Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] VAG No response from car controller


qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam VAG KKL Line USB od Viaken a mój problem to taki, że po próbie odczytania parametrów programem VAG-COM 409.1 lub 311.2 otrzymuję błąd taki jak w temacie. Interfejs działa, bo sprawdzałem na różnych prędkościach interfejsu zgodnie z instrukcją na stronie Viaken (program OBD Tester). Test połączenia z portem w programie też działa.

Już nie wiem co może być nie tak. Podejrzewam, że coś może nie tak z autkiem :( Ale jak to sprawdzić?

Jak ktoś może pomóc będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj sie połaczyc z innym autem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz sie do innego auta i sprawdz jesli masz taka mozliwosc.....albo innym z innego laptopa do Twojego. Raczej bym obstawial ze cos z portem nie tak - jesli masz USB to czeka cie troche zabawy - odinstaluj sterowniki i zainstaluj ponownie, pozmieniej z numerami portow, probuj pomieszac z ustawieniami. Na 99% wina po stronie laptopa - i to niekoniecznie musialo sie cos wyjarac - choc na przyklad RS232 w laptopach sa dosc wrazliwe na podanie napiecia na niektore piny (ze scalaka robi sie dymistor :polew:), ewentualnie mogla poleciec elektronika w Viaken ale to juz mniej prawdopodobne, a ze cos w autku poszlo to bym raczej wykluczyl....

Masz na USB wiec na pewno sie cos z portami pomieszalo.....wiec odinstaluj VAG'a ewentualnie jakies inne cuda co masz na USB - bo moze cos innego ci bruzdzi, pousuwaj wszystkie dodatkowe COM'y w managerze urzadzen i restart kompa. Zainstaluj VAG'a na nowo - posprawdzaj ustawienia, moze ruszy - jesli nie to albo grzebanie w systemie albo odtwarzanie/format i reinstalacja - zalezy ood wiedzy i preferencji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokończ czytanie na viakenie, jest opisane, że powinny byc odpowiednie napięcia na linii diagnostycznej, jesli tego nie ma to zwarcie, albo spalony bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżam mój problem niestety, ponieważ dalej nie mam połączenia z samochodem. Już chyba wszystko próbowałem.

Zmieniałem porty i ustawienia USB, przereinstalowałem XP, sprawdziłem napięcia (zasilanie na włączonym 14,3V i na linii K 14,3V), podłączyłem na VAG COM i nic :(

Nie mam już pomysłów co może być nie tak, czy coś z komputerem? A może zakłócenia z jakiegoś urządzenia (może alarm?).

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegos odciecia OBD.... ostatnio diagnozowalem A4 i nie moglem sie polaczyc, dopiero koles powiedzial ze ma "odciecie OBD".. cos tam przelaczyl i BINGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegos odciecia OBD.... ostatnio diagnozowalem A4 i nie moglem sie polaczyc, dopiero koles powiedzial ze ma "odciecie OBD".. cos tam przelaczyl i BINGO.

A wie ktoś gdzie to jest to "coś tam"??

PS

Ale napięcie na linii K mam. W takim razie czy podejrzewać że ODB jest odcięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyglada na to ze skoro napiecie jest to OBD dziala.... sprobuj sie polaczyc z inną furą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u kumpla, który też ma VAG tylko, że na COM. Z jego samochodem działa bez zarzutów. U mnie niestety nie udało się połączyć. Mój VAG połączył się z kumpla samochodem. Rocznik ten sam.

Tak się zastanawiam, czy ma to znaczenie bo u mnie wystrój wnętrza jest z 2000 roku. Może już coś zmienili w samochodzie i dlatego nie działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio fabryczne moze kolidowac

No takie mam zainstalowane. Będę musiał je odłączyć i sprawdzić. Ciekawe czy wystarczy tylko odłączyć bezpiecznik od radia czy coś więcej.

A tak się jeszcze zastanawiam, może odłączyć masę od akumulatora, odczekać trochę, podłączyć i może wtedy spróbować? Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz radio fabryczne to je odłącz, w 99% w tym jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz radio fabryczne to je odłącz, w 99% w tym jest problem

Ale chyba nie muszę go wyciągać? Wystarczy wyciągnąć bezpiecznik?[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 18:49 _________________________________________________Niestety, wyciągnięcie bezpiecznika nic nie pomogło :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam radio fabryczne i wszystko ok

;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

Myślę iż powinieneś pojechać do jakiegoś magika aby ci podpiął ( bezpośrednio kompa pod vaga) z pominięciem magistrali, ja jak rozmawiałem ze swoim, magikiem to wywnioskowałem ze to możliwe ( jeżeli nie to niech to toś mnie wyprostuje

Ja miałem wpięty emulator immobilajera i zero połączenia z kompem ( z innymi modułami się łączyłem)

Myślę że bez wizyty u magika ( dobrego elektryka - który zajmuje się tuningiem -z reguły oni wiedzą najwięcej ) się nie obejdzie.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu na gniezdzie nie laczy,skoro inne auto mozesz podpiac ,to musisz problemu szukac u siebie w aucie,a nie w laptopie,sprawdz kable i luty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...