Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie załącza się wentylator od klimatyzacji


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z układem klimatyzacji w moim A4 B6 1.9 TDI AVF 2003r.

Nie działa wentylator klimatyzacji podczas ustawienia AUTO i LO na panelu klimatronica. Z kratek wieje ciepłym powietrzem

Sprawdzone zostało już chyba wszystko i zanim wybiorę się do szpeca od klimatyzacji to może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie na mój problem ?

- klima nabita czynnikiem

- po diagnozie VAG-COM w sterowniku brak błędów

- bezpieczniki odpowiedzialne za klimę czyli nr 1 i nr 6 sprawdzone - nie wiem czy wentylar klimy ma swój bezpiecznik - jeśli tak to nie znalazłem takowego

- w teście wykonawczym VAG-COM w grupie 08-AUTO HVAC wentylator klimy się załącza (!)

Jeśli zatem wentylator się wzbudza w programie diagnostycznym to co w takim razie steruje jego pracą? Przekaźnik czy sama sprężarka czy też np. ECU?

Co mogę sprawdzić we własnym zakresie?

Poniżej jeszcze wpisy z VAG-COM przy temp.zewn 27st C i załączonej klimie

grupa 001 pole 1 wartość 0.652A

grupa 001 pole 2 wartość 59.3%

grupa 001 pole 3 wartość 24.5%

grupa 001 pole 4 wartość 6.0 bar

Wydawać by się mogło, że ciśnienie 6.0 barów jest niskie, ale z tego co czytam to mieści sie w granicach

Ciśnienie w układzie środka chłodniczego (w bar ciśnienie bezwzględne)

 Wskazanie = mniejsze niż 2,6 bar

– Za niskie ciśnienie w układzie środka chłodniczego (układ pusty).

– Uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia -G65-

 Wskazanie = 2,6 bar do 29 bar

– Ciśnienie w układzie środka chłodniczego w dopuszczalnym zakresie.

 Wskazanie = powyżej 29 bar (również chwilowe)

– Za wysokie ciśnienie w układzie środka chłodniczego.

– Wysterowanie wentylatora(ów) chłodnicy -V7- nieprawidłowe

– Uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia -G65-

– Chłodnica i / lub skraplacz zabrudzone

– Usterka w układzie środka chłodniczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale załącza ci się na chwilkę czy tyle ile trwa test, ja też tak miałem że w teście wentylatory zawyły i się wyłączyły myślałem że jest ok a ten od klimy był spalony i zaorałem sprężarkę, 6barów to chyba jest za wysokie i wskazuje na to że wiatraki nie działają, zrób taki myk na włączonej klimie i odpalonym silniku zobacz czy chłodnica klimy robi się gorąca jeśli tak to polewaj ja woda z węża ogrodowego jeśli po tym ciśnienie gazu spadnie i zacznie chłodzić a wiatraki nadal stoją to masz problem z wentylatorem od klimy ja tak miałem, wymieniłem sam wentylator kupiony nowy (zamiennik) za 60zł tylko trzeba było go przylutować do sterownika który jest w przednim pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie włącza sie wentylator na caly test, cisnienie 4 bary, za niskie? klima swiezo nabita, nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale załącza ci się na chwilkę czy tyle ile trwa test, ja też tak miałem że w teście wentylatory zawyły i się wyłączyły myślałem że jest ok a ten od klimy był spalony i zaorałem sprężarkę, 6barów to chyba jest za wysokie i wskazuje na to że wiatraki nie działają, zrób taki myk na włączonej klimie i odpalonym silniku zobacz czy chłodnica klimy robi się gorąca jeśli tak to polewaj ja woda z węża ogrodowego jeśli po tym ciśnienie gazu spadnie i zacznie chłodzić a wiatraki nadal stoją to masz problem z wentylatorem od klimy ja tak miałem, wymieniłem sam wentylator kupiony nowy (zamiennik) za 60zł tylko trzeba było go przylutować do sterownika który jest w przednim pasie.

Wentylator załącza się na tyle ile trwa test , nie tylko na chwilowo. Dzisiaj go poobserwowałem i działa tylko na teście el. wykonawczych na VAG-u. W innych warunkach za zadne skarby się nie załacza. Dzisiaj dobry mój znajomy mechanik, który pracuje w ASO VW zasugerował żebym sprawdził moduł wentylatorów, który jest umieszczony na przednim pasie. Zlokalizowałem dziada, sprawdziłem wtyki, przeciściłem styki i to niestety nie pomogło.

Jutro zatem odstawiam samochód do magika od klimy i będę czekał na wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka usunieta. Powodem usterki bylo to czarne cus na zdjeciu

1fafe9a5-8b24-738c.jpg

Imprezka kosztowala mnie 500zl

Tap-tap from SGSII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coo to jest?

Zabierak kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, nie chłodzi mi klimatyzacja widać że reaguje na włącznik econ, resztę posiadam takie same wartości jak kolega z pierwszego postu, brak błędów, bezpieczniki sprawne, ale wentylator nie pracuje przy próbie testu.
Wentylator włącza się jedynie z testu w 01 engine w teście,   (posiadam tylko jeden wentylator) ,

Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co sprawdzić, albo gdzie siedzi wina nie braku pracy wentylatora przy włączonej klimatyzacji.

Edytowane przez słoniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2012 o 16:17, turzol napisał:

Usterka usunieta. Powodem usterki bylo to czarne cus na zdjeciu

1fafe9a5-8b24-738c.jpg

Imprezka kosztowala mnie 500zl

Tap-tap from SGSII

Czym że jest to czarne coś?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2018 o 17:02, słoniu napisał(a):

Podepnę się pod temat, nie chłodzi mi klimatyzacja widać że reaguje na włącznik econ, resztę posiadam takie same wartości jak kolega z pierwszego postu, brak błędów, bezpieczniki sprawne, ale wentylator nie pracuje przy próbie testu.
Wentylator włącza się jedynie z testu w 01 engine w teście,   (posiadam tylko jeden wentylator) ,

Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co sprawdzić, albo gdzie siedzi wina nie braku pracy wentylatora przy włączonej klimatyzacji.

Czy udało Ci się rozwiązać problem ? 
Miewam tą samą przypadłość, podczas testu w 01 engine wiatrak działa a w tescie hvac - cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...