Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka EPC


holam

Rekomendowane odpowiedzi

nie bez gazu. Mam wywalonego kata i DP zrobiony

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

i tak się zastanawiam czy 2 sonda coś nie wariuje. Dzieje się tak tylko jak samochód się mocno nagrzeje np w korku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bez gazu. Mam wywalonego kata i DP zrobiony

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

i tak się zastanawiam czy 2 sonda coś nie wariuje. Dzieje się tak tylko jak samochód się mocno nagrzeje np w korku

2 sonda nie ma nic do tego. Podepnij auto pod kompa albo udaj się do wróżki :naughty: Zadzwoń też do aso i zapytaj o akcję serwisową na cewki bo można je wymienić za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz emulator zamias 1 sondy, moze coś przez nia sie dzieje

a j/w vag i wyjdzie co tam siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na akcji ale powiedzieli mi ze mam już wymienione cewki tzn nie oryginalne i nie podlega to akcji.

---------- Post dopisany 15-04-2013 at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2013 at 23:38 ----------

dodam jeszcze ze dzieje się tak tylko w korku i w ciepłe dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na akcji ale powiedzieli mi ze mam już wymienione cewki tzn nie oryginalne i nie podlega to akcji.

---------- Post dopisany 15-04-2013 at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2013 at 23:38 ----------

dodam jeszcze ze dzieje się tak tylko w korku i w ciepłe dni

Bez vaga i błędów nie będziemy rozmawiać bo to jak wróżenie z fusów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być jak najbardziej cewki, ale może to być też wina np.: zbyt bogatej/ubogiej mieszanki. Oczywiście bez VAGa to można sobie gdybać, ale tak na szybko możesz wykręcić świece i zobaczyć czy nie są mocno okopcone (zbyt bogata mieszanka). Może to być również walnięta świeca? Najlepiej pod kompa- on prawdę Ci powie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek chyba jest na odwrot z ta mieszanka. Zbyt bogata oznacza za duzo powietrza w stosunku do paliwa . Przez co cale powietrze nie zostaje wypalone i sonda odczytuje na bogato. Wtedy swieca jest mocno wypalona. Uboga mieszanka czyli malo powietrza duzo paliwa powoduje zakopcenie swiecy. Nie dam sobie reki uciac za ta teorie ale chyba tak wlasnie jest.

Co do szarpania u kolegi obstawiam walnieta swiece , ktora po mocnym nagrzaniu zaczyna przebijac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Michał rzeczywiście coś poknociłem z tymi mieszankami :kox: Te błędy mieszanki to jest jedna z możliwych opcji, chociaż jak mam być szczery to wydają mi się mało prawdopodobne. Wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobne będą cewki lub świece tym bardziej że kolega domestos pisze że usterka jest zależna od temperatury więc może być tak jak mówisz :wink:

Tak czy siak trzeba podeprzeć się VAGiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam padającą którą z cewek, będzie pewnie wypadanie zapłonu na którymś cylindrze, u taty w AVJ było identycznie, na początku w korkach, kiedy na rozgrzanym się stało chwilę na jałowym migał check i nierówno pracował i drgał, potem coraz częściej, aż cewka się całkowicie wysrała...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki wymienili w aso na akcji serwisowej. Było super. Nagle po przejechaniu około 400 km auto sie dusi nie przyspiesza. Od zera na 1 i 2 biegu szarpie jak cholera. Przy 120 km/h około 3000 obr. nie ma mocy. Zatankowalem pod korek, chodzi jak rakieta. po kolejnych 100 km znowu zamula. Pojechałem do gazownika - mówi ze sprawdził mieszankę, wyregulowal miało byc ok, ale wyszło jak zawsze. Ledwo wróciłem na warsztat. Auto stoi już 2 dni. Świece okopcone - wymienione. Dalej nie wiem co i jak. Jutro muszę odebrać auto niezależnie jak będzie chodziło. Najwyżej pojadę na pb. Dodam ze oddałam auto do jack-gaz w Kobyłce pod Wawą. Nie mam nic do nich ale moze sa warsztaty ktore mialy juz takie przypadki jak moj. Jak znacie jakiś dobry warsztat to chętnie skorzystam.

---------- Post dopisany 28-04-2013 at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2013 at 20:59 ----------

W piątek byłem u innego gazownika i powiedział ze jest dziwna sytuacja ze po podpieciu pod kompa, instalacja sie łączy ale nie da sie jej wyregulowac i oni nie maja jakichś specjalnych kluczy czy kodów czy innego ustrojstwa zeby wogole moc ja wyregulowac. Brc podobno chce chorendalnych pieniędzy za dostęp do możliwości regulowania instalacji. Czy może mi ktoś pomoc i wskazać serwis na którym sprawdza i zrobią mi to od ręki. Cena nie gra roli po prostu musze to miec zrobione. W brc w Warszawie terminy za miesiąc, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w końcu miałem dostęp do Vaga i oto rezultaty

17698 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

18010 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16523 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17522 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17978 Moduł sterujący zablokowany -

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16684 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16685 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16686 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

tylko takie coś udało mi się zdobyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wyobraźcie sobie drodzy koledzy że udało mi się uporać z problemem.

Umówiłem się do serwisu Brc na Ostrobramskiej w Wawie na regulację instalacji. Podczas regulacji poprosiłem faceta żeby sprawdził mi check engine, bo lampka sie swiecila. Wyskoczył błąd o różnicy w spalaniu, czy cos takiego. Skasował błąd, wyregulował instalację i auto jeździ jak nigdy dotąd.

Jestem bardzo zadowolony że tam trafiłem i (odpukać w nie malowane) moje problemy z gazem się skończyły.

Polecam warsztat na Ostrobramskiej 38a, profesjonalny sprzęt, miła obsługa a co najważniejsze to problem zniwelowany. Nie pamiętam nazwy, ale logo jest jakieś czarne na czerwonym tle, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceni ktoś te błędy? no z tego co poczytałem to mam walnięty czujnik temperatury silnika i jest coś

z cewkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16684 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16685 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY dziś znowu miałem tą sytuacje i takie błędy wywaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego domestro błędy mówią że wypada Ci zaplon na 1 cylindrze, trzeba wymienic cewke albo wystroic gaz ! pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...