Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka EPC


holam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , sprawdzilem bledy jednak nic o g28 nie wyskoczylo , natomiast pokazaly sie trzy nastepujace bledy ,pomoze ktos rozwiazac je ? :

16706 Czujnik obrotów silnika - brak sygnału
obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY
18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie
nie zidentyfikowany rodzaj uszkodzenia - BŁĄD SPORADYCZNY
1217 Zapalnik poduszki powietrznej bocznej lewej - N199
stała wartość na wyjściu lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy w mojej Audi

Witam.
Zdarzyło mi się to kilka razy, że gdy silnik mam ciepły to jest problem z uruchomieniem silnika. Po dłuższym rozruchu, zazwyczaj bo drugim dłuższym "kręceniu" auto zapala, ale świeci się kontrolka EPC - zazwyczaj też silnik jest wtedy na wyższych obrotach (coś jakby ssanie się włączyło).
Co to może oznaczać? Wiem tylko tyle, że to coś z silnikiem:) Dodam, że np. zaraz po rozruchu (tym problemowym), gdy zgaszę auto, silnik odpala i kontrolka EPC gaśnie...
Może miał ktoś podobny przypadek i podzieli się sugestiami.

A skończyło się dzisiaj tak

G28 do wymiany.

Na początku na ciepłym będzie coraz dłużej kręcił a po odpaleniu będzie EPC, ja zgasisz i odpalisz to zniknie EPC. Ale kiedyś rano pójdziesz do samochodu i zastaniesz głuche kręcenie :D

Dzisiaj znajomy ma przyjechać podpiąć komputer i okaże się czy diagnoza się potwierdzi czyli G28.

W tym całym nieszczęściu, szczęście polega na tym, że to stało się pod domem, a nie w trasie.

Komputer przemówił "Wymień czujnik położenia wału"

Szczerze to się ucieszyłem, bo naprawa nie będzie kosztowna choć może troszkę uciążliwa (na ulicy :/)

Edytowane przez arassVip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet mieć związek z niewłaściwym wałkiem ssacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2016 o 10:46, Ponio1767 napisał:

Witam , sprawdzilem bledy jednak nic o g28 nie wyskoczylo , natomiast pokazaly sie trzy nastepujace bledy ,pomoze ktos rozwiazac je ? :

16706 Czujnik obrotów silnika - brak sygnału
obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY
18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie
nie zidentyfikowany rodzaj uszkodzenia - BŁĄD SPORADYCZNY
1217 Zapalnik poduszki powietrznej bocznej lewej - N199
stała wartość na wyjściu lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
Pozdrawiam

Witam, mam te same błędy. Czy udało Ci się je usunąć i jak?
Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy,

Mam Problem z EPC - problem zaczął się po wymianie cewek w serwisie audi (akcja serwisowa), a mianowice czasami jak odpale samochód kontrolka nie gaśnie razem z ESP. Jadąć kawałek samochód w ogóle nie przyśpiesza tj brak mocy, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika wszystko działa. Chciałem podłączyć VCDS ale kabel sie zepsół i czekam na nowy ;/  Mogli coś uszkodzić podczas serwisu w Audi, nie chce sam się zabierać za coś co serwis mógł spartolić.. Co radzicie w takiej sytuacji ? Cewki były wymieniane w połowie maja, błąd wyskakuje sporadycznie może ze 3-4 razy się zdarzyło od wymiany cewek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jak  zapala EPC to czujnik położenia wału (przerabiałem). Z cewkami raczej nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem błąd, przejechałem Ok 50 km, pójdę później zczytac jeszcze raz błędy. Póki co nic nie swieci


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rok temu mialem jazde z EPC migał i nie chciał odpalać samochod, wymienilem czujnik g28 na Boscha i był spokój na około półroku i problem znowu wrocił z odpalaniem auta. Za drugim razem zawsze za strzałą odpala, za pierwszy razem czasami odpali, czasami musze krecic z 5 s i odpali z takim trudem. Gaz wykluczam bo zakrecałem zawór w butli i jezdziłem tak 2 dni i obserwowałem i było bez zmian. Filtr paliwa wymieniony na manna. 

Teraz raz odpala za pierwszym raz za drugim , zazwyczaj jak jest cieply to za pierwszym razem odpali choć zdarza się że dopiero za drugim. Obstawiam że ten czujnik boscha( zamiennik) znów sie poddał ale nie wywala błedu w VAGU. Jak można chytrze sprawdzić czy znowu ten czujnik jest do wymiany ? Nie chce sie pakować w niepotrzebne koszta . Proszę o rady i pomoc gdyż meczę sie z problemem odpalania już od około roku czasu i recę mi opadają ? 

czujnik temp wymieniony 2x także odpada,aku nowy .Najgorsze jest to że w vagu nie ma żadnych błędów w sterowniku ? 

 Pozdrawiam

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 09:30, Dominik93 napisał:

Panowie, rok temu mialem jazde z EPC migał i nie chciał odpalać samochod, wymienilem czujnik g28 na Boscha i był spokój na około półroku i problem znowu wrocił z odpalaniem auta. Za drugim razem zawsze za strzałą odpala, za pierwszy razem czasami odpali, czasami musze krecic z 5 s i odpali z takim trudem. Gaz wykluczam bo zakrecałem zawór w butli i jezdziłem tak 2 dni i obserwowałem i było bez zmian. Filtr paliwa wymieniony na manna. 

Teraz raz odpala za pierwszym raz za drugim , zazwyczaj jak jest cieply to za pierwszym razem odpali choć zdarza się że dopiero za drugim. Obstawiam że ten czujnik boscha( zamiennik) znów sie poddał ale nie wywala błedu w VAGU. Jak można chytrze sprawdzić czy znowu ten czujnik jest do wymiany ? Nie chce sie pakować w niepotrzebne koszta . Proszę o rady i pomoc gdyż meczę sie z problemem odpalania już od około roku czasu i recę mi opadają ? 

czujnik temp wymieniony 2x także odpada,aku nowy .Najgorsze jest to że w vagu nie ma żadnych błędów w sterowniku ? 

 

Któs doradzi gdzie zaglądnąć i jeszcze co sprawdzić żeby rozwiązać problem z odpalaniem ?

 Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...