Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana lamp


byciu

Rekomendowane odpowiedzi

'wrclaguna' napisał:

- przejściówki wtyk z 10 PIN na 14 PIN wraz z okablowaniem do MCE 09 albo ALLEGRO albo KUFATEC - koszt 200-300 PLN

:arrow2:http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1054_c284_Adapter-Xenon-Scheinwerfer-Audi-A4-8K.html

http://img851.imageshack.us/img851/2942/redukcjabixen8k.jpg

Tak zapytam: sadzac po wygladzie to adaptery mozna wykonac chyba samemu, ale kwestia czy sa dostepne czesci

  • złącza np. ASO tylko kwestia jaki symbol,
  • tretytki czy jak tam kto nazywa do złącz,
  • przewody to chyba nie problem tylko kwestia długosci tego który idzie do Centralnej Elekktryki

a poza tym to scheamcik samego kabla:naughty: lutownica i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Musimy dostać sie do 17 PIN wtyk brązowej oraz czerwonej i tam podłaczamy przewody od lewej i prawej lampy .

http://img99.imageshack.us/img99/1448/mce09bixenon.jpg


Na zdjeciu wkradł sie chyba maly błąd patrzac na schemat to chodzi o zlacze brązowe a nie jak na rysunku czarne (17m brązowe - lewa lampa 3PIN oraz 17n czerwone - prawa lampa 9PIN) :naughty:


Są wtyki brązowe i czarne wszystko zalezy z którego roku autko jest :wink: Ale z tym nie będzie problemu wkleje jeszcze taką rozpiskę MCE


Złącze E (17-pin)
Pin 1: Vacant
Pin 2: światła do jazdy dziennej oraz światła boczne żarówka, lewo-L186 (reflektory halogenowe) / LED zasilania modułu, w lewo do świateł dziennych i bocznych świateł-L176 (reflektory ksenonowe)
Pin 3: Światło ekran wiązki, lewo-V294 (reflektory ksenonowe) ---> tutaj idzie jeden przewód
Pin 4: Prawy przedni światło obrysowe boczne żarówka-M34
Pin 5: sygnał żarówka Włącz światła, przedni lewy-M5
Pin 6: Przedni lewy marker boczny żarówka-M33
Pin 7: Vacant
Pin 8: żarówka mgła, lewo-L22
Pin 9: Vacant
Pin 10: Vacant
Pin 11: Vacant
Pin 12: Główne żarówki reflektorów mijania, lewa-M30 (reflektory halogenowe) / Aktywacja, moduł LED, w lewo do świateł dziennych i bocznych świateł-L176 (reflektory ksenonowe)
Pin 13: Vacant
Pin 14: Vacant
Pin 15: Światło żarówki reflektorów mijania, lewa-M29 (Reflektory halogenowe) / Lewa strona wyładowczych lampka kontrolna unit-J343 (reflektory ksenonowe)
Pin 16: Terminal 30 w lewo
Pin 17: Terminal 31 - 2

Złącze F (17-pin)
Pin 1: Vacant
Pin 2: Główne żarówki reflektorów mijania, prawym M32 (reflektory halogenowe) / Aktywacja, moduł LED, w prawo, dla świateł dziennych i bocznych świateł-177 (reflektory ksenonowe)
Pin 3: Vacant
Pin 4: Vacant
Pin 5: Vacant
Pin 6: Działki
Pin 7: Daylight jazdy żarówki, lewo-L174 ust reflektory halogenowe)
Pin 8: żarówka mgła, prawo-L23
Pin 9: Światła ekran wiązka prawym V295 (Reflektory ksenonowe) ---> tutaj idzie jeden przewód
Pin 10: Sygnał żarówka Włącz światła, przedni prawy-M7
Pin 11: Vacant
Pin 12: światła do jazdy dziennej oraz światła boczne żarówka prawym L188 (Reflektory halogenowe) / LED zasilania modułu, w prawo, dla świateł dziennych i bocznych świateł-177 (Reflektory ksenonowe)
Pin 13: Vacant
Pin 14: Światło dzienne jazdy żarówka, przedni prawy-L175 (reflektory halogenowe)
Pin 15: Światło żarówki reflektorów mijania, prawym M31 (reflektory halogenowe) / Right side wyładowczych lampka kontrolna unit-J344 (reflektory ksenonowe)
Pin 16: Terminal 30 prawy
Pin 17: Terminal 31 - 1






