Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Widze , ze brak :wink:

kurde a facet z autorudu twierdził że jest ... a powiedz mi teraz jak to wszystko wyłączyć teraz żeby te błędy naprawić ?

Sprawdz jeszcze o budowie lusterka czy idą jakieś kabelki :wink:

Co do kodowania to musisz teraz sytuacje odwrócić czyli przekodowac w Adaptacji 10 i nie odfajkowywać CLH

Na jakiej podstawie facet w AUTORUDZIE stwierdził ze masz ? po VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze brak :wink:

kurde a facet z autorudu twierdził że jest ... a powiedz mi teraz jak to wszystko wyłączyć teraz żeby te błędy naprawić ?

Sprawdz jeszcze o budowie lusterka czy idą jakieś kabelki :wink:

Co do kodowania to musisz teraz sytuacje odwrócić czyli przekodowac w Adaptacji 10 i nie odfajkowywać CLH

Na jakiej podstawie facet w AUTORUDZIE stwierdził ze masz ? po VIN ?

Z tego co widzę bez ściągania obudowy to idzie tam jakiś kabelek, a w autorudzie nie wiem jak to zauważył ale w opisie było że jest czujnik deszczu i on też tak twierdził. Tak samo jak że są podgrzewane lusterka i niby na nich jest kraska ta od podgrzewania ale nie grzeją ;/ następna zmora

P.S dzięki że pomagasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zamontowaniu czujnika zmierzchu i deszczu. Czy leaving, coming home chodzi tylko przy włączonym AUTO? Gdy mam przełączone na światła mijania opcja leaving, coming home nie chodzi. Tak ma być?

Tak to działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamus - a jaki masz kabelek 10.6 czy 11. ... ?[/quote

jeżeli chodzi vcds to mam 11.11. Kabelek jakiś pod obudową lusterka wewn. jest czyżby nie było podłączone...? psia mać, może muszękupić przełącznik auto i wtedy będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke tego kabelka moze to idzie pod czujnik wilgotności :eusathink: ile przewodów jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sciagniesz lustro to czujnik powinien zostac z kabelkami 3 przy szybie +,-, sygnal do mce i komfortu. tak masz?

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak że są 3 kabelki, czerwony, żółty i fioletowy. Są podłączone do modułu o numerze: 8K0 907 658. Wg numeru to sensor deszczu :kox::kox::kox:

Niby ma inny numer niż wrclaguna podawał w opisie. Ale czym zatem różni się czujnik deszczu od sensora deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer (8K0 907 658 ) to tak jak podejrzewałem czyli czujnik wilgotności powietrza :wink:

Pelni on całkiem inna funkcje niz czujnik deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no i po co mi taki bajer :D jak nie ma czujnika deszczu :( no i kolejny bubel. Dzięki za pomoc

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 18:16 ----------

Panowie a z innej beczki, chcę dokupić czujnik deszczu i pytanie: jak go zamontować jak już mam tam kable od tego czujnik wilgotności powietrza? czy mam jakoś zmostkować całość czy co?

Drugie pytanie, jak zmienię włącznik ze zwykłego na auto to trzeba dodatkowo kable podpinać czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla słabszych: Co da założenie czujnika deszczu przy zwykłych lampach i bez CLH? Nie mam CLH i po zamontowaniu czujnika nie będę przecież kodował. Tak więc, w takim wariancie będę miał tylko automatyczne wycieraczki i ewentualnie domykanie szyb. Czy tak??

---------- Post dopisany 11-04-2013 at 06:54 ---------- Poprzedni post napisany 10-04-2013 at 15:30 ----------

Może się ktoś wypowiedzieć.... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mógł sobie uruchomić:


    automatyczne światła, halogeny czy bixy bez róznicy,
    do CLH - czujka jest niezbędna,
    automatyczne wycieraczki,
    jak będziesz chciał dołożyć (HBA) high beam assist to też jest on wymagany
    domykania szyb w czasie deszczu nie zrobisz :kwasny:

po zamontowaniu czujnika musisz wszystko kodować w VCDS i MMI (zielone menu) jeżeli posiadasz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mógł sobie uruchomić:


    automatyczne światła, halogeny czy bixy,
    CLH - czujka jest niezbędna,
    automatyczne wycieraczki,
    domykania szyb w czasie deszczu nie zrobisz :kwasny:

po zamontowaniu czujnika musisz wszystko kodować w VCDS i MMI (zielone menu) jeżeli posiadasz

Mam Concerta. Czyli CLH na zwykłych lampach będzie działał jak na xenonach, ale: włącznik auto i panel oświetlenia z CLH - trzeba mieć czy niekoniecznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić włącznik ale nic nie robisz z kabelkami tylko przekładasz, CLH bedziesz miał w car setup jak zakodujesz VCDS w concercie o ile się nie mylę ale niech ktoś kto ma koncert i CLH to sprawdzi :wink:

dodatkowe pole w setup pod światłami dziennymi powinno się pojawić z CLH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włącznika - ma być tylko z takim oznaczeniem: 8K0 941 531, tj. bez liter na końcu? Na alle są włączniki z Auto i z literami na końcu, np. AS, AL, AK itp... Czy jak jest napis na włączniku AUTO, to wystarczy i będzie gites?

Jeszcze kwestia przepięcia kabelków na włączniku - możesz dokładniej...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...