Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PlastiDip czyli alternatywa dla malowania


szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś próbowałem plasti-dip, dzisiaj plasti-lak. To drugie to gówno wg mnie. Maluje się dobrze ale kiedy suchą ramkę chciałem założyć na atrapę - delikatnie przejechałem palcem i wszystko schodzi. Polska podróba wg mnie i szkoda pieniędzy.

Kiedy malowałem plasti-dipem , można było jeździć po tym paluchami ile się chciało i wszystko trzymało porządnie.

Już wiem dlaczego ten plasti-lak jest tańszy :doh:

Jeśli macie zamiar kupić - dołóżcie 2 dychy i kupcie plasti-dip.

Nie zgodzę się. Kupiłem Plastilak, pomalowałem chromowaną ramkę grilla i nie ma najmniejszego problemu. Najpierw umyłem benzyną ekstrakcyjną a potem położyłem 4 albo 5 warstw z odstępem 20-30 minut między każdą warstwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma dobre odtłuszczenie, dwóch znajomych malowało felgi Plastilakiem. Pierwszy podszedł prawidłowo do tematu, dobrze odtłuścił i dwie zimy są już za nim bez najmniejszego uszczerbku, nawet myjnia automatyczna nic im nie zrobiła. Drugi pomalował też Plastilakiem, ale odtłuszczał jakimś rozpuszczalnikiem uniwersalnym i po zimie już mu schodzi...

chyba, że na początku robili go lepszej jakości?

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taki nowy środek jak RubberPaint na allegro. Nie polecam!

Jedna puszka nie wystarczyła na pomalowanie dwóch grilli. Środka wystarczyło na 3-4 warstwy i koniec, a chromy dalej nie zamalowane (grafitowe).

Dobrze że miałem 1/3 puszki PlastiDip, którym malowałem felgi (sprawdził się) i nałożyłem go dwie warstwy na ten pierwszy środek. Mam nadzieję że będzie się trzymać, ale gdybym miał kupować jeszcze raz gumę w sprayu, to tylko PLASTI DIP.

Taki morał... Chytry płaci dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastidipem malowałem felgi zimowe i jest OK, wytrzymały, również przed zimą pomalowałem plastilakiem końcówki wydechów i do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje, a mogę stwierdzić że lepiej mi się malowało plastilakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel malował BBSy plastidipem - kupił 1L na allegro i malował pistoletem, po roku chciał pomalować na inny kolor i co ciekawe ....nie mógł w żaden sposób zerwać Plastidipa i skończyło się piaskowaniem. Nie wiem dlaczego tak się trzymał.. wzór felg coś w stylu BBS LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie, ile potrzebowałbym Plastidip-a w spray-u (czarny) do pomalowania samej ramki chromowanej z przodu z grilla, chromów w około szyb i chromu przy kufrze?

1 chyba nie oblecę tego wszystkiego aby to wyglądało jak nalezy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel malował BBSy plastidipem - kupił 1L na allegro i malował pistoletem, po roku chciał pomalować na inny kolor i co ciekawe ....nie mógł w żaden sposób zerwać Plastidipa i skończyło się piaskowaniem. Nie wiem dlaczego tak się trzymał.. wzór felg coś w stylu BBS LM.

Ja miałem felgi, relingi i ramkę grilla

Z ramki nie zdrapywałem warstwy, ale z relingów i felg tak, niestety nie schodziło to za dobrze i na relingach zostały mi pozostałości w kilku miejscach, na felgach również ale tylko w miejscach otworów na śruby reszta zeszłą ładnie.

z relingów usuwałem gumowym kółkiem na wiertarce... czyli gumą po gumie :) inaczej nie chciało schodzić :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z Was malował już plastidipem lusterka zewnętrzne??

Jeśli tak to ile trzeba kupić tego specyfiku. Kolor pożądany to czarny połysk.

