Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Strata mocy


Robertkra36

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam taki problem ze swoją A4 (1.8 125KM gaz sekwencyjny) mianowicie, gdy na zewnątrz jest ciepło tak ok. 20 stopni i więcej to samochodzik traci ok. 30% mocy zarówno na benzynie jak i na gazie. Gdy jest chłodno wszystko jest ok. podpinałem Audi pod kompa i zero błędów! Spotkaliście się z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod maską 1.6 ale to samo wrażenie w zimnym powietrzu jest więcej tlenu więc silnik nabiera mocy ,myślę o założeniu interkullera

Z tego co wiem to intercooler dziala na zasadzie wymiany temperatury z temperatura otoczenia.... w Twoim silniku powietrze jest dostarczane z zewnatrz i nie ma zadnego ukladu ktory moglby to powietrze podgrzac ( oprocz ogolnej cieploty silnika ale przeciez w dolocie jest caly czas "ruch" ) Wiec jezeli pobierasz powietrze z zewnatrz ktore ma 24 stopnie to intercooler nie schlodzi powietrza ponizej tej temperatury :) Czyli bez sensu go stosowac w tym przypadku ...chyba ze masz klime i uda Ci sie chlodzic powietrze za pomoca ukladu z klimatyzacji ;) Taka lightowa wersja NOS-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam taki problem ze swoją A4 (1.8 125KM gaz sekwencyjny) mianowicie, gdy na zewnątrz jest ciepło tak ok. 20 stopni i więcej to samochodzik traci ok. 30% mocy zarówno na benzynie jak i na gazie. Gdy jest chłodno wszystko jest ok. podpinałem Audi pod kompa i zero błędów! Spotkaliście się z czymś takim ?

Sprawdz czy czasem dolot powietrza nie jest dziurawy albo czy przypadkiem sie nierozlaczyl, bo jak bedzie zaciagal gdzies cieple powietrze z okolic silnika to mozesz tracic troche mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% mocy

Rozumiem że zmierzyłeś to jakoś ? :wink4: Wyższa temperatura w dolocie powoduje cofanie się zapłonu co skutkuje mniejsza dynamika silnika. Ja nie widzę tutaj nic niepokojącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek: Robert stwierdził, że traci 30 procent mocy, tak więc jest to utrata bardzo poważna i powiem szczerze , że jest to bardzo dziwne. Żaden sprawny samochód nie traci 30 procent mocy ze względu na temperature powietrza przy około 20 stopniach. :no: Oczywiście różnice występują, ale 30 procent to jest nie do zaakceptowania.

Robert: Ja bym optował za niesprawnym przepływomierzem, a wskazania VAG'a nie są tutaj adekwatne. Już wielokrotnie się potwierdziło, że VAG jest tylko pomocnym wskaźnikiem a nie wyrocznią. Spróbuj wymienić na nowy i oryginalny. Samochód jest stary to czujnik też nie jest najlepszy. Napewno nic nie tracisz. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...