Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

8K0 955 559

Kodowanie przyjęte. Zmiana w Hex na 6 bicie na AF a na 22 bicie na 1. Tyle kodowania. Reset mmi zrobiony. Da się jakoś sprawdzić uszkodzenie czujnika? Rezystancję itp... Zelek może mieć cos do rzeczy?

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz po kolei :

- Bezpiecznik (s) są źle podłączony lub uszkodzony
- Okablowanie i / lub połączeń do / z czujnikiem deszczu / światła (G397)
- Magistrala usterka
- Deszczu i czujnik światła (G397) uszkodzony

w MCE 09 szukaj w blokach pomiarowych G397

Masz to w MCE 09 ?


mceczuj.jpg
mceczuj2deszczu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem masę i zasilanie z lampki w podsufitce. Lampka święci wiec prąd jest. Chyba ze mówisz o innym bezpieczniku. Mógłbys albo ktos inny sprawdzić jakie jest napięcie miedzy 2 a 3 pinem na wtyczce do czujnika. Bo jeśli tez macie tam 9V to instalacja jest ok.

kodowanie mam takie jak podajesz wyżej

hjleemz5.jpg

To co rano zaobserwowałem to CH zadziałał bo zapaliły sie lampy po otwarciu auta z kluczyka, więc czujnik światła zagadał?

Zastanawia mnie stale ten żelek czy on może powodowac takie problemy? :eusathink:

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

może będziecie w stanie mi pomóc: czujnik deszczu w mojej B8 potrzebuje oberwania chmury żeby uruchomić wycieraczki. Natomiast pamiętam, że w B7 wystarczyła mżawka, czasem nawet mgła, regulacja czułości przy włączniku wycieraczek jest ustawiona na maksymalną czułość, czy jest gdzieś jeszcze regulacja tego ustrojstwa?

mam to samo i zmieniałem na różne opcje tak jak WRC podpowiadał w podsterowniku czułość i dalej to samo, czy powodem takiego stanu może być brak tej silikonowej uszczelki(podkładki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz żelka to na 100% nie będzie działać prawidłowo. Żelek działa jak medium przenoszące drgania z szyby i czujnik na tej podstawie analizuje stopień nasilenia opadu. u mnie żelek jest tylko nie klei sie całą powierzchnią, dlatego zastanawiam się czy może to mieć wpływ na wystepujace błędy w CE. Czy ktoś może zmierzyc napięcie między pinem 2 a 3 we wtyczce do czujnika? u mnie jest 9V, upewnię sie wtedy że instalacja jest OK.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz żelka to na 100% nie będzie działać prawidłowo. Żelek działa jak medium przenoszące drgania z szyby i czujnik na tej podstawie analizuje stopień nasilenia opadu

Podałby ktoś nr tego żelka? Przeszukałem cały wątek i nie ma o nim mowy :kwasny: Jest jakaś procedura przyklejenia tego? Rozumiem, że umieszczony jest między czujnikiem a szybą? Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem pierwszy POST :hi:



- czujnika deszczu/światła 8K0 955 559
- Włącznik z modułem AUTO np. 8K0 941 531 AS
- Folia zelowa pod czujnik 4E0 955 609
- 3 pinowa wtyczka do czujnika 1C0 973 119 B
- PINY 3szt. ( 1 kabelek 2 PINY) 000 979 009 E
- PIN do bezpiecznika 1 szt. 000 979 135 E

Żelik w ASO kosztuje 86 PLN :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, a możliwe jest żeby przy tych błędach działał normalnie CH/LH? Bo mam wrażenie że akurat to jest OK, a czujnik deszczu nie chce gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie jest OK bo widac na scanie :)

Do sprawdzenia ten zelik



z tego co pamietam to trzeba sprawdzic jeszcze w 07 Control Head ( jak ktos ma MMI 2G) z 3G Nie wiem czy sie koduje


bezttytuu8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w takim razie. Sprawdzę jeszcze 07.

Sprawdzałem i u mnie nie ma 07 Control Head bo mam 3G. więc chyba kodowania sa OK, Zostaje uwalony czujnik bądź instalacja. Tylko jak wykluczyć jedno bądź drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialem sie dowiedziec czy jest możliwość zabudowania lusterka z czujnikiem do szyby nie przygotowanej pod zabudowe tego że lusterka z czujnikiem. Mam aktualnie szybe na ktorej jest przyklejone najzwyklejsze lusterko . Widzialem ze te szyby przygotowane pod czujnik mają wykropkowane bazą pod te lusterko z czujnikiem. Prosilbym o odpowiedz.

I mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość włączenia modułu "coming leaving home" na komputerze bez montowania lusterka z czujnikiem swiatła? Dziękuję za odczytanie postu. I prosiłbym o odpiwiedź

Edytowane przez dorek2088
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze, trzeba wymieniać szybę na 99% niech ktos potwierdzi;)

Pytanie drugie, nie uruchomisz CH/LH bez czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł MCE o numerze: 8K0 907 063 P obsłuży lusterko fotochromatyczne oraz czujnik deszczu i świateł? High beam asistent na pewno nie obsłuży czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy założę tego moda do mojej audi tylko że mam szybe na zwykły uchwyt i czy to będzie sensownie wyglądało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o wygląd tylko o rodzaj szyby. przepuszczalność jest nie teges w zwykłej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam po internecie i nie moge sie doszukac a mianowicie chodzi mi o włącznik świateł z funkcją auto a dokladnie roznica w oznaczeniach ostatniej litery 8K0 941 531 AS a 8K0 941 531 AL, bo 8K0 941 531 AA nie ma pokretla w chromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...