Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka EPC


holam

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przebieg wiarygodny

Racja :) Ale to jest do sprawdzenia podobno w ASO.

Nie wybrałem się jeszcze na podłączenie, lecz na drugi dzień przejechałem 40km, zostawiłem samochód na ok 2 godziny i kontrolka już się nie pali. Mimo wszystko wybiorę się wkrótce zbadać problem. Swoją drogą, czy wpływ na tą kontrolkę może mieć tankowane paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie był bym do końca przekonany o tym czujniku. Bład pojawia sie tylko jak silnik osiągnie temp 90 stopni i dobrze sie rozgrzeje. Po ostygnięciu błąd nie występuje.

---------- Post dopisany 18-06-2013 at 19:23 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2013 at 07:04 ----------

Kolega Fr0styyy chyba miał racje, dziś podłączyłem auto pod kompa pokazał czujnik wału i nie odczytywał obrotów silnika. Jutro mechanior będzie patrzył co i jak. Wie ktoś ile może nowy taki czujnik kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-160zl

wymiana 30min,ja to u siebie robilem od gory,jest dojscie i to dosc dobre

tu masz jak go wymienic :: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-160zl

wymiana 30min,ja to u siebie robilem od gory,jest dojscie i to dosc dobre

tu masz jak go wymienic :: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library

30 min, hee. Ja się męczyłem trochę z tym na początku na dworze przy ujemnej temperaturze :decayed:

u mnie siedzi zamiennik FAE i od roku zero problemów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silniczek od pompy paliwa??? bo nie czaje!

w takim razie odsyłam do:

http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/piszczenie-buczenie-okolic-filtra-paliwa-a4-1-8t-bfb-fwd-260731/

---------- Post dopisany 15-07-2013 at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2013 at 05:58 ----------

Pompa wymieniona, czujnik położenia wału wymieniony (obroty się uspokoiły) ale nadal mi coś piszczy. Raz to słyszę z przodu jakby z okolic zaworka kombinowanego, raz z tyłu z okolic baku i już wariuje. Najbardziej to słychać jak się auto mocno rozgrzeje, podczas ruszania na 1,2,3 potem już tego nie słyszę. Wkur... to strasznie bo z miejsca kierowcy jest dość mocno słyszalne. Pompę bym wykluczał bo była wymieniona, no ale czemu to czasem z jej okolic słychać, a czasem z przodu ;/

Gdzieś jeszcze wyczytałem, że zawór odpowietrzający powoduje syczenie w baku no ale syczenie to nie piszczenie, a jakby był zepsuty to beną też powinno śmierdzieć.

---------- Post dopisany 16-07-2013 at 09:23 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2013 at 22:01 ----------

Ten zaworek odpowietrzający tyka jak szalony jak się ucho przyłoży więc raczej sprawny

---------- Post dopisany 29-08-2013 at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany 16-07-2013 at 09:23 ----------

Wszystkie zrobione autko śmiga mija miesiąc i rano znowu trzeba długo dość długo kręcić, żeby odpaliło. Jak jest ciepły to pali na tyk... zaczyna mnie to denerwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu zapala mi się na desce rozdzielczej kontrolka EPC. Początkowo zapalała się tylko czasami przy odpalaniu samochodu ale po zgaszeniu i ponownemu uruchomieniu gasła i wszystko było ok. Od wczoraj zaś kontrolka EPC zapala sie podczas jazdy i mimo ponownego uruchomieniu zapłonu nie gaśnie. Szukam na forum podobnego tematu, ale na jednym poście piszą, że to wyciek oleju, na drugim zaś problem z elektryką i sam już nie wiem co to może być. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam wersję amerykańską - silnik AMB, układ EVAP - odprowadzania par paliwa - miałem zlokalizowany w miejsc koła zapasowego.

Zdecydowałem że będę montował LPG w związku z tym EVAPa trzeba było przenieść w inne miejsce, żeby weszła tam butla.

Zrobiłem tak jak ktoś tu na forum już pokazywał - przedłużyłem przewody od tej całej puszki i wrzuciłem całą tą puszkę w tyle nadkole po stronie kierowcy - w miejscu bocznego schowka - mam Avanta.

Od czasu przeniesienia zaczął pojawiać mi się błąd:

16825 - System kontroli emisji węglem aktywnym nieprawidłowy przepływ

niezidentyfikowany rodzaj uszkodzenia

Nie wiem co może być powodem - przewody są na pewno szczelne, założyłem mocne przewody paliwowe, łączenia zrobione na zasadzie wewnętrznej rurki miedzianej, na to wąż i metalowa opaska zaciskowa.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że to całe pudełko EVAPa leżało poziomo, a teraz u mnie jest pionowo. Czy myślicie że to może mieć jakieś znaczenie?

Ew jakieś inne pomysły co z tym fantem zrobić? Czy da się jakoś wyłączyć całkiem ten błąd - po zwykłym skasowaniu pojawia się znowu po kilkunastu kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule Panowie od jakiegoś czasu na zimnym silniku, po nocy jak odpalam silnik i zaczyna nierówno pracować po czym zapala się komunikat EPC.

Kiedy zgaszę silnik i ponownie odpale pracuje równo i komunikat się nie zaświeca. Nie za każdym razem po nocy się tak dzieje. Do kompa podłączę go

dopiero w przyszłym tyg. Panowie macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się domyślać tylko podłączyć pod kompa i spisać błędy.

A może być wiele - cewki, wtryski, czujnik temperatury, itd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wracajac dzis do domu i majac kawal dlugiej prostej postanowilem przegonic troszke audiczke,dodam ze byla juz rozgrzana.Jadac na 2-ce gaz do dechy,3-ka i to samo,w tym momencie zapalila sie kontrolka check.Dojechalem pod dom,dalem dychnać turbo i zgasilem nastepnie zapalilem auto z mysla iz zgasnie kontrolka ale nic takiego sie nie stalo.Moze ktos z was ma doswiadczenie,pomysl co to moze byc.

Silnik chodzi bez zarzutu,cichutko bez jakiegos klepania.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie VAGa za pare zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...