Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co ile wymiana świec ?


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

co ile trzeba wymieniać świeczki ?

dzisiaj rano przy odpałce silnika strzelił lekkiego bąka i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że dym był koloru niebieskiego. Po chwili spaliny były już bezbarwne ..

dobrze kombinuje że to może być wynikiem słabych świeczek ? czy może turbawka przepuszcza ?

W czasie jazdy nie dymi - przy ostrzejszym pałowaniu lekko na czarno jak każdy.

thanks from the mountain :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli puscił bąka niebieskiego czyli spalił olej tylko teraz pytanie którędy sie on dostał. Nie ma przebiegu przy którym nalezy wym swiece żarowe to nie PB. Przy takich temp jak teraz świece nie maja nic wspól,negoo z odpalaniem bo sie wogóle nie włączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - w dolotach jest olej i turbo nie jest już w najlepszym stanie ale czy to może być jedyna przyczyna

przebieg 152 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temp jak teraz świece nie maja nic wspól,negoo z odpalaniem bo sie wogóle nie włączają.

No nie do końca :> Wczoraj rano u nas było -1' ,musiałem drapać szyby i napewno świece miały pole do popisu :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było,było wczoraj i przedwczoraj w górach tyle ale w dzień juz piękne słoneczko i upał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze adaho mieszka w wawie, a tutaj rano jest jakies 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie jak gazda w rowie o pogodzie a ja o co innego pytam karwa :decayed:

to jak z tym dymieniem - dzisiaj też bąk w kolorze blue - potem nic, czysto bez dymienia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece w dieslu należy wymieniać co 60 tys. km, źródło audi sam naprawiam i śmigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie swiece polecacie do 1,9 tdi z silnikiem AJM !!??

Polecam NGK.

Do AJM będą NGK D-POWER NR4. W Inter Cars są w detalu po 37 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakos nie mam przekonania do allegro.

ja niebiski dymek, to olej, zrodlo jego to albo turbinka, albo uszczelniacze zaworow, albo pierscienie zgarniajace.

jednak minimalnie zbyt bogata mieszanka zimnego silnika moze dac bialo niebieski dymek.

jak bylo zima?

to zjawisko wystepuje u ciebie codziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sie dolacze do tej wypowiedzi odnosnie przykapcania oleju bo mianowicie mialem podobny przypadek moj egr byl z deczka uwalony a niby duzego przebiegu nie mam ale dal sobie rady zeby jakims cudem odma pokrywy zaworow wyciagac olej i go nastepnie sfajczyc. wiec rozebralem wyczyscilem i zostawilem na jakies 1000 mil do ponownej diagnozy , teraz bestia pali lepiej i zebym nie wiem jak mu wkladal to nie ma checi na wiecej a przy okazji zaczaol lepiej startowac z zimnego wiec u mnie tylko taka zabawka pomogla. swiece sie wymienia jak sie popala ale to jest tylko moje zdanie. powodziska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakos nie mam przekonania do allegro.

ja niebiski dymek, to olej, zrodlo jego to albo turbinka, albo uszczelniacze zaworow, albo pierscienie zgarniajace.

jednak minimalnie zbyt bogata mieszanka zimnego silnika moze dac bialo niebieski dymek.

jak bylo zima?

to zjawisko wystepuje u ciebie codziennie?

w zimie nic takiego nie było - leciutki czarny bączek przy rozruchu.

Dzisiaj rano wystartowałem go i .......... jak zawsze leciutko przysmolił ale dym nie jest już niebieski. Może to karwa jakoś tak w słońcu inaczej wygląda, w każdym razie dzisiaj był ciemno szary :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u oniaka też tak jest..jak odpala to walil niebieski dymek..a z silnikiem wszystko oki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździ to już sobie daruje dłubanie - widocznie tak ma być

Adaś - kiedy załatwimy tego vasa do mojego RNS-E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...