A tak na marginesie to ciekawe jaki jest koszt pomalowania całego auta. W końcu jak ktoś nazwał temat alternatywa dla lakierowania. Może ktoś i na to zan odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomalowane lusterka plastidipem, grill i ramki drzwi. Trzyma się bardzo dobrze. Zasada jest taka żeby na myjni zachować pewną odległość lancy ale to jest logiczne. :)

1 pucha czyli 400ml wystarczy Ci spokojnie i jeszcze dużo zostanie. Na lusterka dałem 5 warstw. Ważna sprawa najlepiej się trzyma oryginalny Plastidip i taki polecam kupić. :)

Edytowane przez icemanvette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, "przeleciałem" z grubsza cały temat i nie znalazłem aby ktokolwiek próbował malować tym plastiki wnętrza. Na przykład te elementy boczków drzwi albo słupek środkowy. Jak myślicie zda to egzamin ? Skoro malujecie tym felgi, całe auta i myjecie Karcherem i to się trzyma to powinno zdać egzamin wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. da sie. ale trzeba koniecznie stosować primer pod plastidip inaczej schodzi bardzo szybko.

Panowie, "przeleciałem" z grubsza cały temat i nie znalazłem aby ktokolwiek próbował malować tym plastiki wnętrza. Na przykład te elementy boczków drzwi albo słupek środkowy. Jak myślicie zda to egzamin ? Skoro malujecie tym felgi, całe auta i myjecie Karcherem i to się trzyma to powinno zdać egzamin wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli macie problem z zerwaniem plast dipa to oznacza ze za cienka powłoka

osobiście miałem zimowe felgi w kolor gun metal grey ( czyt. ciemno szary )

jedyna wada że dip jest matowy i czuć że to guma , szybciej łapie kurz-brud

no i można zapomnieć o środkach do pielęgnacji opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś jakiś sprawdzony kolor w stylu satyny? Tak jak są oryginalne lusterka RS4?

Znalazłem na aukcjach tylko RAL 9006 Aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat maluję sprayem full dip, elegancko się zdziera i nie ma problemów. Tu sobie obczajcie automar.net.pl/kategoria,62,full_dip_spray_400ml

ostatnio jakieś nowości u nich wyszły co do kolorów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat maluję sprayem full dip, elegancko się zdziera i nie ma problemów. Tu sobie obczajcie automar.net.pl/kategoria,62,full_dip_spray_400ml

ostatnio jakieś nowości u nich wyszły co do kolorów :D

Zmień nazwę konta na RobięSłaboMarketingSzeptany :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja na początku stosowałem ori Plasti ponieważ trudno było o zamiennik. Ale generalnie stosuję K2 Plasti, który kosztuje 26,99 za 400m :) Zdaje to egzamin bardzo dobrze, felgi mam już pomalowane 2 lata, grill, lusterka i ramki w tablicy rej. Co jakiś czas  daję nową warstwę :) Całego auta nie polecam, znajmy malował Mesia S klasę na zimę, wydał 1500 zł a jak żona zapomniała , że malowany i zgarniała śnieg szczotą to wraz z nim zniszczyła powłokę. Oczywiście wszystko można, ale z taki ,, TY'' wiesz o tym i obchodzisz się delikatnie, a kto nie wie, ten się oprze tyłkiem, ćwiekiem od spodni dotknie i już odchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie malował ktoś z was listwy S4 plasti? Ile będę potrzebował żeby położyć 4-5 warstw?

wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar pomalować grila z przodu plasti dipem ;) który poleciec czarny mat czy połysk ? czym to odpuścić ? I czy później zejdzie to bez problemu wrazie czego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie pokazać zdjęcia grila pomalowanego plastidipem w połysku? Chce coś takiego u siebie wykonać ale wpierw muszę zobaczyć jak ten połysk wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rafiki5 napisał:

Możecie pokazać zdjęcia grila pomalowanego plastidipem w połysku? Chce coś takiego u siebie wykonać ale wpierw muszę zobaczyć jak ten połysk wygląda 

Operacja doraźna. Po myjce będziesz na nowo foliował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...