Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AKCYZA- nowy przepis!


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bez nerw. wszystko jest po staremu ( przynajmniej w Radomiu) Wczoraj odbierałem kwit potwierdzający zapłatę akcyzy od 1400 Euro za A4 Avant 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat bo w przyszłym tygodniu będę opłacał Mitsubishi Pajero 2004 r. kupiłem je w Angli za 400 Ł i tyle będę miał na fakturze cena w Polsce ponad 40 tys będą mieli zagadkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie wydaje że wszystko jest po staremu. Na przełomie kwietnia i maja cliłem (placiłem akcyze) za swoje autko przywiezione z DE, wartość zdecydowanie zaniżona a przeszło bez problemu. Sytuacja o której piszesz to pewnei jakaś lokalna urzędnicza nadgorliwość (a jak wiadomo nadgorliwość gorsza od faszyzmu), bo o jakieś podstawie prawnej nie słyszałem, a swoją drogą to nie wyobrażam sobie za bardzo na czym to prawo miałoby sie opierać. Ale jak sie urzędas uprze to wiadomo, a w Polsze wszystko możliwe - nic nie zrobisz - pozostaje mi tylko współczuć. Zalegalizowane urzędowo zlodziejstwo, nielegalne podatki, utrudnienia na każdym kroku - to niestety nasza codzienność - tu nie oplaca sie życ uczciwie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem czekac tydzien na zekoma decyzje ministerstwa srodowiska,ale poszedlem do U.C. juz dzisiaj (po 4 dniach),

zeby dowiedziec sie czy juz jest,ale babka z pokoju gdzie wydaja zaswiadczenia o zaplaceniu akcyzy zapytala tylko

kiedy skladalem papiery,powiedzialem ze w piatek,a ona ze musi minac 7 dni i ani dnia mniej.

gdyby wyslali to do ministerstwo,to raczej powiedzialaby,ze jeszcze nie nie ma odpowiedzi,poza tym

wyslanie dokumentow,decyzja ministerstwa,odeslanie dokumentow trwalo by z miesiac,a nie 7 dni,

przeciez to Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznych debili masz w tym urzedzie.. "Bez zbednej zwloki w terminie nie dluzszym niz 7 dni" a nie ze musi minac 7 dni.. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznych debili masz w tym urzedzie.. "Bez zbednej zwloki w terminie nie dluzszym niz 7 dni" a nie ze musi minac 7 dni.. :confused4:

dokladnie taka informacja wisi na scianie obok :ranting1:(dlatego poszedlem wczesniej),ale wez to powiedz :gwizdanie:[br]Dopisany: 13 Maj 2008, 22:09 _________________________________________________no i jestem po wizycie w U.C.

dzisiaj minelo 7 dni,wiec poszedlem po odbior zaswiadczenia,staje w kolejce przed pokojem 23,czekam,wchodze

i zonk,zaswiadczenia niema,pani mowi-prosze isc do pokoju 14 (skladanie wyjasnien do deklaracji),a tam

przygotowane wezwanie z data oczywiscie dzisiejsza(czekali dokladnie 7 ustawowych dni zeby to napisac),do wyslania

w poniedzialek(pytalem kiedy by to wyslali to powiedzieli,ze dzisiaj jest juz za pozno),wezwanie do wyjasnienia

kto,gdzie i kiedy naprawial samochod i silnik(na umowie mialem napisane MOTORSCHADEN-uszkodzony silnik),

wiec poprosilem o kartke inapisalem odrecznie,ze na umowie nie ma nic o uszkodzonym samochodzie,jest tylko

o uszkodzonym silniku i ze naprawilem go samodzielnie,oddalem,powiedziano-prosze isc do pokoju 23 i znowu,

staje w kolejce przed pokojem 23,czekam,wchodze i zonk,zaswiadczenia niema,pani mowi-prosze isc do pokoju 17.

ide,mowia-prosze napisac czy jest pan mechanikiem,czy ma pan warsztat itd...,wiec znowu pisze,ze nie jestem mechanikiem,

a naprawa samochodow to maje hobby :gwizdanie:, oddalem,powiedziano-prosze isc do pokoju 23 i znowu,

staje w kolejce przed pokojem 23,czekam,wchodze i zonk,zaswiadczenia niema,pani mowi-prosze isc do pokoju 16,

do samego kierownika,ide,wchodze,kierownik czyta moje pismo i mowi-troche to dziwne-ja pytam co-on,ze sam

naprawilem silnik-ja na to-uszkodzona byla pompa VP44,zrobilem przepiecie,odpowietrzylem i dzialala,wymienilem zawor N75,przeczyscilem przeplywomierz i skasowalem bledy za pomoca VAG-COM(sciema totalna :polew: :polew: :polew:),

on na to-no dobrze,prosze isc do pokoju 23 i znowu,staje w kolejce przed pokojem 23,czekam,wchodze i jest :evil: :evil: :th:

sciema,niky nie wysylal nic do ministerstwa srodowiska,trzymali to u siebie :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chcieli cię na minę władować bo innego wytłumaczenia nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, też aktualnie to przechodzę... szkoda, że patent z pompą VP wymyśliłeś przede mną :> Myślałem, że będę pierwszy... No ale parę innych gadżetów nawpisywałem.

Aaa, rozmawiałem z ludźmi -wiadomo, co trzecia osoba ma podobne "problemy z autem", no i to jest od niedawna takie wydziwianie i UWAGA : tylko w Gdyni !

Ja się cały czas zastanawiam, jaki jest cel tych zabiegów ludzi z UC ?

Odgórnie nie mogli nic dostać, bo inne uc by świrowały... więc ?

ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłacałem kilka aut w Gdyni,Fachowcy tam pierwsza liga komuną czuć z każdej dziury.co się działo w tym urzędzie i jakie upokorzenia ludzie musieli przechodzić 'Mgła" i "Piła" się umywa najlepsza jest KASA i odbiór zaświatczenia łaska taka że :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłacałem kilka aut w Gdyni,Fachowcy tam pierwsza liga komuną czuć z każdej dziury.co się działo w tym urzędzie i jakie upokorzenia ludzie musieli przechodzić 'Mgła" i "Piła" się umywa najlepsza jest KASA i odbiór zaświatczenia łaska taka że :sick3:

dokladnie :kox:,stoisz w kolejce,nadchodzi twoja kolej,a baba mowi-przerwa 15min :takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, jak się lezie do US to normalnie jakby na wakacje by się jechało....

...po tych w UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...