Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka EPC


holam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie chcę tworzyć nowego tematu więc się podepnę Vag wywala mi takie błędy plus oczywiście kontrolka EPC świecąca

17938.p1530

16706.p0322

16395.p0011

16705.p0321

Moje pytanie czy za wszystkie te błędy może być odpowiedzialny czujnik położenia wału??

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuje na czujnik walu korbowego,,, a powiedz czy zdarzyło się że gaśnie jak np. dojeżdżasz do skrzyżowania i hamujesz bądź źle pali ciężko dłużej niż zwykle kręcisz ?? To wtedy na pewno czujnik, ale hmm ja jak miałem go uszkodzony u siebie to tylko tyle że gasł, i ciężej palił, a nie związane z czujnikiem od wałka, czy też napinacza., tak więc hmm nie chce straszyć ale wydaje mi się że coś jeszcze się kończy,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali dużo ciężej w szczególności jak zapalam go zaraz po zgaszeniu(zakupy) po powrocie odpalenie masakra. Co masz na myśli mówiąc coś jeszcze kończy? a doszły dodatkowe błędy 16804.p0420 i 17700.P1292. Po prsotu masakra kocham ten samochód ale daje się we znaki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też ostatnio EPC zapaliło i na kompie wyszło że jest jakiś błąd położenia kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś podrzucić numer tego czujnika G28 który jest w AVJ ? Bo u mnie też EPC świruje wg schematu podanego w pierwszym poście :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!! mam problem podobny u siebie z czujnikiem g28 wszystkie problemy były jak auto sie nagrzało i wtedy nie chciał odpalać albo długo kręciła po odpaleniu silnik dzialal jak na ssaniu plus czasami samoistnie gasł. Wymieniłem czujnik na zamiennik DEPHI i pronlem taki sam, na kompie ten sam błąd i tak samo się dzieje z silnikiem.
Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w trakcie jazdy przy mocniejszym dociśnięciu zapaliła mi się kontrolka EPC oraz zaczęła migać kontrolka od silnika. Silnik pracował nierówno. Po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Zdarza się również że dłużej kręci przy odpalaniu rano niż wcześniej. Rozumiem, że to ten sam problem z czujnikiem wału?

Może ktoś podać numer części do B8? Czy wymiana jest skomplikowana ? czy można to samemu ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik na szrocie kosztuje 20zł (ja tyle płaciłem), więc po prostu go kup i wymień. Zajmie Ci to max 20min.

Edytowane przez adams78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście koledzy rację z tym czujnikiem prędkości (położenia) wału. Podpiąłem do Vaga i pokazało: 16706 - czujnik i 18010 - coś o za niskim napięciu zasilania (ponoć po wymianie czujnika też ma zniknąć). Zamówiłem czujnik FAE za 157 PLN. Coś taniej pewnie też byłoby ale chociaż tu będzie szybko. Jutro zabieram się do roboty, potem napisze o efektach. Dzięki jeszcze raz za pomoc:)

znasz może kolego numer katalogowy tego czujnika .

bo szukam szukam i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Audi A4 B5 1.8T 150km benzyna/gaz, problem jest następujący: świeci się kontrolka EPC i samochód nie ma mocy ani na benzynie ani gazie ledwo co 100km/h wyciągnie, i szarpie przy dodawaniu gazu, znachor z komputerem stwierdził że wyskakuje błąd położenia pedału gazu, sonda lambda i błąd zawora EGR, gdzie według mojej wiedzy w benzynie nie ma takiego zaworu EGR, jakby ktoś coś wiedział to był bym wdzięczny.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobne objawy,było coraz gorzej,ostatnie 2 dni przed wymianą czujnika silnik wariował. Zapalała się kontrolka EPC a za chwilę kontrolka SILNIKA-CHECK, :facepalm: . Kupiłem czujnik używany za 40 zł,wymieniłem i jest OK :banan: ,TAKŻE diagnoza była dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , odswierze temat bo chyba u mnie tez bedzie do wymiany ten czujnik g28 ale vagiem jutro sprawdze bledy najpierw , tak apropo gdzie mozna ten czujnik kupic najlepiej , zamiennik czy ori ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inter cars znajdziesz cena zależy od posiadanych zniżek;) ceny detaliczne podane są w katalogu on line

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie tylko ori, koszt ok. 420zł :) Bosch w zwykłym sklepie motoryzacyjnym ok. 160 - 170zł.

Miałem podobne objawy. Zamiast lecieć do sklepu najpierw oczyściłem koło z którym współpracuje czujnik z delikatnego nalotu (nie mam podłogi pod silnikiem), oraz przeczyscilem styki we wtyczce czujnika i gnieździe. Błąd już się nie pojawia od półtora miesiąca. Czuję, że predziej czy później problem powróci, wtedy nowy czujnik już będzie musowy.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...