Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AKCYZA- nowy przepis!


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

od kwietnia w urzedach celnych obowiazuje nowy przepis-jezeli deklarujac wartosc celna auta podasz cene mniejsza,niz

70% ceny rynkowej auta,to U.C. uzna,ze jest to zlom i wysyla dokumenty do ministerstwa srodowiska,z zapytaniem,czy mozna zarejestrowac taki samochod :mysli:.

czyli dajmy na to-taki samochod

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=47057685&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.modelDescription=plus&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&siteId=GERMANY&features=NAVIGATION_SYSTEM&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=pl&pageNumber=1

dzwonilem tam dzisiaj i ustalilem cena na 13900euro (bez wiekszych problemow)

13900 x 3,4258(przelicznik euro w U.C. na 08.05.2008)= 47618.62zl,wartosc takiego auta wedlug U.C.-78000zl (6000zl za automat-manual 72000)

70% z 78000 to 54600zl,czyli uznaja ze przywiozles zlom,bo podales (oryginalna i prawdziwa faktura) 61% wartosci auta w polsce

czyli nie mozna byc uczciwym :mysli:,teraz bedzie trzeba zawyzac deklarowana wartosc(a to jest przestepstwo celne)

i jeszcze to-,sprowadzasz takie auto,zeby U.C. sie nie czepial,zawyzasz wartosc,rejestrujesz wozik,oplacasz AC(jakies 8000zl),kradna ci auto,ubezpieczalnia sprawdza,czy sprowadziles auto legalnie,sprawdzaja rachunek w niemczech i zonk-podales inna wartosc,czyli popelniles przestepstwo celne,czyli auto jest sprowadzone nie legalnie i odmawiaja wyplaty odszkodowania :kox:

* kolego uzywamy jezyka polskiego :decayed: [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby na jakiej podstawie to ustalaja:

jezeli deklarujac wartosc celna auta podasz cene mniejsza,niz 70% ceny rynkowej auta

Jak mozesz, to podaj podstawe prawna.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz, to podaj podstawe prawna.. wink4

wczoraj clilem swojego i mialem wlasnie taka sytuacje.

podstawy prawnej celnik nie raczyl mi podac.

teraz musze czekac 7 dni na decyzje.

raczej jestem spokojny(choc znajac nasze urzedy,to mozna sie spodziewac wszystkiego),bo rachunek mam 100% legalny,auta szukalem prawie 4 miesiace,bo musial byc tylko i wylacznie od osoby prywatnej,zeby wlasnie uniknac podrabiania umowy kupna(handlarz wystawi ci druga umowe z nizsza cena,a zglosi prawdziwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie. Co kogo obchodzi za ile kupiles.. :) To jest jedynie sprawa tego co sprzedaje i kupuje.. Urzedy nie maja prawa badac na podstawie "ceny rynkowej" bo co to oznacza..?

Niech lepiej zrobia przeglad techniczny, ktory stwierdzi czy auto jest zlomem czy nie, a nie warunkuja tego od ceny..

Glupota ociekajaca.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej zrobia przeglad techniczny, ktory stwierdzi czy auto jest zlomem czy nie, a nie warunkuja tego od ceny..

skladajac dokumenty w U.C. przedstawilem Polski przeglad i zapytalem celnika,na jakiej podstawie twierdzi,ze to jest zlom,skoro stacja diagnostyczna,wyznaczona przez wojewode(organ panstwowy)stwierdzila,ze pojazd jest w pelni sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przeglad sluzy tylko i wylacznie wyciagnieciu kasy.. :naughty:

Uwazam ze rozszerzony przeglad tez jest zbyteczny. Skoro musisz miec niemiecki przeglad, zatem po co robic jeszcze jeden w PL..? A zaloze sie ze niemcy troszke sumienniej podchodza do kwestii przegladu. (mowa o autach, ktore w jednym kawalku przekroczyly granice)

Jeszcze raz powiem:

Glupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja B7 byla 3 tygodnie po niemieckim przegladzie,a dla Polskiego celnika to zlom :kox:

mi sie wydaje,ze to sa strachy na lachy,zeby wystraszyc tych,co maja falszywe(drugie)umowy,ale jak powiedza mi,ze nie moge zarejestrowac auta,to sie wku***e,ale za bardzo nie zdziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeks32 mysle ze to takie pieprzenie jest. A jesli nawet okaze sie ze to prawda, to zaraz TK zadziala i wszystko odkreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak,ale to wszystko bedzie trwalo pewnie z rok,a autko bedzie gnilo na parkingu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak,ale to wszystko bedzie trwalo pewnie z rok,a autko bedzie gnilo na parkingu ;(