- przejściówki wtyk z 10 PIN na 14 PIN wraz z okablowaniem do MCE 09 albo ALLEGRO albo KUFATEC - koszt 200-300 PLN

:arrow2:http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1054_c284_Adapter-Xenon-Scheinwerfer-Audi-A4-8K.html


http://img851.imageshack.us/img851/2942/redukcjabixen8k.jpg


Tak zapytam: sadzac po wygladzie to adaptery mozna wykonac chyba samemu, ale kwestia czy sa dostepne czesci
  • złącza np. ASO tylko kwestia jaki symbol,
  • tretytki czy jak tam kto nazywa do złącz,
  • przewody to chyba nie problem tylko kwestia długosci tego który idzie do Centralnej Elekktryki



a poza tym to scheamcik samego kabla:naughty: lutownica i do dzieła




Tak można to zrobić samemu jak ktoś ma cierpliwosc i znasie na schematach :decayed:

Ale patrzać na koszty to prawie to samo wychodzi , wtyka jedna kosztuje około 20 PLN a zaś piny ( jeden kabelek 15 PLN )

Oczywiście wrzucę co potrzebana na pierwszą stronę :wink:


SCHEMAT samopoziomu

https://www.dropbox.com/s/bx4g2jiwt0fkusr/SAMOPOZIOM.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

- przejściówki wtyk z 10 PIN na 14 PIN wraz z okablowaniem do MCE 09 albo ALLEGRO albo KUFATEC - koszt 200-300 PLN

:arrow2:http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1054_c284_Adapter-Xenon-Scheinwerfer-Audi-A4-8K.html

http://img851.imageshack.us/img851/2942/redukcjabixen8k.jpg

Tak zapytam: sadzac po wygladzie to adaptery mozna wykonac chyba samemu, ale kwestia czy sa dostepne czesci

  • złącza np. ASO tylko kwestia jaki symbol,
  • tretytki czy jak tam kto nazywa do złącz,
  • przewody to chyba nie problem tylko kwestia długosci tego który idzie do Centralnej Elekktryki

a poza tym to scheamcik samego kabla:naughty: lutownica i do dzieła

cena jest duża w kufatecu bo koszt przesyłki, myślę że piny ze starej wtyczki będą pasować do nowej, czyli koszt 2x wtyczki gołych + 4 piny extra z ASO + kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku można też tak zrobić :wink: czyli powyciagać PINY ze starej wtyki 10 PIN-owej co mamy i uratować parę PEELENÓW :decayed: wtedy odpadają nam jeszcze przejsciowki (czyli wtyka 10 PIN 1J0 973 835 ) oraz Piny do niej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to byloby chyba najlepsze rozwiazanie wowczas bedzie prawie jak oryginał:wink:, w takim razie trzeba tylko zdekodowac scheamty i zrobic rozpiske ktory kabel gdzie, wieczorem postram sie cos zrobic i wrzuce do sprawdzenia ja mysle ze w weekend bede montowal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest sprawa prosta :decayed: wystarczy poprzekładać PINY z wtyki 10 PIN do 14 PIN i wszystko ma hulać :wink:

w zwijaku masz schematy :

z wtyką 10 PIN (zwykłe lampy ) oraz z wtyką 14 PIN (Bixenon )

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jeszcze napisac rozpiske PINÓW ze zwyklych lamp na Bixa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie schematów załączonych przez wrclaguna zrobilem pogladowy schemat przeróbi złącza halogena 10PIN na xenon 14PIN bez adaptera
oba złącza tzw "damskie"

Nie jestem pewien czy czegos nie brakuje, czy sa to dobre polaczenia i co do rozmieszczenia pinow na zlaczu. Jesli ma ktos adapter to miernikiem moze sprawdzic i porownac do schematu jesli sa jakies bledy to podaje czyste zdjecie bez polaczen do edytowania:)


