Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] klimatyzacja-panel sterujący


kłaja

Rekomendowane odpowiedzi

panel pyłgał i zgasł

Co zrobił :?: :?: :?: żeby ktoś udzielił ci pomocy musi wiedziec co sie stało :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął/zaczoł to się jeszcze domyśliłem, ale faktycznie, pyłganie jest dla mnie dość egzotycznym zjawiskiem. Na czym to polega? Może chodzi o mruganie? To zależy... jak wszystkie elementy mrugały (pyłgały? :polew:) jednocześnie tak mniej więcej z częstotliwością 1Hz i potem zgasł, to wina może leżeć gdziekolwiek. Jeżeli wyświetlacz stał się nieczytelny i segmenty zaczęły migotać niezależnie i chaotycznie (pyłganie? :kox:), no i potem zgasł, to chyba wina samego wyświetlacza... Coś wogóle jest na tym wyświetlaczu? Wentylator chodzi? Sprężarka działa/chłodzi? Opisz coś więcej i KONIECZNIE napisz co to jest PYŁGANIE :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel mrugał (jak zwał tak zwał) po włączeniu zapłonu a teraz nic nie pokazuje.klima działa,

na panelu widac tylko podswietlenie,żadnych cyferek. czasami wskoczy wyświetlanie wł. wentylatora. (pyłganie a mruganie czy też migotanie to to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak średnio to nakreśliłeś, więc ja powiem tak:

Jak klima po włączeniu zapłonu wyświetla wszystko normalnie, tylko mrugając to mamy jakiś poważniejszy błąd. To mruganie ustępuje po kilku minutach i potem wszystko wygląda na OK. Miałem ostatnio to u siebie.

Jeśli natomiast na wyświetlaczu segmenty pojawiają się chaotycznie (czasami ma na to wpływ temperatura - u mojego kolegi wszystko jest OK z rana dopóki nie nagrzeje sobie w samochodzie), albo jak nie ma wogóle nic (tylko podświetlanie) i/lub pojawiają się problemy z przyciskami to problem leży w samym sterowniku, a dokładniej w taśmie łączącej panel z przyciskami i wyświetlaczem z płytką poziomą z elementami elektronicznymi. W tej drugiej opcji widziałem, że koleś na allegro wystawia aukcje w której proponuje chyba za 2 stówy naprawę tego. Wysyłasz mu panel kurierem, a on za kilka dni Ci go odsyła naprawionego.

Żeby mieć absolutną pewność który to wariant zalecam podpięcie jakiegoś zewnętrznego urządzenia diagnozującego.

:wink4: (tzw. pyłgnięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre rady. rozebrałem panel ale nie mam narazie dostępu do lutownicy. przeczyściłem go.jest lepiej bo nie mruga(pyłga :) ,klima działa poprawnie tylko na drugim wyswietlaczu widac , obroty wentylatora nic po za tym, w tygodniu spróbuje z lutownicą powalczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem wyświetlacz mi migota jesli go docisne to wszytko juz jest ok. tutaj kolega mówił że poprawił luty i juz jest oki. A ja mam takie pytanie teraz jak ten panel climatronic wyciagnać?? Wole zapytać bo nie chce przez przypadek czegoś urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat gdyż idzie powoli zima i panel sprawnie działający to podstawa.

W mojej A6 C4 problem polega na tym iż w panelu czasami nie działają przyciski (rózne losowo)

Z kolei w nowym nabytku czyli A4 B5 Panel bardziej świruje i tak: nie działają czasami przyciski a także mruga wyświetlacz lub całkiem gasnie i nic nie pokazuje.

Jutro jesli czas pozwoli bede przynajmniej jeden wymontowywał wiec postaram się to sfotografować i opisać (mam zamiar sprawdzić luty oraz połączenia oraz jesli dojdę jak go rozebrać to takze oczyscić)

Klimatyzacja jako taka działa poprawnie w obu autach.

29-09-2011 Oba panele wymontowane, ten z A4 oddany do lutowania do elektronika znajomego (z A6 oczyszczony narazie jutro pojedzie do elektronika) za kilka dni wstawię zdjęcia z operacji z opisem jak demontować i montować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzieczny za informacje jak to zrobić ponieważ strasznie mnie denerwuje to miganie... Tak więc czekam i z góry dziekuje:)

Dziś wieczorem postaram się wkleić-natomiast nie wiem czy nie będe musiał zdjęć telefonem robić bo mi coś aparat chyba nawala.

W A6 na kanale 1 pokazuje mi błąd 11,6 czyli potencjometr silnika klapy centralnej - uszkodzenie. Jesli ktos wie gdzie ten silniczek jest zamontowany w A6 C4 to prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem wyświetlacz mi migota jesli go docisne to wszytko juz jest ok. tutaj kolega mówił że poprawił luty i juz jest oki. A ja mam takie pytanie teraz jak ten panel climatronic wyciagnać?? Wole zapytać bo nie chce przez przypadek czegoś urwać

Ale żeś odgrzał kotleta :wallbash: :wallbash: maj 2008 :wallbash: Jak używałeś szukajki to patrzałeś na różne posty czy tylko pierwszy, który wpadł Ci w oko :cool1:

Na forum masz wszystko dokładnie opisane krok po kroku :cool1:

Byłbym bardzo wdzieczny za informacje jak to zrobić ponieważ strasznie mnie denerwuje to miganie... Tak więc czekam i z góry dziekuje:)

Dziś wieczorem postaram się wkleić-natomiast nie wiem czy nie będe musiał zdjęć telefonem robić bo mi coś aparat chyba nawala.

Już się tak nie produkuj bo ameryki nie odkryjesz

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3521.msg47399#msg47399

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> młody gniewny klubowiczu, zwracam uwagę, że nie chodzi o odkrywanie ameryki a jedynie o fakt iż szukając używając zwrotu "demontaż panelu..." najzwyczajniej wyszukiwarka tego tematu, którego link podałeś, nie znajdzie. Tak wiec wiele innych osób także może nie "wpaść" na tamten post.

Sprawa zatem jest taka - dałeś link bardzo dobrze, tym bardziej że temat jest zgodny więc chwała ci za to. :good:

Natomiast całe brzmienie słowne twego wpisu "się tak nie produkuj...." "żeś odgrzał kotleta" nic nie wnosi do sprawy konkretnego i nikomu nie pomoże :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> młody gniewny klubowiczu, zwracam uwagę, że nie chodzi o odkrywanie ameryki a jedynie o fakt iż szukając używając zwrotu "demontaż panelu..." najzwyczajniej wyszukiwarka tego tematu, którego link podałeś, nie znajdzie. Tak wiec wiele innych osób także może nie "wpaść" na tamten post.

No nie ale wystarczy wpisać "panel klimatronika" i temat jest na samym wierzchu :gwizdanie:

Natomiast całe brzmienie słowne twego wpisu "się tak nie produkuj...." nic nie wnosi do sprawy konkretnego i nikomu nie pomoże :hi:

Nie bierz tego tak do siebie bo chyba tyćkę przewrażliwiony jesteś :cool1:

Natomiast całe brzmienie słowne twego wpisu "żeś odgrzał kotleta"

Bo szukajki trzeba umieć używać a na temat klimatronika można by książkę napisać posiłkując się tylko forum więc nie widzę powodu odświeżania tematu z 2008 roku...

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...