Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie tak ma być aczkolwiek różnice między ustawieniami nie są zbyt wielkie, ja mam ustawione na "późno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy moduł obsłuży czujnik? powoli kompletuję rzeczy i zastanawiam się, czy jego też będę musiał wymienić.


Jutro przymierzam się do założenia całego zestawu tj. czujnik, lusterko, przełącznik.

Czy prąd i masę mogę połączyć z kabelkami od fotochromu i wpiąć się do lampki w podsufitce?

trzeci kabelek będę ciągnął do modułu, na koniec wpięcie przełącznika z Auto i kodowanie.

Dobrze zrozumiałem?

Nie za wiele bawiłem się w życiu elektryką, dlatego wolę zapytać bardziej doświadczonych kolegów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz pradu z podsufitki. Wiem że w pierwszym poście Darecy tak robił, ale nie wiem dokładnie z którego punktu on to wziął że mu działało. Skoro będziesz ciągnął kabel do MCE to pociągnij 3 owiń szmacianką i podepnij do bezpiecznika ST2 12 i do stałego punktu masy.

Pytanie do fachowców, takie z ciekawości. Czy dobrze rozumiem że w grupie bezpieczników St2 jest +12V jest zabezpieczane, a na ST1 jest masa zabezpieczana? bo widziałem ze do St1 dochodzą czerwone jak od 12V a do ST1 czarne jak od masy.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Może ktoś wie jaka jest różnica między modułem elektryki 8K0907063M a 8K0907063N ?

Wiem że temat był poruszany w tym wątku ale dla pewności chciałbym się upewnić :-) mam w lusterku podłączone 3 kabelki najprawdopodobniej od czujnika wilgotności czy wystarczy podmienić to na czujnik światła i deszczu + przełącznik AUTO zmienić kodowanie i to zadziała czy trzeba jeszcze przepinać jakieś kabelki w modułach ?


Pozdrawiam

Seba

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wilgotnosci masz w obudowie lusterka wewnetrznego :)

te kabelki właśnie są w lusterku wstecznym po zdjęciu plastikowej obudowy widać ze lecą do tej grubej obudowy lusterka z kratkami z przodu a w tej części przy szybie co docelowo przesłania czujnik światła i deszczu mam puste miejsce pytanie czy można je wypiąć z tego czujnika wilgotności i wpiąć do czujnika światła i deszczu ?

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke :)

Przełozyc nie mozna ( nie wolno ! ) inne połaczenia i mozesz cos upalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego:

20141227_171116.jpg

a może jest tam ten czujnik deszczu i światła :-) a nie jest aktywny :-) dodam jeszcze że lusterko nie jest fotochromatyczne i nie ma żadnych czujników z przodu

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie da przełozenie tej instalacji , sygnał idzie do KOMFORTU 46 a nie do MCE 09 .

Ja bym zrobił tak :)

- kupujesz lusterko z fotochromem oraz czujnikiem wilgotnosci wtedy odpalisz lusterko nic nie robiac .

- reszta jak w opisie 1 post

Jakby co to mam taki zestaw do odpalenia na zbyciu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie da przełozenie tej instalacji , sygnał idzie do KOMFORTU 46 a nie do MCE 09 .

Ja bym zrobił tak :)

- kupujesz lusterko z fotochromem oraz czujnikiem wilgotnosci wtedy odpalisz lusterko nic nie robiac .

- reszta jak w opisie 1 post

Jakby co to mam taki zestaw do odpalenia na zbyciu :hi:

No to mnie Kolega zaskoczył tak bez przeróbek tylko montaż lustra i zmiana w VCDS czy ciąganie kabli mnie nie ominie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odemnie mam czujnik wilgotności u siebie ale nie mam Klimy 3 strefy, do czego on w takim razie służy u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odemnie mam czujnik wilgotności u siebie ale nie mam Klimy 3 strefy, do czego on w takim razie służy u mnie?

Utrzymuje (reguluje) nawiew na przednia szybę żeby nie była zaparowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być klima ustawiona żeby ti działało poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być klima ustawiona żeby ti działało poprawnie?

Chyba na AUTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteście pewni ze przy jednej strefie to działa?

Inaczej by Ci nie zakładali tego czujnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zawsze załączone AUTO, jak wyłączę, to zwłaszcza w deszczowe dni szyby są zaparowane w kilka sekund, klima jedna strefa więc działa nie ma siły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo ktoś na spocie nasciemnial mi ze ten czujnik tylko przy 3zone jest a mam go bo ktoś lustro zmieniał :) ale spoko ma to sens co piszecie;) Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...