Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegub wewnętrzny multitronic


mateek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym że stwierdzono u mnie całkowite zniszczenie przegubu wewnętrznego. Pytałem o różne zamienniki ale nic z tego , nie bardzo mi się uśmiecha kupować oryg w Audi bo cena wynosi 1500zł to więcej niż cała półoś. Stąd właśnie potrzebuje pomocy w znalezieniu zamiennika albo przegubu albo półosi lewa. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi w tym temacie. Dodaje że moje auto korzysta ze skrzyni automatycznej mianowicie MULTITRONIC

Dane auta ( szybciej niż z profilu ) :)

A4 Avant (8E5, B6)

2.5 TDI 163KM (2002.07-2004.12) MULTITRONIC

Dziękuje i pozdrawiam

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać czym się objawia zużycie przegubu wewnętrznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dość dziwne pukanie ( strzelanie jakby opony ), trzęsienie przy dodawaniu gazu, bujanie przy zmniejszonej prędkości ( to już teraz występuję) stwierdzone w ASO AUDI że to przegub wewnętrzny oryg : 1500 zł

pozdro

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

u mnie dość dziwne pukanie ( strzelanie jakby opony ), trzęsienie przy dodawaniu gazu, bujanie przy zmniejszonej prędkości ( to już teraz występuję) stwierdzone w ASO AUDI że to przegub wewnętrzny oryg : 1500 zł

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przegub wewnętrzny nie ma zamiennika - trzeba kupić ori lub używkę...

Jeśli chodzi o nowy masz dwa wyjścia - kupujesz nowy za 1315zł (nie wiem skąd masz cenę 1500zł), lub też nowy ale po regeneracji i tutaj musisz oddać stary - wtedy płacisz 767zł. Na ten regenerowany dostajesz tyle samo gwarancji co na full nówkę.

Na zniżkach można to załatwić jeszcze taniej - ostatnio załatwiałem koledze fabii za 670zł. Jak jesteś zainteresowany pomocą - daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odgrzeję kotleta, ale okazało się, że też mam do wymiany przegub wewnetrzny w aucie z multi. Czy nadal nie występuje on w zamienniku? Znacie może jego numer OEM? I może jesteście mi w stanie potwierdzić czy numer 8e0 407 271T to półoś pasująca do 1.8T z multi? Bo rozglądam się ew. za używaną półosią w takim wypadku. Z góry dzięki za pomoc. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim przegubem z 2.5tdi BDG multitronic podjechałem do szika, chwile poszukali i dobrali mi identyczny, nie jestem pewien czy był on dedykowany do B6, był produkcji chińskiej (kosztował około 170zł) , ale z racji tego że musiałem mieć auto na chodzie to założyłem. Zrobione już jakieś 8kkm i nadal się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrkreska napisał:

I może jesteście mi w stanie potwierdzić czy numer 8e0 407 271T to półoś pasująca do 1.8T z multi?

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. U mnie lokalne sklepy poległy. Jedyne co znaleźli wyglądającego tak samo jak to co mam w aucie, to SKF. Tyle tylko, że nie jest dostępny w żadnej hurtowi i nie ma możliwości zamówienia go od producenta. Niezależnie od poszukiwań wysłałem ojca, żeby po drodze z pracy zajechał do Sulejówka do zakładu, gdzie regenerują przeguby. Tam właściciel mu powiedział żeby szukać ori używki w dobrym stanie, bo zamienniki albo szybko padają, albo od razu dają oznaki takie jak wibracje przy przyspieszaniu itp. Oczywiście na allegro nie ma ani jednego takiego przegubu OEM używanego, więc czaję się na całą półoś i najwyżej dam do regeneracji przegub jeżeli będzie zużyty bardzo. Chyba, że w poniedziałek jeszcze w Warszawie poszukam w jakimś sklepie, ale wolałbym wcześniej odzyskać auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że do Ciebie idą te same przeguby co i w manualu: 

  • 4B0498103 

Ja kupiłem Spidana, chłopaki kupowali Lobro i SKV - są dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zgłupiałem trochę. W sklepach u mnie (w tym w jednym wrzucili w etkę mój VIN i na tej podstawie poustalali wszelkie numery) jako zamiennik wyszło coś takiego:

https://www.czesciauto24.pl/skf/12273114

Do tych od manuala się też w jednym sklepie dokopali i wizualnie wyglądają tak samo, no ale średnica się nie zgadza...

Żeby było śmieszniej, to numer OEM przegubu wyszedł taki jak wkleiłeś wyżej.

Edytowane przez mrkreska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się za ułamek ceny dobrego zamiennika przegubu dorwać w pełni sprawną, używaną oryginalną półoś z przegubami i wszelkie bóle ustąpiły. Życie zweryfikuje na jak długo, ale póki co jestem zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...