Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam się bo ktoś na spocie nasciemnial mi ze ten czujnik tylko przy 3zone jest a mam go bo ktoś lustro zmieniał :) ale spoko ma to sens co piszecie;) Dzieki

Możne chodziło o czujnik jakości powietrza, ten występuje w 3 zone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie działał, sam się nad tym zastanawiałem bo mój tez nie był igła ale działa dobrze. No chyba że masz walniętego sznita do samego scalaka :D

Pytanie z mojej strony jakie jest najbardziej "oszczedne" ustawienie i zakodowanie czujnika? W MMI na LATE i kodowanie w 09MCE na normal?

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pomoże ktoś zatrzymałem się podczas montażu na wtyczce która idzie do CE i gdzie trzeba podpiąć czujnik PIN2 u mnie już jest zajęty (fioletowy kabelek) ten pin prawdopodobnie przez czujnik wilgotności mam to zmostkować razem czujnik zmierzchu/światła i wilgotności ?

wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wtyczka, to ma być ta beżowa/żółta oznaczona w MCE jako wtyczka "C". Skąd ją wypiąłeś? W pierwszym poście opisane jak wygląda.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pomoże ktoś zatrzymałem się podczas montażu na wtyczce która idzie do CE i gdzie trzeba podpiąć czujnik PIN2 u mnie już jest zajęty (fioletowy kabelek) ten pin prawdopodobnie przez czujnik wilgotności mam to zmostkować razem czujnik zmierzchu/światła i wilgotności ?

wtyczka.jpg

Mostkujesz w 2 PINIE ( biało/fioletowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry:) nie zauważyłem że to już jest wtyczka rozebrana, bez kapturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wtyczka, to ma być ta beżowa/żółta oznaczona w MCE jako wtyczka "C". Skąd ją wypiąłeś? W pierwszym poście opisane jak wygląda.

Wtyczka jest OK zdjęta jest tylko z niej plastikowa beżowa obudowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem, że Coming home i czujnik deszczu działa, a leving home niestety już nie?

Zakodowane jest na pewno dobrze, czujnik sprawny, bo nie wywala żadnych błędów. W MMI w opcji CAR jest na ON, a mimo to światła się nie zapalają nawet w najczarniejszą noc;/

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ile sekund masz ustawione w mmi? u mnie jak ustawisz ponizej 30 sek to leawing home nie działa po wyjeciu klucza ze stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ile sekund masz ustawione w mmi? u mnie jak ustawisz ponizej 30 sek to leawing home nie działa po wyjeciu klucza ze stacyjki.

coming home działa( zapalają się światła przy otwarciu drzwi) nie działa living home, gdy otwieram auto wychodząc z domu. Irytujące jest strasznie, bo nie ma żadnego błędu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bajcy mam u siebie po montażu identyczny problem jak ty. Zamykając auto odpala się wszystko ładnie, natomiast otwierając auto nic się nie zapala. Czujnik deszczu też działa bez zarzutów. Czyli jest nas dwóch. Jaki masz system Audio? JA mam u siebie Concerta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w mmi w zielonym menu zmienialiście ustawienia? Rozumiem że w ciemności sprawdzacie działanie leaving home bo on tylko działa jak czujnik zmierzchu wykryje odpowiednie zaciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w cemnosci. W poprzedniej b7 dzialalo to bez problemu, nie wiem gdzie jest przyczyna. Ja również posiadam concerta. Może tutaj leży problem:/

Moze ktoś się wypowie kto ma concertw i mu to chodzi? Wtedy można by było sprawdzic ustawienia i kodowanie.

Edytowane przez bajcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Concercie nie ma zielonego Menu więc zmieniałem u siebie kodowanie w MCE tak jak napisał autor wątku. Ma ktoś Concerta i ma tą opcję u siebie żeby się wypowiedział? JA sprawdzałem w ciemnym garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może słabe aku? Wtedy są zaburzenia działania CH/LH żeby nie wyładowywać baterii oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem jedną rzecz jak zamykam auto (ciemno) zapala się wszystko, natomiast gdy kilka sekund później auto otworzę to nic się nie zapala.

Gdy auto postoi jakiś czas (różnie 0,5 godz 1 godz) i wtedy otworzę to lampy się zapalają.

Możliwe że auto ma jakąś czasówkę choć to totalnie bez sensu dla mnie.

Spróbujcie zamknąc i później otwierać po jakimś czasie np. po 2 min, potem po 3 min itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to niestety nie daje, nawet auto ja 2 godziny stoi i jest totalnie ciemno, to światła się nie zapalają. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że czujka może być uszkodzona, bo od czasu do czasu pojawia się jakiś błąd.

Nawet tak dzisiaj wracają do domu późnym wieczorem, doszedłem do wniosku, że będę musiał zobaczyć czy ten błąd nie pojawia się właśnie wtedy, gdy powinny załączyć się światła przy otwieraniu z kluczyka.

Szkoda, że nie mam nikogo znajomego kto posiadałby B8, wtedy można by było to sprawdzić przepinając czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego andygl masz rację. Po twoim poście poszedłem to sprawdzić i rzeczywiście tak to działa jak napisałeś. Świeżo po montażu klikałem i nie działało a teraz na spokojnie jak zaczekam wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...