Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2012 o 22:30, woszu napisał:

Po zakupie nawigacji RNS-E, chciałem ją od razu rozbudować o funkcję wyświetlania video. Oryginalny TV raczej nie wchodził w grę ze względu na cenę oraz fakt, że jest to tv analogowa, która wkrótce zniknie z eteru. Rozważaniom poddałem również adaptery multimedialne, dostępne na rynku, ale ich cena również nie jest zachęcająca (od 400zł w górę), a to cena samego adaptera, do którego trzeba jeszcze dokupić przewody, odtwarzacz, odbiornik TV….

Postanowiłem sam trochę poeksperymentować i poszukać jeszcze innego rozwiązania. Udało się skompletować i zbudować niezbędne podzespoły. Po przetestowaniu mogę stwierdzić, że wszystko działa. Może nie jest to rozwiązanie idealne w porównaniu z adapterami multimedialnymi, które mają możliwość sterowania z RNSa, ale moje rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze. Sterowanie odtwarzaczem i TV odbywa się za pomocą pilota, którego odbiornik można zamontować w dowolnym miejscu (odbiornik jest na przewodzie).


Instrukcje:
https://www.dropbox.com/s/y2zljuuqwrym55i/Poradnik.pdf
https://www.dropbox.com/s/i522v3gi7223l2r/MagicBox_v2_2.pdf


Podzespoły systemu:
1A. Unlocker TV - urządzenie odblokowujące wejście TV w RNS-E – o dostępność i pytać na priv.
Najważniejszym elementem systemu jest unlocker TV (nie mylić z TV-Free, odblokowującym video podczas jazdy). Urządzenie to aktywuje wejście TV w nawigacji RNS-E. Zasilanie unlockera -12V, pobór prądu do 30mA.



1B. BOX - Unlock-R
Zamiennie do unloxkera (1A) można zastosować BOX, który dodatkowo umożliwia sterowanie tunerem WIWA HD50 lub HD55 z poziomy przycisków nawigacji.

 

 


2. Przewód audio-video (długość około 1m) – o dostępność i pytać na priv.
Przewód mojej konstrukcji, pozwalający na podłączenie dowolnego urządzenia multimedialnego z wyjściem Euro (SCART). Przewód ma również wejście AUX do RNS-E, które umożliwi podłączenie zewnętrznego odtwarzacza audio, np. odtwarzacza MP3. W przewodzie od strony nawigacji jest dodatkowy pin, do podłączenia sygnału RFSL do złącza C2. Sygnał ten służy do automatycznego przełączania nawigacji na wejście wideo, przy włączeniu biegu wstecznego - przydatne przy instalacji kamer



3. Adapter kamery cofania – o dostępność i pytać na priv.
Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia tunera TV i kamery cofania .
Niezbędne będzie zastosowanie dodatkowego adaptera sygnału video, wyzwalanego sygnałem ze światła cofania.
W tym przypadku obraz z kamery będzie czarno-biały , jednak w przypadku kamery cofania, to nie ma większego znaczenia.
Taki przełącznik również można zamówić u mnie. Wpina się go pomiędzy tuner, a przewód audio-video.
adapterv.jpg

4. Tuner DVBT z funkcją odtwarzacza USB (HDD, Pendrive) i wyjściem EURO RGB (SCART) – na allegro od ok 90zł


Największą zaletą tego rodzaju urządzenia jest oczywiście odtwarzacz USB, pozwalający na oglądanie filmów w różnych formatach, wraz z napisami a także odbiornik IR na przewodzie, umożliwiający umieszczenie go w dowolnym miejscu.

5. Do tunera należy dokupić jeszcze zasilacz samochodowy 5V, minimum 1500mA (ok 35zł). Zasilacz, powinien mieć możliwość odłączania, lub powinien być podłączony "po stacyjce", z uwagi na stałe zużycie prądu (ponad 1A) i możliwość rozładowania akumulatora.

6. Antena TV i wzmacniacz, jeżeli chcemy odbierać naziemną TV cyfrową


Istnieje również możliwość podłączenia do RNS-E komputera samochodowego (tzw. CARPC). Należy zaopatrzyć się wówczas w konwerter VGA-RGB.




Foto menu tunera (na zdjęciach widać zakłócenia w postaci siatki linii, wynikające z odświeżania wyświetlacza, w rzeczywistości obraz jest bez zakłóceń)



Foto filmu (na zdjęciach widać zakłócenia w postaci siatki linii, wynikające z odświeżania wyświetlacza, w rzeczywistości obraz jest bez zakłóceń)



Foto podłączonego tunera



Film z odtwarzania filmu:) (na filmie widać zakłócenia w postaci siatki linii, wynikające z odświeżania wyświetlacza, w rzeczywistości obraz jest bez zakłóceń)

 

 

 

 

 



Mały FAQ:
1. Dlaczego nie ma obrazu podczas jazdy?
Odp.1. Zestaw nie odblokowuje wideo podczas jazdy. Do tego celu są odrębne urządzenia, lub rozwiązanie programowe, do których podaję linki:
VIM hack or how can I break my RNS-E? | Audi Forum
TV dzialajace podczas jazdy w RNS-E Audi - elektroda.pl
Nie robiłem tego jednak osobiście, więc nic więcej nie wiem.

2. Czy jest możliwość podłączenia DVD?
Odp.2. Jeżeli DVD jest z wyjściem Euro to tak. Jednak nie spotkałem samochodowego DVD z takim wyjściem, więc jedynym rozwiązaniem było by dokupienie konwertera sygnału Composite->RGB, ale jest to dosyć drogie urządzenie....

3. Czy obraz z kamery cofania może być kolorowy?
Odp.3. W tym rozwiązaniu nie. Jest jedno wyjście, podobnie jak w odp.2. zakupienie konwertera Composite ->RGB, np: How to convert composite to RGB
Aktualizacja: Mam dostępne również konwertery RGB->composite


4. Czy ten zestaw zadziała z RNS-D?
Odp.4. Prawdopodobnie do odtwarzania video w RNS-D nie jest potrzebny unlocker. Kabel jest niestety inny i ja go nie robię. Szczegóły w tymlinku.

5. Czy mogę podłączyć drugi monitor?
Odp.5. Jak najbardziej. Można podłączyć nawet więcej. Wystarczy zakupić adapter "wyciągający" sygnał Composite ze złacza RGB, np. taki:

scart_svhs_scart_adaptor.jpg


Ważne, żeby adapter miał dwustronne złącze euro (męskie i żeńskie). Ten adapter należy wpiąć pomiędzy tuner a adapter kamery cofania (lub bezpośrednio w kabel wideo) i monitor podłączyć po złącze cinch w adapterze. Tuner Wiwa HD-50, wysyła jednocześnie sygnał wideo na złącze RGB i Composite (sprawdzone), więc nie ma problemu z podłączeniem dodatkowych monitorów.

cdn...

 

Siemka. W czy jest możliwość kupienia U ciebie całego zestawu by u mnie też chulalo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robię pewnie odkop roku, ale zastanawiam się nad zestawem full od woszu i tak myślę jakie i gdzie zamontowane macie anteny do odbioru dvb-t w avantach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka osób pytało o możliwość przeróbki adaptera kamery cofania w taki sposób, aby można było podłączyć również kamerę przednią, aktywując ją np. przyciskiem pdc.  Zmkdyfikowalem rozwiązanie i teraz jest dostępna taka opcja.

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Cena 250zl + wysyłka. W przypadku standardowego rozwiązania tylko na kamerę wsteczną, cena 200zl + wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości czy linie skrętne działają. To mogę powiedzieć, że działają zarówno w b6 jak i b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...