w takim razie podpinać pod ten sam pin 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...