Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

Tańszy sposób na TV i kamerę w Rnse.



1. BOX - Unlock-R

BOX umożliwia sterowanie tunerem DVB T-2 z poziomy przycisków nawigacji. Posiada wbudowany zasilacz do tunera.

 

 


2. Przewód audio-video
Przewód pozwalający na podłączenie tunera DVBT-2. Przewód ma również wejście AUX do RNS-E, które umożliwi podłączenie zewnętrznego odtwarzacza audio, np. odtwarzacza MP3. W przewodzie od strony nawigacji jest dodatkowy pin, do podłączenia sygnału RFSL do złącza C2. Sygnał ten służy do automatycznego przełączania nawigacji na wejście wideo, przy włączeniu biegu wstecznego - przydatne przy instalacji kamer


3. Adapter kamery cofania
Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia tunera TV i kamery cofania (lub tylko kamery cofania).


Największą zaletą tego rodzaju urządzenia jest oczywiście odtwarzacz USB, pozwalający na oglądanie filmów w różnych formatach.


(na filmie widać zakłócenia w postaci siatki linii, wynikające z odświeżania wyświetlacza, w rzeczywistości obraz jest bez zakłóceń)

 

 

 

 

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie tylko z USB, bo nie mam jeszcze wzmacniacza antenowego. Ale jak będą podłączone 2 anteny + wzm, to powinno normalnie łapać TV cyfrową, oczywiście tam, gdzie będzie zasięg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest daleko od nadajnika cyfrowego to można zapomnieć o oglądaniu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też w dużej mierze zależy od anteny. Jak ktoś wywali na dach siatkową, to może poogląda:)

A tak poważnie, to teraz wchodzimy dopiero w erę naziemnej TV cyfrowej, więc z czasem i zasięg będzie coraz lepszy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi to pokazywał kiedys i nawet przy tych antenach coś to mu słabo odbierało http://www.naviservice.com.pl/?item=56&t=1336393491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę, że ta ant już ze wzmacniaczem jest.

Ja mam troszkę inne (2szt)

passive-car-dvb-t-digital-tv-antenna-cwsd006a-001.500x500.jpg

Tak jak wspomniałem, muszę kupić dobre wzmacniacze i testować.

Ale najpierw muszę zrobić ten unlocker, bo nie uśmiecha mi się non stop z laptopem do samochodu latać:)

---------- Post dopisany 09-05-2012 at 13:04 ---------- Poprzedni post napisany 07-05-2012 at 14:44 ----------

Trochę studiowałem temat TV cyfrowej i z tego co wiem, na dobry odbiór TV w czasie jazdy nie ma szans.

Z tym, że raczej w czasie jazdy nie ma jak oglądać (chyba że pasażerowie).

Mi chodzi głównie o to, żeby był odbiór na postoju - stanie w korkach, kemping, czekanie na kogoś (czytaj żonę:)).

Muszę chyba te anteny swoje wymienić, na takie ze wzmacniaczem, bo nie mam pojęcia jaki wzm dokupić do tych co mam...

---------- Post dopisany 03-07-2012 at 14:05 ---------- Poprzedni post napisany 09-05-2012 at 13:04 ----------

Zastosowałem antenę ze wzmacniaczem i nawet przy jednej antenie łapie sporo kanałów (na wsi). Jednak warunkiem jest dobry sygnał. Zasada jest prosta - im mniej zabudowań, tym lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RNS-E i tuner TV analog, (nie odblokowany - brak obrazu podczas jazdy), jaki koszt były dołożenia tego urządzenia na pendriva aby móc oglądać filmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiazanie ma zastepowac oryginalny tuner. Watpie zeby dalo sie dolozyc taki player do ori tunera. Ale pewnosci nie mam, bo go nie posiadam.

Sugerowal bym zastapic ori tuner rozwiazaniem opisanym w tym watku, bo niedluo wylaczony zostanie sygnal analogowej tv i i tak nic nie poogladasz.

Co do kosztow, to wszystko masz opisane w 1 poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy tuner bedzie wtedy sterowany z poziomu rns'e czy odzielnie pilotem, po dluzszym czasie uzywanie pilota do dvd czy tunera zaczyna cie to irytowac i czasmai sie wkurzasz bo zawsze trzeba go szukac to w schowku to w kieszeni itd.

druga moja sugestia nie lepiej ten zasilacz podlaczyc wraz z zasilaniem od rns, wtedy zasilacz wlaczy/wylaczy sie wtedy i tylko w tedy jak navi bedzie dzialac, 1500mA czasmi moze wystarczyc przez noc zeby wyssac akumulator zima jak slaby i niedoladowany.

ja osobiscie bylbym zaintersowany takim kpl wraz z przelacznikiem na kamere - z terminem mi sie nie spiszy, jestem po grubym modzie oraz wczasy przedemna, takze na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak wspomniałem, to jest tańsza alternatywa dla oryginalnego tunera, czy drogich adapterów. Sterowanie tylko za pomocą tego "nieszczęsnego" pilota:)

Zasilanie można podłączyć do RNS, ale jeżeli włączysz RNS przy wyłączonym silniku na dłużej, to już może nieźle z akumulatora prądu zassać.

Wg mnie lepiej by było do zasilania po stacyjce, bo jakoś tak zawsze masz większą świadomość, jak kluczyki są w stacyjce:)

Kabel i unlocker mam dostępne, a ten przełącznik do kamery niedługo powinien być. Chwilowo nie mam czasu, żeby go dokończyć.

Jak coś, to pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak o tym myslalem i wsumie masz racje bo nie zawsze jak jest wlaczona navi ogladamy TV, myjac samochod na podwórku sluchamy muzyki, wiec wtedy zasilacz nie musi chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Interesowałaby mnie opcja z kamerką cofania, kol. woszu czy masz jeszcze unlocker? nabyłbym plus ewentualnie jeśli to możliwe wtyczkę do rns'a, jeśli chodzi o przekaźnik do takiej kamerki jeśli chodzi o sam sygnał wstecznego to można łatwo wyciągnąć z CAN'a, btw z tego co wiem w pewnej części tym tunerem można sterować pośrednio z rns'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 zestawy. Info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki zestaw od kolegi WOSZU wszystko działa jak powinno a w cetnrum Wa-Wy jak testowałem to znalazłem kilka kanałów a antena leżała w schowku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem z kamerą cofania podłączyłem, ale nie działa tak jak należy, na obrazie widać ciemny pasek czasem traci synchronizację i i obraz jest lekko przesunięty góra/dół dodatkowo zauważyłem sieczkę na ekranie jak odpalę kamerkę na 12V zasilanie pociągnięte z radia, jak dam 5V to jest ok nie ma sieczki, ale jest ten pasek próbowałem dać go przez potencjometr 1k i w sumie to pomaga, jest miejsce w którym już nie widać paska, tyle że obraz jest prawie nie czytelny (ciemny) macie może jakieś pomysły na takie zachowanie

poniżej fotki tego jak to wygląda

4326fddad22372cdm.jpg

d50447c75827f611m.jpg

inna sprawa, to sterowanie tunera z rns'a zrobiłem, działa więc jakby ktoś chciał możemy podziałać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ale musisz kupić emulator tv za około 250 zł na allegro, ale wtedy w zasadzie nie potrzebujesz rozwiązania kol Woszu

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...