---------- Post dopisany 16-05-2012 at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2012 at 13:20 ----------

co do potrzebnych 2szt PINów do wtykow 17Pinowych (4F0 972 483 A oraz 4F0 972 483 B) łączących sie z MCE to nie jest to 000 979 026 E wymiary ok 3x4mm. W zlaczu 17pinowym jest 14pinow mniejszych a 3piny wieksze a to chyba te wieksze czyli nam w tym przypadku zbedne:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem do końca pewien czy to te Piny bo ETKA nie chciała pokazywać , dlatego dałem znaki zapytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam montaz ? kodowanie jest OK ?

Do sprawdzenia jeszcze pewnie w Long Coding Helper BYTE 0 , jaką masz wartość ? 59 ? 26 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie ciezko z czasem (puchar swiata w kajakarstwie Malta Poznań :) ale działam z tematem, dzis skonczylem przewody do MCE łącznie z pinami i mam pewna watpliwosc czy bedzie dzialac (jutro po poludniu mysle o zakonczeniu calej operacji stąd moje pytanie)
To jest moja wątpliwość:

Czy tak ma byc (raczej wątpie) czy czeka mnie wymiana modułu?

Przeglądałem alledrogo (zdjecia modułów) i faktycznie te piny powinny tam byc na to wychodzi ze wymiana modułu wg moich obserwacji powinny pasowac z oznaczeniem D i P z symbolem B, K brak pinow do podłączenia przesłony czyli brak mozliwości podłączenia bixenona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B I jak widac na zdjeciu pinow meskich brak. Czy sa jakies problemy przy wymianie tego modulu, czy trzeba potem cos dodatkowo kodowac (np coming/living home itp), bo raczej czeka mnie wymiana na D lub P?

---------- Post dopisany 21-05-2012 at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2012 at 17:17 ----------

Do sprawdzenia jeszcze pewnie w Long Coding Helper BYTE 0 , jaką masz wartość ? 59 ? 26 ?

wartosc taka jak na zdjeciu kod2n.png. Czyli rozumiem, że po montażu zmienic wartosc na 26?

---------- Post dopisany at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany at 23:23 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj D :wink: a jak będziesz zmieniał wartość to sprawdzisz w BYTE 0 z 69 ---> 26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem dostalem modul z oznaczeniem 8K0 907 063 P po zamontowaniu i odczytaniu kodowania wygladało to tak:
Moje kodowanie w starym module:

Przepisalem kodowanie do nowego modulu (poza Byte 0):

Ogolnie wszystko dziala (tak mi sie wydaje:) ale po sprawdzeniu bledów pokazuje sie bląd: Ochrona Komponentu

W Poznaniu za usuniecie ochrony komponentu żądają 399zł :shock3: Takie pytanie czy z tym mozna jezdzić, czy poza ASO ktos to robi, ewentualnie gdzie to robia tanio w okolicach wlkp?

PS moze w koncu jutro załoze bixy z ledami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba ściagnąc Ochrone Komponentu :kwasny: Troche za to liczą w ASO Poznan .

Jezeli chodzi o kodowanie to

BYTE 0 -->26

BYTE 02--> 90

BYTE 14--> 1D

BYTE 15--> 0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sciagnac ta blokade, ale nie rozumiem jej dzialania bo wszystko dziala....co powoduje ta blokada? Czyli moge podlaczyc bixy bo najblizszy termin, na ktory sie zapisalem to wtorek dopiero, a czasem do montazu dysponuje dzis i jutro bo jeszcze musze przelutowac piny ze zlacza 10 na 14pinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłaczyć tylko nie wiem czy sterownik wtedy będzie w pełni funkcjonalny .

Tak z doświadczenia wiem że rózne są sytuacje z OCHRONĄ Komponentu np. radio czy licznik nie będą działać po załozeniu z innego auta . A tutaj mamy sterownik MCE i poprostu nie wiem .

Ale działaj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...