Mysle, ze gdyby to byla prawda, to bylo by o tym glosno w mediach.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak,przeciez ludzie sprowadzaja 100-ki aut dziennie,przepis dziala od ponad miesiaca,cos by bylo slychac,przeciez wiekszosc ludzi zaniza wartosc celna.

dzieki :),troche mnie uspokoiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sector

Może tylko u ciebie w miescie takie przepisy sobie wymyślili - niech się wypowiedza z innych rejonów Polski na ten temat.

Zobaczymy czy to prawda.

A jak wujek będzie ci chiał sprzedać auto za 100eu bo ma taki kaprys - to co zaraz złom to będzie.

Niewierze - chyba jakaś własna interpretacja była tego celnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam za bardzo problemu...

jak ktos uwaza ze to zlom to niech zbada samochod a nie rachunek.

jezeli ktos uwaza ze cena jest nieprawdziwa, niech zapyta sprzedajacego za ile sprzedal.

i najwazniejsze. akcyza na samochody uznana zostala za niezgodna z prawem unijnym i kazdy kto sie upomni o jej zwrot, otrzyma ja spowrotem.

wiec po co zanizac wartosc, skoro mozna zaplacic a potem sie zasadzic o zwrot akcyzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste,nasi urzedasy nie spia,mikroprocesorki w ich glowkach pracuja 24h i wymyslili cos takiego

http://www.podatki.egospodarka.pl/19844,Zwrot-akcyzy-za-samochod,1,65,1.html

a wedlug tego,zeby dostac zwrot musial bys kupic auto za granica drozej niz w Polsce :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja kupiłem auto na poczatku kwietnia (holandia) ,dokładnie "wjechałem nim " 5.04 - tak miałem na umowie.W UC byłem po 3 dniach i miałem na umowie 350 euro z dopiskiem ze silnik uszkodzony. Pani w UC nic nie wypytywała i pierwszy raz słysze o takich rzeczach :confused4:. .No chyba ze cos sie zmieniło pozniej,moze ktos sie wypowie kto kupywał auto w między czasie.

Ja w każdym bądź razie problemów nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki celnik nie ma podstawy prawnej to moga Ci naskoczyć. Sprawdzalem to juz gdy sprowadzalem samochod z USA. Z resztą w tej sytuacji w Certificate of Title (akt własnośći) byłoby wpisane SALVAGE (złom). To jest już jest podstawa. Swoją drogę nie opłaca się clić samochodu w Polsce - tu wszystko jest pod górkę. W Niemczech sprawy załatwia się prawie od ręki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się clić samochodu w Polsce
czyli co? mozna np.oclić w holandi a w polsce juz nie trzeba?? bo nie czaje.Czy po prostu porównujesz nasz piękny kraj do Niemców :> ?. Akurat brat kupił autko w holandi dlatego pytam co i jak zeby sie chłopak nie zdziwił jak przyjedzie z umową na 300 euro.Ciekawe jak to jest z tą akcyzą i tym nowym przepisem :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki celnik nie ma podstawy prawnej to moga Ci naskoczyć. Sprawdzalem to juz gdy sprowadzalem samochod z USA. Z resztą w tej sytuacji w Certificate of Title (akt własnośći) byłoby wpisane SALVAGE (złom). To jest już jest podstawa. Swoją drogę nie opłaca się clić samochodu w Polsce - tu wszystko jest pod górkę. W Niemczech sprawy załatwia się prawie od ręki :th:

tylko w Polsce traktuja cie od razu jak zlodzieja i przekreta,skurwiele pobieraja nielegalny podatek i jeszcze robia problemy :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz samochód w Unii to go nie clisz !! Jeżeli sprowadzasz samochód z poza Unii to mozesz go oclić w kazdym kraju Unii a tylko akcyza płatna jest w PL. Jezeli masz juz samochod oclony w innym kraju to w urzędzie celnym w PL nie mogą podważyć Ci już żadnej kwoty na fakturze :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...